Ot silaj makinasi almayi dusunuyorum

Ot slaj makinasi almayi dusunuyorum. Yonca fig tritikale arpa slaji yapmayi ve paketlemeyi dusunuyorum. Misir slaj makinam var yaptigim slajin bir kismini cuvalladim ici naylon cuval disi telis cuval ve 2 sininde agzini bagladim halen veriyorum sikinti yok. Yonca ve figide bu sekilde slaj yapip peketlicem.

Makina olarakta 3 nokta aski sistemine sahip olmasi nedeniyle celikel ot slaj makinasi dusunuyorum. Bu sekilde pancar yapraklarida dahil slaj yapabilicem

Bu konuda tecrubesi olan arkadaslar fikir verirse sevinirim.

Ynt: Ot silaj makinasi almayi dusunuyorum

pancar yapraklarini silaj yapmayi ben de istiyorum, hibe destekte ot ve misir silaj icin celmak basvurduk, cikarsa en azindan deneyecegim, uretici makinanin pancar yapragini bicebilecegini ama parcalamada garanti vermeyecegini soyledi. bir kac kisiye sordum hic deneyene rastlamadim, aslinda yem salgaminda oldugu gibi sulu materyel oldugundan saman vb ile karistirilip silaji olabilmeli gibi geliyor bana...

Ynt: Ot silaj makinasi almayi dusunuyorum

Celmak cekilir tip urettigi icin pancar kafalarini parcalama yapabilir. Celikel 3 nokta aski sistemine baglanabilir sekilde urettiginden onu almayi dusunuyorum. Bakalim hibeye yetistirebirs basvurucam

Pancar slaji direk yapildigindan pek paket olmayabilir ama 2 ay gibi bi sure hayvanlara taze yapip yedirebilirim