hattat ile alkalı bilgi

Ynt: hattat ile alkalı bilgi

muharrem çırak link=topic=76098.msg1016988#msg1016988 date=1439032493' Alıntı:
a 78 2008 model 1500 satte bir hattat aldık sonunda 16 numara 3 lü kamaı pulluk aldık daha deneyemedim. nasipse perşembe cuma yer bozacam bakalım nasıl çekişi.uzun zamandır aradım traktör diğer markalar çok pahalıydı bunu oldukça uygun aldım inşallah iyidir çekişi yakıtı. bide bu traktöre intercoler(interkol) taktırsam nası olur çok faydası olurmu çekiş ve yakıta orjinal turbo var ama kullanan var mı?

Hadi hayırlı olsun.

Daha önce yazacaktım ama fırsat olmadı.

Çevremde hiç yoksa 35-40 tane hattat kullanıcısı var. Malum fabrika burda. Servisi çok iyi. Yedek parça uygun. Fiyat da ekonomik olunca oldukça tercih ediliyor.

Kendim de çokça hattat kullandım. Sahiplerinin çoğu ile sohbet ederiz. Büyük çoğunluğu memnun. Hatta memnun olmayan 1-2 kişi varsa vardır. Kalanı şükrediyor.

Peki bunun sebebi ne?

Yani Hattat sahipleri neden bu kadar memnun?

Hattat çok çok iyi, mükemmel bir traktör olmayabilir. Hatta bazı noksanlıkları da var. Ama gerçek olan şu:

Hattat 'fiyatına göre' çok iyi bir traktör.

Şu an 2010-2011 model 60 hp A60 ' ı 30.000 civarı, aynı modellerde A80 ' i 40.000 lira civarı bulabiliyorsunuz.

4x4
Orjinal kabinli-klimalı
Perkins motor
Sağlam hidrolikleri olan bi traktörü,

Üstelik (5 yaşından genç olduğu için karadi imkanı ile) 40-42 bin liraya alabiliyorsunuz.

Ve verilen paraya göre karşılığını fazlası ile veriyor.

bayy link=topic=76098.msg1017010#msg1017010 date=1439043561' Alıntı:
al hattat gözün arkada kalmasın diğer ünlü markalar sırf markadan dolayı satıyor hemde pahalı

O denli gözü kapalı almak da doğru değil. En azından hidrolik shuttle gibi bazı yenilikleri yapmamış, teknoloji olarak daha çok yol kat etmesi gereken bir firmayı 'ünlü markalardan eksiği yok' diye lanse etmek doğru olmaz.

uygun ve ikinci bi traktor istiyorsunuz galiba 30 bin lira gibi bi parayıda gozden çıkartmışşınız bence 60 66 gri govde alın kullanın parasından kayıp etmez ve reşat altını gibidir istediginiz zaman para ihtiyaç olur arazi deng gelir alacak olursunuz hemen elden çıkartıp işinizi gorebilirsiniz.

Hattat A60 traktörde paksan balye makinesiyle bu sene büyük erkunt traktörü arza yapınca bir arkadaş bir ay biçerin arkasından mecburiyetten saman bastı gözünü kırpma al piyasadaki tüm traktörleri çarpar geçer yapan Adam Denizler eski belediye başkanı Emin Şahin herşey ortada çal denizli gel insnmıyorsan herkez herşeyi biliyor gel sor ara bul sor..