BİLECİK'TE YAĞIŞ EKİLİ ALANLARI MAHVETTİ (İBRAHİM_11) benim tarla haber olmuş

23.04.2009
14,006
24,003
35
Bilecik

http://www.haber11.net/haberlergos-8752-yagis_ekili_alanlari_mahvetti.html

Bilecik’i etkisi altına alan sağanak yağış, Osmaneli Karpuz tarlalarını vurdu. Tam da karpuzların yetişmeye başladığı bir anda gelen felaket çiftçileri perişan etti.
Türkiye’nin ve Bilecik’in dört bir tarafı dolu ve sağanak yağışın etkisi altında. Zaman zaman felakete dönen sağanak yağış, ilin tamamında etkili olurken, bu seferde Karpuzun merkezi Osmaneli’ni vurdu.
Osmaneli’nin bazı köylerinde başta karpuz tarlaları olmak üzere ekili alanlar ciddi anlamda zarar gördü. Soğucakpınar Köyü’ndeki karpuz tarlaları ise perişan oldu. Tarlanın felaketten önceki ve sonraki halini görenler şaşkınlığını gizleyemedi.
Bilecik’in dört bir tarafındaki çiftçiler, yetkililerden Bilecik çiftçisini afet kapsamına aldırmasını ve desteklemesini bekliyor.

sel gece saat 12 30 cıvarı geldiği için fotoraf çekemedik bu görüntü daha suyu ilk yükseliş anı

Ynt: BİLECİK'TE YAĞIŞ EKİLİ ALANLARI MAHVETTİ (İBRAHİM_11) benim tarla haber olmuş

sağolun arkadaşlar zarar tespiti pazartesi günü itibari ile başlıycak
ova 2500 dönüm zarar verdiği yer 2000 dönüm üzeri ben ovayı komple gezdim zarar görmeyen yer neredeyse hiç yok
tarlalardaki boru ve damlamalar hiç kalmamış hepsini sel süpürmüş
allah yardımcımız olsun herkes perişan hiçkimsede moral yok millet napcanı şaşırmış durumda
sevindirici yanı ise sel gece saatlerinde olduğu için can kaypı yok
yukarıki köyler 5 saat önceden haber verdi
ve arazidrki sumotoru ve değerli eşyalarını biraz topladı kimse bukadar tahmin etmiyordu
babam 66 yaşında daha önce hiç böle sel görmemiş köyde
şuan itibari ile kayıp motor 20 zarar gören 66 ve herkez selden önce biçoğu motorları araziden topladı bnde selden 1 saat önce kurtardım