2014 Arpa Harmanı

bugün hayırlısınla arpa hasadına start verdik, bu parça 42 dekardı hepsini tartmadım. tahmini 480-500 kg verim yaptı,arpa güzel kurumuştu. diğer 68 dekarı biçmeye gittik ama çamurdan biçerdöver tarlada gideöedi, batacağımızdan korkuya bıraktık.

Ynt: 2014 Arpa Harmanı

kolay gelsin , bereketli olsun Mustafa , bu sene en çok senden 398 ve arkasında balya makinalı paylaşım bekliyorum :) mümkünse video , bu yoğun ve kalın namlularda 398 in haşpaylı balya performansı fark yaratır :)

umutmalkoc link=topic=76094.msg899436#msg899436 date=1402519526' Alıntı:
bereketli olsun mustafa abi verimler iyi görünüyor ama yerler çok eziliyor çamurla birlikte.ve dikkatimi çeken sınırdaki ayçiçeğide hardal basmış
sağol Umut, yağışlar anormal olmasaydı 600 kg bulacakmış, buna şükür, bu verimde güzel, yanlız sap iyice yanmış makineden sapmı samanmı çıkıyor belli değil.yerler çok çamur bu yerin tabanı kızılaç olmasına rahmen dört parmak batıyor makinenin lastikleri, diğer karakepir topraktaki arpada adım atamadı makine bir karışı geçik çöküyor lastikler, yandaki ayçiçek bizim akrabaların çok yer çalıştıklarından ilgilenememişler bu yerle.
ufukk link=topic=76094.msg899437#msg899437 date=1402519789' Alıntı:
kolay gelsin , bereketli olsun Mustafa , bu sene en çok senden 398 ve arkasında balya makinalı paylaşım bekliyorum :) mümkünse video , bu yoğun ve kalın namlularda 398 in haşpaylı balya performansı fark yaratır :)
sağol Ufuk, 398 den süne lastiklerini bir çıkara bilsem görsen bidaha fotolarıda, süne derken 2 tarlamda sarmaşıklar buğdayın üzerine çıkıyor birkaç gün sonra ot ilacı atarın diye sökmedim daha lastikleri, bu bahanelerden dolayı 398 daha balya makinesinle tanışamadı.

Mustafa bereketli olsun. Arpa fiyatları ne olacak herkes merakla bekliyor.

Bu atada 398 ' i balyaya koştuğunda kubo ' yu mumla arayacaksın söyleyim :)

Çekişten, performansta birşey diyemem ama yakıt ve manevrada ahh diye iç çekeceksi..

Her namlunun sonunda kubota aldığım için şükrediyorum :D

O nasıl bir dönüş öyle yaa.. Anlatılmaz yaşanır..

Gerçi anlatmaya da kalksam bi sen varsın forumda M9000 ' li balyacı :D