Newholland TS 100 A nasıldır ?

Ynt: Newholland TS 100 A nasıldır ?

Niyetimiz var almaya ama bakalım hayırlısı olsun.Bizde td90 var ve ekonomik iş alanı sunmuyor tam ara kalıyor onun için hidrolikleri güçlü , kalıplı ve konforlu bir 100 hp arıyorduk benimde aklıma ts100a geldi bulduk bir tane bakıcaz anlaşırsak almayı düşünüyoruz.

bızım trakyada 2 tane var 2 sıde aynı kısıde anlatmasına gore ove ove bıtıremıyor. zaten fıat degıl ts serısı bıldıgın FORD eksı yonlerı ıse ıkıncı elı zayıf.
kullanmadıgım ıcın aktaracaklarım bu kadar ama kotu bısı ben duymadım

• Beğen
Tepkiler: Alexander

emrekaptan59 link=topic=75973.msg897902#msg897902 date=1402095282' Alıntı:
bızım trakyada 2 tane var 2 sıde aynı kısıde anlatmasına gore ove ove bıtıremıyor. zaten fıat degıl ts serısı bıldıgın FORD eksı yonlerı ıse ıkıncı elı zayıf.
kullanmadıgım ıcın aktaracaklarım bu kadar ama kotu bısı ben duymadım

Bende o yüzden motoru için düşündüm avrupa forumlarında iyi traktör ve sağlam diyorlar ama asıl düşüncem yedek parça olayı.Bir nh servisinede bir sorucam servis olayında trakyada nasıllar diye.

trakyalı17 link=topic=75973.msg897904#msg897904 date=1402095489' Alıntı:
Bende o yüzden motoru için düşündüm avrupa forumlarında iyi traktör ve sağlam diyorlar ama asıl düşüncem yedek parça olayı.Bir nh servisinede bir sorucam servis olayında trakyada nasıllar diye.
o bahsettıgım abı senelerdır kullanıyor. parcası vardır mutlaka ama 2 elı yok gıbı. kullandıgı ekıpmanlarada bakıyorum hanı yabana atılacak traktor degıl

kullanan varsa mutlaka daha dogru yorumlar yapar

Demek ki alan satmıyormuş sağlam yani bende açıkçası 2.eline bakmıyorum işimizi görsün sorun çıkarmasın kafi bize.Benim bir arkadasta t 6020 var geçen oda ts110 a bakıcam dedi t 6 çok yakıyor diyor.Zaten babama t 6 ları gösterdim elektronik istemem dedi biraz gerektiğinde halinden anlayabilecemiz manuel olması daha iyi olur demişti.Eski çiftçiler bir türlü sevemedi gitti elektronik traktörleri.Bakalım anlaşırsak anlatırım forumda.Ama bilenler bu hafta içinde - + neleri var yazarsa sevinirim.

Emre ' nin dediği gibi 2. eli biraz sıkıntı.Zor bulursun bulsan da galericinin ya da sahibinin insafına kalır fiyatı.Temiz olursa fiyat arttırmaya gidebilirler.Ama ucuza da kaçma hor motor alma.Bakımlarını aksatmazsan arıza vermez.Bizim köyde 110 ' luğu vardı bende epey kullandım.Dolu traktör cruise kontrole kadar herşey var.3 sene durdu hiç arıza vermedi.120 liraya sıfır aldı 80 küsüre sattı.

Anıl Tiraki link=topic=75973.msg897908#msg897908 date=1402096659' Alıntı:
Emre ' nin dediği gibi 2. eli biraz sıkıntı.Zor bulursun bulsan da galericinin ya da sahibinin insafına kalır fiyatı.Temiz olursa fiyat arttırmaya gidebilirler.Ama ucuza da kaçma hor motor alma.Bakımlarını aksatmazsan arıza vermez.Bizim köyde 110 ' luğu vardı bende epey kullandım.Dolu traktör cruise kontrole kadar herşey var.3 sene durdu hiç arıza vermedi.120 liraya sıfır aldı 80 küsüre sattı.

İyimiş yine gerçi şimdi ben td 90 ı satsam gene zarar edicem.Benim bulduğum full değil ama adam az yakıyor diyor başkada bişi demiyor.Bende o yüzden bilen varsa diye acaba doğrumu diye foruma yansıttım mevzuyu yoksa çok sesi çıkan biri değilim sadece takip ederim.Neyse artık olmazsa başka bişi bakıcaz hayırlısını versin mevlam.

trakyalı17 link=topic=75973.msg897909#msg897909 date=1402097013' Alıntı:
İyimiş yine gerçi şimdi ben td 90 ı satsam gene zarar edicem.Benim bulduğum full değil ama adam az yakıyor diyor başkada bişi demiyor.Bende o yüzden bilen varsa diye acaba doğrumu diye foruma yansıttım mevzuyu yoksa çok sesi çıkan biri değilim sadece takip ederim.Neyse artık olmazsa başka bişi bakıcaz hayırlısını versin mevlam.
her turlu td serisini katlar. yanlıs anlama abı ama td alıcagıma gider 80-66 alırım daha iyi

emrekaptan59 link=topic=75973.msg898048#msg898048 date=1402141147' Alıntı:
her turlu td serisini katlar. yanlıs anlama abı ama td alıcagıma gider 80-66 alırım daha iyi

Aynen , nerde o eski kara kafalı gri gövdeler nerde eski 2000 öncesi tümolar biz bunu almak için 8280 dt vermiştik.Fakat işte çok yıpratıyor insanı o traktörlerde düşünsene 100 dönümde tırmaladığını.Geldiğinde uyurken bile zırıltı olur insanın kulağında :) .

Bişi sorcam o sizin abi yakıt konusunda ne diyor ? Ekipmanları neler ?

trakyalı17 link=topic=75973.msg898071#msg898071 date=1402145756' Alıntı:
Aynen , nerde o eski kara kafalı gri gövdeler nerde eski 2000 öncesi tümolar biz bunu almak için 8280 dt vermiştik.Fakat işte çok yıpratıyor insanı o traktörlerde düşünsene 100 dönümde tırmaladığını.Geldiğinde uyurken bile zırıltı olur insanın kulağında :) .

Bişi sorcam o sizin abi yakıt konusunda ne diyor ? Ekipmanları neler ?
tekırdağda olsan git konus derım ama canakkale uzak. Malkara Hereke köyünde nurettin ağa dedinmi kıme sorsan gosterırler muhabbetı sever kendısı zaten yolun tdaga duserse gıt sor en son aycıceklerını ekerken 24lü potınger vardı arkasında 1000den fazla yer calısıyor sanırım

emrekaptan59 link=topic=75973.msg898074#msg898074 date=1402146677' Alıntı:
ayrıca ondakıler 2003 mu ne http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-nevholland-ts-100-a-puluss-cok-temiz-az-kullanilmis-164960854/detay bunun gıbı olucak 2006 dan sonra tr ye gelmedı zaten ama yınede ıyı tanıyan bırıne sormak lazm

Aynen , onuda gördüm yawda 2 farklı yerde faklı saatlerde farklı zamanlarda ilanı var ve 2side aynı traktör için şüpheli gibi.Buarada 24 lü potinger derken ?