Yağmur Mu? Felaket Mi?

Bugün yağdı. Hızı ara ara değişti ama yaklaşık bu hızla 3 saat sürdü. Videodaki tarlayı 5 kez çevirip kurutmayı başardım. Dün gece 00:00 ' da bağlamaya başladım. 04:30 gibi 600 civarı paketlemiştim. Anlaşmalı elemanlarımız da bağlama ile eş zamanlı içeri taşıdırlar. Bağlılardan zayiatımız yok.

Resimde görünen namlular hafif yaştı. Tam kurusunlar diye bağlama işini bu güne bıraktım.

Bugün olan:

http://youtu.be/w4KLIuebwzE

Ynt: Yağmur Mu? Felaket Mi?

bizde saat 15:00 sıralarında arpa biçerken yağmura tutulduk. köyde çiselenti yaparken 1 km. uzaktaki tarlada göz gözü görmedi. :) saat 17 gibi havsaya gittim, sel götürmüş resmen. yağmur, ayçiçeklerine ve ikinci mahsüllük ekilenlere çok iyi geliyor. felaket diyemem.

Ynt: Yağmur Mu? Felaket Mi?

BARTU link=topic=76093.msg899426#msg899426 date=1402518829' Alıntı:
ne çektin bu yıl bu otlardan Yılmaz, Allah yardımcın olsun çok emek verdin....

Valla bir ben çeksem razıyım. Bölge çapında büyük zarar var. Kiminle konuşsam 'bir daha ot mu? Aman aman' diyor.

Ot işçiliğini herkes çok kolay sanıyordu. Bu yıl çoğu kişi risklerini yaşayarak öğrendi. Tecrübe en pahalı öğretmen derler ya, o misal. Keşke böyle öğrenmeselerdi.

O kadar yağmurlu bir sene olmasına rağmen sırf bu yüzden ot sıkıntısı yaşanacak, hatta yaşanmaya başladı bile.