Hidrolik kollarda kaldırma sorunu üstadlar yardımlarınızı bekliyorum

Arkadaşlar geçenlerde kepçe ile ters yükledim ve ters yüklerken kepçenin lifinden yağ kaçırdığını gördüm ve yüklemeyi bıraktım ama baya yağ kaçırmıştı sonra şanzıman yağı aldım kendim koydum traktöre bugünde sıkmalı pancar kepçesi ile ters doldurayım dedim ama kepçeye biraz ters aldığımda yan kollar kaldırmıyor ve traktör zorluyor gibi zzzzzzzz diye bir ses geliyor.... Yağı ölçtüm biraz fazla koymuşum galiba :D bu yüzden olabilir mi acaba? Tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum hepinize çık teşekkürler....

Ynt: Hidrolik kollarda kaldırma sorunu üstadlar yardımlarınızı bekliyorum

Usta yardımcı piston taktır o zaman kaltırma kapasitesi bayağı artıyor traktörün ford mu genelde fordlarda oluyor hıdrolik sorunu bizde de ford 3000 vardı hidrolikleri ayarsız olduğundan sattık

Cll_ford link=topic=76033.msg898678#msg898678 date=1402326099' Alıntı:
Usta yardımcı piston taktır o zaman kaltırma kapasitesi bayağı artıyor traktörün ford mu genelde fordlarda oluyor hıdrolik sorunu bizde de ford 3000 vardı hidrolikleri ayarsız olduğundan sattık
Yok kardeşim 2013 model NH tt 55 traktör sıfır sayılır daha galiba yağ fazla geldiğinden sıkıştırıyor diye tahmin ediyorum ama tam emin değilim...

ya boşal dı demiştin tahmin benim ki şanzıman ya koyduktan sonra içinde hava almış olabilir hava olayı bitdikten sonra kaldırır.

tahminim zzzzzz sesinin gelmesi hidrolik beyninden . beynin içinden ya keçe bozuldu ya beyinde arıza var.

başka bir ekipman dene bakalım arıza traktörde mi yoksa o kepçedemi.
Eğer kepçe de ise zaten liftlerin kecelerini değişirsin..
bilakis traktörde ise kesin pompadaki elemanlar arıza vermiştir.
ama önce dediğim gibi başka bir ekipmanla dene..

aynı sorun bizdede vardı mibzeri kaldırımıyordu kolların takılı oldugu yerde bir delik daha var söküp oraya alırsan sorun çözülebilir.

geçmiş olsun eger dediğin sesi yapıyorsa filtreye pislik almış ondan kaldırmıyodur benim başıma geldi birkez 2004 tt55 de onların hidroligi genelde sıkıntı çıkarıyor filtre kirlenince

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun sorun pompa daki soketleri değiştir ses yine kesilmese filitrendetikali olabilir eyer hidrolik hizli kaldirip indiriyor ise havalandırma yida kontrol et bunlarda yaramadiysa hidrolik beyin sikitilidir anlş-*s