hattat ile alkalı bilgi

merhaba çanakklae bayramiçten yazıyorum.74 model 480 fiatımız var ortalam 150 200 dönüm yer sürüyoruz.kuru tarım tabi arpa buğday arazimiz dalgalı yamaç ve taşlı yani çok iiyi değil ve sadece bu amaç için a60 hattat almayı düşünüyorum 480 satmayacam yani hattat traktörü çift ve hasat için kendi işimde kullanacam bu benim için yeterli olurmu?yada bu amaçlar doğrultusunda kaç model nasıl bir traktör alabilirim?hattat hakkında yakıtı çekişi vs kullanımı hakkında bilgi veren olursa sevinirim ii günleerrr....

Ynt: hattat ile alkalı bilgi

60 ' lık 4x4 burda 3/12 ' yi sağlıklı çekemiyo satlığa çıkardılar.. artık onlara mı denk geldi bilemiyom.. hatta buryada satılık ilanını onların adına koydum.. haberiniz olsun.. geçen yine biri denk geldi burda..

• Beğen
Tepkiler: sürücü

bizde ikinci traktör olark a70 4 * 4 kullanıyoruz. işimiz ağardır.biz memunuz sıkıntı yaşamdık. 4lu 12 numara pulluk takıyoz. gayette rahat gıdıyor. çekısı de yakıtı da bıze yetıyor.

bak şimdi bilemedim. lazerlı pnçar hasat makınasına takıyoz çok rahat gıdıyor pulluk keza öyle. bizimki tarla serısı. memmun olmayanlar açeba neyinden sıkıntı yaşadı merak ettım..

ayrı köylerde birbirini tanımayan kişiler.. ikisi de 4x4 daha 1000 saat dememiş.. 2011-2012 model satmak değişmek istiyolar.. çekiş düşüklüğünden..

bu duruma benzer 65 ' lik deutzdan pek memnun değiller ama 75 ' likten memnun olanlarda da denk geldi.. artık bilemiyom..

aslında o yüzden mesela Hattat nasıl yerine 'Hattat ' ın şu modeli nasıl' diye araştırıp soruşturmak lazım.. aslında her motor için böyle.. tabi beklentiler ve sürücü/tarla durumu da önemli..

aynen yanlış bılgı vermemek adına a70 var dedım bunun bılınçınde ve farkındayım.sonuç da kolay kazanılmıyor para. emegını bırıktırıp mootor alacan hem de 2. el arızalı çıkarsa vebalı çok buyuk olur. bızden bılgı almak istiyor arkadaş da.

mesala a68 hattat biz bu traktörü 150-200 dönüm kendi arazimizi işlemek için (kuru tarım) için kullanmak istiyorum 2008-2010 civarı beygiri 60-70 arası bu ara bir traktör olsun istiyorum. 3 piston işimizi görür diye düşünüyorum. yani çok fazla para bağlamanın,vermenin anlamı yok kendi işimizi yapacak ve kuru tarım ne kazanacaz ki sanki? bu sebep ile turbolu bir a68 işimi görürmü bu traktörden kullanan (yakıtı,çekişi,parçası,servisi v.b)bilgilendirebilecek arkadaş var ise sevinirim.şimdiden teşekkürler. hayırlı ramazanlar

a 78 2008 model 1500 satte bir hattat aldık sonunda 16 numara 3 lü kamaı pulluk aldık daha deneyemedim. nasipse perşembe cuma yer bozacam bakalım nasıl çekişi.uzun zamandır aradım traktör diğer markalar çok pahalıydı bunu oldukça uygun aldım inşallah iyidir çekişi yakıtı. bide bu traktöre intercoler(interkol) taktırsam nası olur çok faydası olurmu çekiş ve yakıta orjinal turbo var ama kullanan var mı?