Eski model traktörle yeni model traktör arasındaki yakıt farkı ne kadardır

Arkadaşlar eski model traktörle yeni model traktör arasında %50 fark var mıdır mesela veya ne kadar fark vardır. Mesela bende ford5000 amcamda fiatın 640 ı var ben new holland td75 amcamda erkuntun 70 liğini düşünüyor yakıt olarak gerçekten fabrikanın söylediği kadar yakıtları az oluyor mu yeni traktörlerin

Ynt: Eski model traktörle yeni model traktör arasındaki yakıt farkı ne kadardır

eski teknoloji Aynı model lerde ( motor dızanlarında, şanzıman dizaynlarında ) çok fark olmaz . markalara göre fark olur . sadece yeni teknoloji lerdeki fark comman real ve bunun gibi dijital kontrol olanlarda daha ekonomik olur .aynı güç , Ayni toprak , aynı takım ve aynı kullanıcıda çok büyük farklılılk göstermez .

cem caka link=topic=75993.msg898160#msg898160 date=1402166457' Alıntı:
Arkadaşlar eski model traktörle yeni model traktör arasında %50 fark var mıdır mesela veya ne kadar fark vardır. Mesela bende ford5000 amcamda fiatın 640 ı var ben new holland td75 amcamda erkuntun 70 liğini düşünüyor yakıt olarak gerçekten fabrikanın söylediği kadar yakıtları az oluyor mu yeni traktörlerin

Ne kadar dogrudur bilmiyorum ama atiyorum motoru degisyon ama biraz buyutursen mesela ne bilim 80 lik 90 lik 10 luk herneyse ona gore kullandigin ekipman buyuyo yani is genisligi artiyo 640 veya 5000 le 2 gittigin yere bi kere gidiyosun haliyle yakitta dusmus oluyo otomatikmen

76 model deutz 6206 küçük işlerde az yakıyor. .
onun yerine 75lik deutzu kullansan çok yakar.
ama büyük traktörü pulluk yerine küçük işlere koşsan bu kezde o çok yakar..
yani işine göre traktör. .

cem caka link=topic=75993.msg898160#msg898160 date=1402166457' Alıntı:
tam tersi oluyor
hatta 2 makinanında yakıtını mumla ararsınız :)