CASE JXC SERİLERİNDE ÇIKAN FABRİKASYON HATALAR.

evet arkadaslar jxc serisi ilk piyasaya çıktıgındada haber vermiştim.ve en kısa sürede jxc 75 modelini özelliklerini iyi gördügümüz için aldık .yaklasık 1,5 yıldır kullanmatayım ve kullandıkca her cıkan fabrikasyon hataları ,(+ )larını ve( - ) lerini burdan paylaşmaya çalısıyorum.kullandıkça ortaya çıkan hataları yazmaya devam edeyim . jxc serisi kullanan arkadaslarda aynı konu altında devam ederse sevinirim .jxc serisi yeni motor almayı düşünen arkadaşlara fikir olur.

1. jxc 75 ve 65 kabinli iki modeldede tarlada iş yaparken (ara çekme,mibzerle mısır ekimi,tarla sürümü vb.) traktor ön sağa çekiyor,arka sola doğru asılıyor bariz şekilde dısardan görunuyor.

2.ekipman bağlanınca kollar dengeli şekilde ayarlanmış haldeyken,kol boşlukları eşit halde degişik ekip manla denendi her 2 modeldede,arkadaki ekipman sola dogru kol boşlugu bitene kadar kayıyor.makina sola kasık çalısıyor.yetkili servis ve bölge sorumlusu dahil bilgilendirme yapıldıgı halde hala çözülmedi.

3.jxc 75 600 saatinde tarlada çalısırken ve boş tayken arada kendi kendıne tam gaz verıyo ve takılı kalıyodu.tüm bakımlar tam oldugu halde.(filitreler yeni iken) yakıtla ilgili sıkıntımı var dıye kontrol ederken depo tabanında çok ince talaş parçaları gördük bu sayade mazot pompası sökuklerek bosh yetkili servisine bilhassa kendimiz göturduk elden teslim ettik.içini görmek için yakıt pompası içi okadar dandik malzeme kullanılmış ki talaş parcaları ordan kopuyomuş. yenisiyle degişim istedim tamir kabul etmedim,ne mümkün kendi hatalarını tamir takımı deişerek telafi ettiler.şu an motorla ilgili çalişmada sıkıntı kalmadı.

4. kabin içinde havalandırma peteklerinin kırılması özellikle yagcı koltugu tarafının. o tarafı hiç açmamak en iyisi her kırıldıgında 15 tl.

5. koltuk altındaki uyarı muşiri .iyi güzelde devamlı ikaz veriyo .devamlı bir ikaz sesi adamı işten sogutur.:)servise söylendiginde eski bilindik türk usulu kokten uçuralım abi ses çıkmasın mantıgı :)koltuk mınderını sokerek bi şekilde mudahale ettiler ,müşirin yerini degiştirdiler nafile söktüm en sonunda kendim göturdum yenısıyle degısım için oda ellerınde yokmus yedek parça isticekler, birde koltuk minderiyle bütün set halindeymiş onuda göturecegım gelınce yedek parça.

6. hadi dedık nh lerden alısıgız lift o-matik taktıralım baya bi masraf ve orjınal kit taktırdık ama nafile çok sert,kullanışlı degil ilk çıkan modelerde yoktu taktıracaklar bosa para harcamasın yada orjinak kitini taktırmasın.

7. orta kolun çok ince olması ilk zamanalrda yamuldu attık hurdalıga .aldık hidrolık orta kolda kurtulduk.gerçı yeni cıkanlarda kol iyilestırmesı yapılmıs ama nafile..

Ynt: CASE JXC SERİLERİNDE ÇIKAN FABRİKASYON HATALAR.

geçmiş olsun baya başınıza gelmedik kalmamış :) bende bu jx65c den almayı dusunuyodum fakat bazı eksiklikleri yüzünden almadım. misal intercoller lift o matik kaldırma kapasitesinin 2200 mu neydi düşük olması.

bizde jx75c aldık nısandan beri kullanıyoruz hata gördükce yada iyileştirme öenerim oldukca burayada yazarız fabrıkayıda ararız...ilk ızlenımım konforlu ve guzel bır traktor illaki eksıklıkler olucak ama bahsettıklerınız konunun ısmı gıbı dırek fabrıkasyon hatalar sanırım...Bızımkınde aldıgımızda lift o matic vardı bahsettıgınız gıbı daha saglamlastırılabılır...Nadas yaparken lıftın kabın altından tırnagı attı ınıp baktık tırnak bosa cıkmıs gerı yerıne taktık devam ettık halbukı daha saglam bır sıstem koyabılırlerdı anlamayan adam servıs bekler durur ki bende anlamak zorunda degılım...onun harıcınde fabrıkasyon olarak gosterge panelı calısıyor ama traktorun calısma saatını yazmıyordu servısı fabrıkayı aradık gösterge paneli temın edıldı ve yenısıyle servıs tarafından degısti hızlı bır sekılde...Bunun harıcınde suana kadar bır sorun yasamadık yasamayız ınsallah....kullanımı konforu cekısı yakıtından gayet memnunuz bahsettıgınız kol boslugu hatası saga sola cekme hatası gaz verme hatası ortakol hatası havalandırma hatası nı ılk sızden duyuyorum Bu arada lıftı bızım bu yorede sonradan taktıranlar oldu 200-250 tlye ıslemı tamamladılar bu servısle sızın aranızdakı anlasmaya baglı olarak degısıyor sanırım...Koltuktakı seslı uyarıda 5-10sn ıcınde kesılıyor el frenını cekmesenız bıle...

Konuyu ilgiyle takip ediyorum :) İleride şartlar uyarsa seçeneklerim arasındaydı 75 bg olan modeli
Yazılan objektif ve tarafsız bilgiler için konuyu açan arkadaşımzı başta olmak üzere , tüm katkıda bulunan , katkıda bulunacak üyelerimize şimdiden teşekkür ederim.

Ufuk abinin dediği gibi bende konuyu takip ediyorum. 55 caselere ilgimiz oldugu ve alma niyetimiz dogdugu için konu ilgi alanım oldu. Konuya yorum yapıp tecrübelerini aktaran herkese şimididen tesekkürler :)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=76069.msg899057#msg899057 date=1402428775' Alıntı:
65lik caseyi 310 lik deutzla denedik.. pullukta 4/11
gidişi iyi fakat deutza göre çok yaktı
Erquntu değiştirecek makina bakıyordum 75c yi takibe almıştım , bu da değilmiş. Pek anlamam ama 320 Avrupa onerdilerdi 5 vites dedilerdi galiba 4 silindirdi , o aklıma yatmıştı ama kısmet değilmiş.

ademin link=topic=76069.msg899103#msg899103 date=1402431561' Alıntı:
Erquntu değiştirecek makina bakıyordum 75c yi takibe almıştım , bu da değilmiş. Pek anlamam ama 320 Avrupa onerdilerdi 5 vites dedilerdi galiba 4 silindirdi , o aklıma yatmıştı ama kısmet değilmiş.
320 ler harika elime geçse bende 4 silindir alacam..
5 vites ileri geri levye falan .. yeterli bize..

fakat çok araştırma yapmak gerekiyormuş.Sevgili arkadaşlar kullandığınız markaların eksilerini hatalarını dürüstce bildirinki yeni alıcılar veya değiştirmeyi düşünenler doğru seçimler yapabilsinler.teşekkür ederim.

dayımın oğlu bu traktörün tipine aldanıp 2013 yılında satın aldı, bugün dayımın oğlunun tarlasında tohum ekerken motor krank keçesinden (soğutma kayış kasnağının oradan)yağ damlattığını farkettim servisi aradık bu modellerin krank keçelerin de fabrikasyon sorunu olduğunu söylediler,motor daha 290 saatte motoru önden ayırıp yapacaklarının bilgisini verdiler önemsenecek bişey yokmuş sanki 10 yıllık bir motor bu kadar sakinler

bizim arkadaşlar geçen sene aldılar jxc serilerini şu an 700 saati aşan var ama bi sıkıntı çıkmadı şimdiye kadar bende bu yaz başında jxc 75 ligi aldım sadece şu sorunları var 4x4 ikaz ışıgı yok kabin motordan daha fazla zıplıyor bide agırlık sorunu var ben biraz halletmeye çalıştım ama eskiye göre iyi