AYRIMCILIK...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hayvancılıkta 35 ile yüzde 80
hibe desteği
Ana Sayfa» Güncel
04.06.2014 10:45
DAP, GAP, KOP ve DOKAP
kapsamındaki illerde damızlık,
koç, boğa ve teke alımında
yüzde 80, yeni kurulacak
hayvancılık işletmelerinde
yüzde 50 hibe desteği verilecek
uygulama 2018 yılına kadar
devam edecek
Ali Ekber YILDIRIM
İZMİR - Doğu Anadolu, Güneydoğu
Anadolu, Konya Ovası ve Doğu
Karadeniz Projeleri Kapsamındaki
35 ilde büyükbaş ve küçükbaş
hayvancılık yatırımlarına yüzde 50
ile 80 oranında hibe desteği
verilecek.
Bakanlar Kurulu ' nun 4 Haziran 2014
tarihli Resmi Gazete ' de yayınlanan
kararına göre, 35 ilde büyükbaş için
en az 10 baş anaç, en çok 49 baş
anaç kapasiteli, küçükbaş için en az
100 baş anaç,en çok 200 baş anaç
kapasiteli yeni ahır ve ağıl yapımı,
tadilatı ve kapasitelere uygun
damızlık erkek materyal
(boğa,koç,teke) alımına hibe
desteği verilecek.Karara göre, yeni
inşaat ve tadilat için yüzde
50,damızlık boğa,koç ve teke alımı
için ise yüzde 80 hibe desteği
sağlanacak. Hibe desteği
2014-2018 döneminde
uygulanacak.
Hibe desteğinden kimler nasıl
yararlanacak?
Karar kapsamında, gerçek veya
tüzel kişilerce kurulacak işletmeler
uygulanacak hibe desteğinden bir
kez yararlandırılacak ve yatırım
tutarının desteklemeye esas üst
sınırı Gıda,Tarım ve Hayvancılık
Bakanlığı tarafından çıkarılacak
uygulama tebliğinde belirlenecek.
Yatırım tutarının üst sınırını aşan
kısmı ayni katkı olarak yatırımcı
tarafından karşılanacak. Her bir
proje sahibi sadece bir proje için
hibe desteğinden yararlanabilecek.
Uygulanacak hibe desteğinden
projesi onaylanan ve projesinde
belirtilen süre içinde yatırımı
tamamlanan işletmeler
yararlanacak.
Destekten yararlanamayacaklar
Hibe desteğinden kamu kurum ve
kuruluşları ile ortaklıkları
yararlanamayacak. Bu karar
kapsamındaki destek unsurlarından
yararlanan yatırımcılar,diğer kamu
kurum ve kuruluşlarının
desteklerinden
yararlanamazlar.Diğer kamu
kurum ve kuruluşlarının bu karar
kapsamındaki aynı destek
konularından yararlanan veya
yararlanacak yatırımcılar bu
kapsamda Gıda,Tarım ve
Hayvancılık Bakanlığına
başvuramayacak.
Hibe desteğinden yararlanacak iller
şunlar:
Doğu Anadolu Projesi (DAP):
Ağrı,Ardahan,Bingöl,Bitlis,Erzincan,
Elazığ, Erzurum,Hakkari, Iğdır,
Kars,Malatya,Muş,Tunceli ve Van.
Güneydoğu Anadolu Projesi
(GAP):
Adıyaman,Batman,Diyarbakır,
Gaziantep,Kilis, Mardin,Siirt,Şanlıurfa
ve Şırnak.
Konya Ovası Projesi (KOP):
Konya,Karaman,Niğde ve Aksaray.
Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP):
Samsun,Ordu,Giresun,Trabzon,Rize,
Artvin,Bayburt ve Gümüşhane.

BİZİM BAŞIMIZ KEL Mİ ?

Ynt: AYRIMCILIK...

ben her platformda söylüyorum ayrımcılığın kralı var hemde yaşadığım şehri baz alırsak kayseri isteyen istediğini söylesin merkez gelişmiş gibi görünsede
gidip ilçelerine baksınlar doğunun ilçelerinden nüfus olarakda gelişmişlik olarakda geri olduğunu herkez görecektir.

Bütün çevresinde destek var yozgat aksaray konya sivas nevşehir bizim ilçenin 15 km doğusu sivas lafa gelince millet git orda yap diyor
bu şehrin ileri gelenleri hep kendilerini düşünüyor sanayide desteği al hayvancılığı alma niye diye sorarlar insana, insanlar resmen göçe zorlanıyor
tabi büyük fabrikalarda çalışacak asgari ücretli insanlara ihtiyaç çok inşaat firmaları çoğaldı evler kime satılacak tramvaylar metrolar diğer yatırımlar kullanılacak ki belediyeler para kazansın ben zerre kadar hakkım varsa helal etmiyorum bu tarz kararlar alınırken insanlar enine boyuna düşünecekler

şehre 101 fabrika açılıyor adı fabrika senin benim yapacağım ahırdan bir farkı yok sonra şehir zengin şehri sanayi şehirlerinde fakir insan daha çok kim nederse desin
tkdk bütün illere gelecek diyorlar bekleyip görcez . ve bu hibeleri çok haketmeyen insan aldı ve şuan birçoğu yapmıyor. söylencek söz çok değişen birşey yok herşey gönlünüzce olsun beyler

Bu Kapsama alanina girmeyen bolgelerdeki ciftci arkadaslarin tepkisi elbette dogal ama siz eger bunu Arap Kurt Partisi diye formule ederseniz is artik tepkiden ziyade nefret sucuna doner..Kaldiki desteklenen bolgeler icinde ic anadolu ve karadenizden bircok sehrimiz var..Eger bir siteminiz varsa bolge milletvekillerinize yapin..Turkiyedeki insanlarin etnik kimligini one sururek ayristirici yorumlar yapmayin..Zaten o isi bircok kisi her alanda yapiyor..

Ben bir işte samimiyete bakarım. Özellikle devletle yaptığınız işlerde yada devletten aldığınız desteklerde samimi olmazsanız hepsini devlet karşılasa bile sonu hüsranla bitmeye mecburdur.
Benim kayın pederim ve kardeşi aynı işi yapıp aynı parayı yıllarca kazandılar. Kayın pederim vergisini ve bağkurunu zamanında yatırırken, kardeşi ben salak mıyım nasıl olsa af çıkacak diyordu. Kaç sefer aftan yararlandı bilmiyorum, hep indim ve af sayesinde devlete borçlarını ödedi. Sonuç kayın pederimin işini kayınçom devam ettiriyor aylık 4-5000 net kazancı var. Amcası evi arabayı her şeyi kaybetti, emekli maaşı bankaya gidiyor. Bazen bizden bazen de kayınçodan ve diğer yeğenlerinden ergen ortaokul öğrencisi gibi cep harçlığı istiyor.
Sonuç olarak şunu söyleyebilirim ki; devlet destekleme ve af konusunda yanlış ve hatalı davranabiliyor. Ama ben haksız yere bunlardan yararlananların hiç iki yakasının bir araya geldiğini görmedim.

edirne22 link=topic=75956.msg897465#msg897465 date=1402035532' Alıntı:

Kardeşim ben kürdüm fakat kürd olmak haksizliklara karşi gelmemek değildir inanin Türkiye,nin neresi olursa olsun herkes adamina veriyor bu hibe işleri bürokrat ve hırsizlik yapanlar içindir sağlam adama hibe verildiğini duymadim vede vermezler. Onun için kürd arap türk farketmez insan olmak bence her şeye kafidir şu var belki bilinci insanlar bu hibeyi değerlendirir ama bilinçsizlerde han savurup harman yapanlarda var diyarbakir kurulan hemen hemen bütün çiftlikler iflas etmişler bütün hibeleri çürükler almiş onun için birbirimizi kırıcı laflar yakişmaz.

edirne22 link=topic=75956.msg897465#msg897465 date=1402035532' Alıntı:
Baştakileri sevmemeni , istememeni anlarım. Küfür etmeni , sövüp saymanıda anlarım.
Desteklerde konusunda eleştirmenide anlarım , bende bu konuda haksızlık olduğunu düşünüyorum. Destekler tabana ulaşmıyor , ulaşamıyor birçok zaman. Mesela X iline traktör desteği var , Edirneye yok , edirnedeki tüm çiftçiler zengin değil ki? Bölge bazlı değil , kişi bazlı düşünülse daha ii olmaz mı?
Lakin belli bir etnik köken , vs anlamı çıkarımı olacak şekilde , tüm bu kökenlere sahip insanlar bunlardan faydalanacak anlamı çıkacak anlamında yazman biraz ağır kaçmış , burada yaşayan , bu etnik kökenlerden olan insanları yaftalamış olmuyor musun bu yazdıkların ile? bu şekilde itham edilerek bu insanlara haksızlık edilmiş olmuyor mu?
Mesela traktör destekleri vs birçok ilimize var , ama batıdaki birçok ile yok , destek olan illerin hepsi belli bir etnik kökene mi mensup?

Usta bunun ne Kürtle nede Türklükle alakası var amaç oy siyasete girmeyeyim diyorum ama bizim burda bu destek olsa millet deli para kazanır ama adam gidipte oyunu hibe desteğini veren partiye vermez bende vermem önce vatani çıkarlar sonra kişisel çıkarlar

Konu aşırı şekilde siyasi ırkçı ve etnik bozgunculuk aşamasına gelmiş durumda.Ben bir türk olarak çok mert bildiğim ve kardeş gibi gördüğüm kürt kökenli kardeşlerimin bu konuya dahil edilmesini anlayamıyorum.Ayrıca Ak partiye oy vermiş biri olarak cahil olarak adlandırılmamada şiddetle karşı çıkıyorum.Bu seçimde onları tercih ederim diğerinde başkasına oy veririm.BU KONU gereksiz devam ettiğinden formumuzun değerli yöneticilerinden konunun gözden geçirilmesini rica ediyorum. anlş-*s

Bu tarz konular bizleri ancak birbirimize düşürür,kırgınlıklar olur.Onun için lütfen bu tarz konulardan kaçınalım.Konuyu kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...