yulafı ot silaj makinesiyle silaj etmek

slm arkadaşlar aşırı yagışlardan dolayı yulafları biçip balya yapamıyoruz bunları ot silaj makinesiyle silaj yapsak nasıl olur ot silajı yapan arkadaşımız varmı yardım...

Ynt: yulafı ot silaj makinesiyle silaj etmek

biz yaptık mısır slajındaki verimi bekleme ama ama alternatif olarak belki en iyi slaj örnegin 300 kg süt döküyosan 280 290 gibi verim kaybı var arkadaşın dedigi gibi sıra bagımsızla biçersen elle yada kepçeyle vermezi kolay olur aksi taktirde kepçenin tırnaklarıyla kolay geliyo kokusuda biraz pis agır hayvanlar mısır slajındaki gibi iştahlıda yemiyolar ama tok dutuyor benim bi izlenimim daha önce başımıza gelmedigi için yada tamamen tesadüfte olabilir kuruya ayrılcak olan ineklerin meme agrısına biraz yatkın ayrırken 2 inegimde kuruya ayırıken zorlandık bana sorarsan bize kurusu daha iyi ama mısır slajı bitmek üzere oldugu için mecbur yapmak zorunda kaldık

Bir bakıma sılaj balyaya göre daha ucuz maliyet.
Balyayaı Biç kurut topla bağlat yükleme boşaltma hammaliye.
Sılaj büyük romorkların varsa daha ucuz maliyet paketleme yapmadan öbeğe depolarsan , hem süt için daha uygun hele böyle bir yılda.
Zaten Avrupalılar neden çok sılaj yapıyor , kurutupta almak zor, yağış fazla olduğu için.
Ama işletmede vermek zor ot slajını .

bakalım sıra bagımsız buluruz eve zaten 100 metre yulaflarda cok güçlü bu sene 2 metre var..