Trakya uzun bir aradan sonra güneşi gördü

Evet arkadaşlar uzun bir aradan sonra güneşi gördük ama fazla sevinmeye gelmez haziran ayı ingilteredeki haziran aylarına özenmiş gibi hergün yağmur çamur bıktırdı anadolu desen kuraklık.sel .doluyla mücadele etmekten yoruldu zaten dikkat ederseniz artık mevsimler uçlarda yaşanıyor ülkemiz tropikal iklim koşullarına yaklaşıyor buda demek oluyor ki artık sel le yaşamaya alışmamız gerekecek dünyamızı bu hızla kirletmeye devam edersek çocuklarımıza bir enkaz bırakacağımız kesin ne su bulacaklar ne ekip biçilecek alan ve iklim geçenlerde bir makalede okudum şuan soğuk olan kuzey avrupa ülkeleri ısınıp tarıma elverişli hale gelecek bizim bulunduğumuz yerler yarı çölleşecekmiş yani ekvator kuşağı kuzeye kayıyor kısacası karbondioksit salınımını çok çok azaltmamız gerekiyor şuanın gelişmiş ülkeleri gelişene kadar hertürlü dünyayı kirlettiler şimdi ise önlem alalım diye uğraşıyorlar ama şimdide gelişmekte olan ülkeler bizde sizin kadar kirletelim gelişelim sonra önlem alırız diyorlar haklı olarak çin şuan havayı ençok kirleten ülke amerika gelişmiş olmasına rahmen hala çok fazla kirletiyor yani işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor dünya ingiltere desen onun yedek ülkesi var işler bozulupta avrupa yaşanmaz hale gelirse avustralya ya yerleşecek onun içiningiltere avustralyanın nüfusunu 30 milyon olarak sınırladı saygılar

Ynt: Trakya uzun bir aradan sonra güneşi gördü

Toprağım meteoroloji hakkında (ağzım yandığından) konuşmak istemiyorum şu an yaptığım analize göre bugün öğleden sonra son yağmur yağacak. Tahminen saat 15:00 gibi başlayacak.

Yarın da çok hafif bir bulut geçişi ve yağmura en az 1 haftalık bir ara geliyor.

Artık dinsin de işlerimize bakalım Allah ' ım. Çok geri kaldık.

sebazios link=topic=75978.msg898010#msg898010 date=1402134445' Alıntı:
Toprağım meteoroloji hakkında (ağzım yandığından) konuşmak istemiyorum şu an yaptığım analize göre bugün öğleden sonra son yağmur yağacak. Tahminen saat 15:00 gibi başlayacak.

Yarın da çok hafif bir bulut geçişi ve yağmura en az 1 haftalık bir ara geliyor.

Artık dinsin de işlerimize bakalım Allah ' ım. Çok geri kaldık.

Yazdıklarımı şimdi okudum da ne tutturmuştum. Tam 15:30 ' da dolu ile başladı, Allah ' tan dolu 10-15 saniye sürdü. Ardından 2 saat kesintisiz yağmur.

bizde dolu 03,06,2014 te yamış buğdaylarda 25 kg cıvarı yerlerde ayçiçekleri yeni 4 yaprak olmak üzereydi vurduğunu kırmış Allahtan gelen yapılaçak birşey yok