Zetor 5211-Minik Dev

Ynt: Zetor 5211-Minik Dev

güzel paylaşım abi motora sözümüz yok ama adamların tekniğinede ayrı bir hastayım 40 bg motor 2 soklu pulluk yandanda ufak diskarocukla tek geçişte muazzam iş yapıyorlar.İllede büyük motor pahalı ekipmanlara gerek yokmuş...

sağol toprağım..

o değilde 38 bg ile bu hareketler alışılmış iş değil.. bide bize sürekli eski motor işe yaramaz.. 4x2 motorun modası kalktı olayı empoze ediliyomuş gibi geliyo..

oysa hepsinin yeri ayrı derim.. 4x2.. 6421 ile turlamak olduğun yerde dönmek çok hoş mesela.. bugün 50 NC bi kamyona taktık vurdurup çalıştırmak için ağır 1 ile rölantide yerinden çıkardı mesela.. sonra ağır 3-4 ile vurdurup çalıştırdık..

valla 4x2 motorun tadı da bi başka :)

UÖZKAN.77 link=topic=76070.msg899071#msg899071 date=1402429676' Alıntı:
sağol toprağım..

o değilde 38 bg ile bu hareketler alışılmış iş değil.. bide bize sürekli eski motor işe yaramaz.. 4x2 motorun modası kalktı olayı empoze ediliyomuş gibi geliyo..

oysa hepsinin yeri ayrı derim.. 4x2.. 6421 ile turlamak olduğun yerde dönmek çok hoş mesela.. bugün 50 NC bi kamyona taktık vurdurup çalıştırmak için ağır 1 ile rölantide yerinden çıkardı mesela.. sonra ağır 3-4 ile vurdurup çalıştırdık..

valla 4x2 motorun tadı da bi başka :)
umut zetorun bayiliğini yaparsan şu küçükten bi tane şimdiden sipariş ediyorum dikkatine ..

tam benim motorum bu servis motoru dolu saman romorklarini tarladan eve getirip boşaltıp dönecek ara işi yapacak bide her türlü yakıtı yakar valla süper fiyatı da bayağı uygun olur umut abi fiyatları ne alemde bunlarin ikinci eli varmı satılık fln

Hasan ustaya çok selamlar.. paylaşımları bekliyoruz..

ya bu zetorun herşeyi seri ile çekmesi kafaları karıştırıyo.. 5211.. 5 vites.. şimdikiler 6 vites.. duyan ya inanamıyo ya kafası karışıyo.. ama öyle..

günlük kullanımda biz sürekli ilk kalkışta 4-5-6 yapıyoz..

1 ile kalkmak çok abes oluyo.. bugün 6421 4x2.. ile 50 NC ' ye bağladık.. ağır 1 ile Rölantide gitti.. ağır 2-3 yaptım yine aynı..

20 ton yükle şantiye ortamında yerler kum-mucur.. 90 ' lıkla seri 2 ile kalkıyo..

kardeş Ankara/Pursaklarda var.. öylece duruyo 10 tl civarı.. bilesem Anakaradyken senin için uğrardım.. sağda solda yine vardır ama değeri bilinmediğinden öylece yatıyordur..

UÖZKAN.77 link=topic=76070.msg899100#msg899100 date=1402431395' Alıntı:
Hasan ustaya çok selamlar.. paylaşımları bekliyoruz..

ya bu zetorun herşeyi seri ile çekmesi kafaları karıştırıyo.. 5211.. 5 vites.. şimdikiler 6 vites.. duyan ya inanamıyo ya kafası karışıyo.. ama öyle..

günlük kullanımda biz sürekli ilk kalkışta 4-5-6 yapıyoz..

1 ile kalkmak çok abes oluyo.. bugün 6421 4x2.. ile 50 NC ' ye bağladık.. ağır 1 ile Rölantide gitti.. ağır 2-3 yaptım yine aynı..

20 ton yükle şantiye ortamında yerler kum-mucur.. 90 ' lıkla seri 2 ile kalkıyo..

kardeş Ankara/Pursaklarda var.. öylece duruyo 10 tl civarı.. bilesem Anakaradyken senin için uğrardım.. sağda solda yine vardır ama değeri bilinmediğinden öylece yatıyordur..

benim 5211 5 vites.4 ile kalkış yapıp 5 takıyorum..bayılma falan yok ..tarlada sonunakadar batırıyorum yinede 1 vitese düşmedi.kafası karısan arkadaslara denemelerini tavsiye ederim ..zaten zetorun tüm modellerini denemeden kimse inanmıyor..hasan usta gercekten ustaymış..yedek parca konusunda zaten sorun yok hepsi elimde var diyor ,olmayan parca içinde 1 gün sonra elinde diyor..sağolsun bana cok yardım etti.yeni paylasımlarımda mazot yakıtını ölçmeyi düşünüyorum paylasırım