Malı Alınacak Markalar / Firmalar

Bir arkadaşımız açmıştı. 'Malı asla alınmayacak markalar' diye. Çok da güzel oldu.

Ayıplı mal üreten, malının arkasında durmayanları teşhir etmek elimizden geliyor en azından.

Böylece hem bir bilinç oluşur, başkalarının ağzının yanmasını engellenir. Belki hayıra vesile olup, firmanın kendine çeki düzen vermesine bile neden olabilir.

O konu altında lafı geçmişti. Bir de 'Malı Alınacak Firmalar' adlı konu açalım diye. Konu sahibi açar diye bekledim, unutuldu herhalde. Ama fikir unutulmasın diye konuyu ben açtım, kusuruma bakılmasın.

-----------

Şimdi madalyonun öbür yüzüne bakalım. Kötüyü yeriyorsak, iyiyi de söyleyelim.

Sektörde kötüler gibi iyiler de var. Onları da ödüllendirmek lazım. Hep şikayet olmaz.

Bu başlık altında, kaliteli mal üreten, malının arkasında duran firmaları yazalım.

Mümkünse başımızdan geçen olayla yazalım. Kanıtı olsun.

Not: Tek korkum bir firma elemanın konuyu reklam için kullanması. Umarım korktuğum olmaz.

Ynt: Malı Alınacak Markalar / Firmalar

Adet yerini bulsun. Konuyu ben açtım, ilk örnek de benden gelsin.

Yukarıda bahsettiğim konudaki mesajımı aynen aktarıyorum. Asıl yeri burası:

Çelmak hakikaten iyi. Bizde çelmak 2 tane tambur biçme, 1 tane 4 ' lü yıldız çevirme, 1 tane 10 ' lü yıldız çevirme var. Geçen yıl 2500 dekar, bu yıl da şimdiden 300-400 dekar civarı biçme-çevirme yaptılar, hala tıkır tıkırlar. Hele askeri alanlardaki işlerde.. Bildiğin dağı, taşı biçtik. Başka bir marka olsa paramparça olurdu.

Birtek sıkıntımız biçmelerin milleri. Ağır yükte yada çok ağır şartlarda orta mil kesiyor. Geçen yıl 3 kez, bu yıl 4 kez mil kesti makinala. Hatta orta mili biraz geliştirin, sağlamlaştırın diye haber yolladık. Büyük ihtimal dikkate alırlar.

Ama kırılan, yamulan parçalarla ilgili de sorunumuz yok. Tek telefonla garantiden yolluyorlar milleri. Üstelik ertesi gün de kapımızda oluyor.

Çevirmede de durum aynı. Geçen yıl çevirme ile ilgili sorunlar yaşadık. Yeni bir tasarımdı. Haber verip durumu anlattık. Merak etmeyin, gerekirse makinayı parçalayın ama işinizi görün, işiniz bitince haber verin, dediler

Tamir onarım falan değil. Bu sezon başında komple sıfır 10 ' lu çevirme göndermişler tırla. Sıfırı indirip eskisini aldılar.

Kullanıcı hatasıymış, kendi hatalarıymış öyle bir ayrım yok!

Garanti belgesiymiş, faturaymış, yok!

Makina arıza mı yaptı?

Bir telefon açıyorsun, parça kapında, arıza büyükse komple makina kapında..

Firmanın iş ahlakı mükemmel. Adamların malını alıyorsan, gerçekten garantili olduğunu, kafanın rahat olacağını biliyorsun.

Çelmak bu çizgiyi bozmadığı sürece, bundan sonra alacağım 'herhangi' bir makinayı Çelmak üretiyorsa, ondan başkasından kesinlikle almam.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74

Taral marka ilaçlama bence sağlam çünkü uzun süredir bizde var duruyor ama tık demedi tabi ufak kaldığı için taralda da alıcamız zaman 1000 lt olmadığı için o zamanlar parlayan aldık . + birde irtem havalı makina daha baltalar hariç bu sene full yenileme yaptık ki o da bizde uzun süredir duruyor.Birara babama gel onun yerine kurt havalı makina alalım dedim babam çılgına döndü :) .

trakyalı17 link=topic=75991.msg898196#msg898196 date=1402171112' Alıntı:
Taral marka ilaçlama bence sağlam çünkü uzun süredir bizde var duruyor ama tık demedi tabi ufak kaldığı için taralda da alıcamız zaman 1000 lt olmadığı için o zamanlar parlayan aldık . + birde irtem havalı makina daha baltalar hariç bu sene full yenileme yaptık ki o da bizde uzun süredir duruyor.Birara babama gel onun yerine kurt havalı makina alalım dedim babam çılgına döndü :) .

Dediğin gibi Irtem ' den şikayetçi olan bende görmedim. Özellikle hububat mibzerlerinin işçiliği çok güzel. Ekilen tarla dahi farkediyor.

Polatlı yapımı esener pulluk gerçekten çok güzel adamlar malının arkasındada duruyor.Traktoru tutmuyor şöyle söyleyim 4 12 turanlada 5 12 esenerlede aynı gidiyor traktor.Esener tam otomatik turan yarı.

Ayrıca Alpler ' in pulluk bıçaklarından memnunum.

3 ' lü 10 numara gibi küçük bir pulluktaki 1 takım bıçak dahi 300-350 dekar taşlı kumsal araziyi patlamadan, yamulmadan, ecelleri ile biterek sürebiliyor.

Numara büyüdükçe ve kulak sayısı arttıkça bu rakamın çok çok üzerine çıkacağından eminim.

Orjinali olmak kaydı ile herkese öneririm.

malı alınacak bir uzel imiz vardı. bitirdiler fabrikayı:( 3 tane traktörüm var. hiçbiri bana 240s nin verdiği tadı vermiyor. belki de üstünde büyüdüğümden öyledir ama çok sağlam makıneler yapıyordu uzel.

zac link=topic=75991.msg898254#msg898254 date=1402181165' Alıntı:
yuh 5 li 16 lı mı mubarek cocuk mezarımı esıyorsunuz cok derın değil mı yav :S
:D
Babamın bildiği vardır eskisi de 16 lıktı yeniyi de 16 lık aldı fuarlarda firma temsilcileriyle konuşurken söyler hep :)
Tohum sıkışmasın iyi havalansın herşey olabilir buranın toprağı sert biraz

yasinyilmaz link=topic=75991.msg898268#msg898268 date=1402186679' Alıntı:
:D
Babamın bildiği vardır eskisi de 16 lıktı yeniyi de 16 lık aldı fuarlarda firma temsilcileriyle konuşurken söyler hep :)
Tohum sıkışmasın iyi havalansın herşey olabilir buranın toprağı sert biraz
;D

Ha birde Sönmezler sap toplamalı saman makinası 2002 de aldık geçen sene ortadaki iki baltası kırıldığı için Adanalı patosçulara 5 bine sattık.Çok süper makinaydı balta dışında hiç bir sorunu yoktu.Muhtemelen seneye yeni model alırız merdanesi dalgalı çok güzel makineler üretiyorlar.

Bu konuyu tekrar canlandiralim
İbrahim örsün romorku var bizde 1988 model tek dindil çok sağlam
Hububat mibzerinde sakalak tıkır tıkır saat gibi
Pancar hasat makinası ilk ve tek dunmak aldım memnunum adamlar her türlü parça ve arzada ilgililer makina güzel çalışıyor

Sevindi römork pek bilinmez ama mükemmel römork yapmışlar tek dingil ama mübarek tandem gibi davranıyor akşamdan yüklenmiş römork kuş izleri bozulmadan 25 km yol gidiyor vebalinden korkmadan sonuna kadar kefilim 640 lık fiata o kadar kefil olmam [emoji6]