Bölgemizde halen süren aşırı yağış mevsimi

Ynt: Bölgemizde halen süren aşırı yağış mevsimi

Android işletim sistemli telefonda 'NH Weather' uygulamasından takip ediyorum. Bir de google dan. google da 'edirne havsa weather' yazarsanız tahminler gelir. Örneğin şöyle; https://www.google.com.tr/search?output=search&sclient=psy-ab&q=edirne+weather&btnG=#q=edirne+havsa+weather

ufukk link=topic=76171.msg900352#msg900352 date=1402897377' Alıntı:
Trakyalı arkadaşlar , bölgemiz ile ilgili hava durumunu en çok hangi tahmin sitelerinden takip ediyorsunuz?

Dün akşam üzeri yağan yoğun yağışın ve dolunun ardından tablo yavaş yavaş netleşmeye başladı , bazı mevkilerde bulunan tarlalarda ekili bulunan ürünlerde epeyce yoğun dolu zararı mevcut , bahçelerde bulunan sebze - meyvelerde , bostanlarda vb bitkilerde yer yer zarar var , arpaların başaklarını epeyce yere indirmiş. Buğdaylarda benzer şekilde , ayçiçeklerinide budamış.

16/06/2014 Pazartesi saat 22:30 - 23:00 ' da
Edirne merkezde şiddetli yağmur yağışı vardı...
CNBC-E ' de Game Of Thrones ' in sezon finalinin son 15 dakikasını izleyemedim, uydudan sinyal kesildi....

Belli bir zaman sürecine yayıldığı için yerel gazeteler dahil , halk dahil kimse olayın farkında değil , yavaş yavaş ürünlerimiz eriyor , ektiklerimiz zayi oluyor , bir sürece yayılmış sel felaketi yaşıyoruz. Bugün bu köydeki ürünler zarar görüyor yarın ertesi köydekiler , bir şekilde sesimizi duyurmamız gerekiyor.

Pazar günü yağan aşırı yağış ve dolu sonrası durum. Birkaç mevkide bitki çeşidine göre % 100 e ulaşan zarar var.
Köyden bir arkadaşımızın çektiği fotoları paylaşıyorum.

Mübarek bugün yine yağdı.

Abi büyük geçmiş olsun.Bilecikten sonra gördüğüm en büyük afetlerden biri olmuş.Allah ve devlet yardımcınız olsun.Bu sene mevsimsel olarak pek iyi bir sene geçirdiğimiz söylenemez.Hayırlısı ile şu mahsulü kaldırmadan rahat edemeyeceğim.

alper4u link=topic=76171.msg900772#msg900772 date=1403031530' Alıntı:
Abi büyük geçmiş olsun.Bilecikten sonra gördüğüm en büyük afetlerden biri olmuş.Allah ve devlet yardımcınız olsun.Bu sene mevsimsel olarak pek iyi bir sene geçirdiğimiz söylenemez.Hayırlısı ile şu mahsulü kaldırmadan rahat edemeyeceğim.
Teşekkür ederim Alper , insanlar panik ve endişe içinde , lakin kimsenin elinden birşey gelmiyor bu durumda işimiz dua etmek sadece.

Dolu tehlikesi yuksek yarinda dahil 3 gun yasiycaz insallah hic bir yerde zarar olmadan atlatiriz gelecek haftadan ihtibaren cok daha rahat bir donem gozukuyor su anda

ufuk abi büyük geçmiş olsun.az önce kırklareli pazarından gelen 2 abiyle görüştüm.kırklareli kavaklı arasında yine çok şiddetli dolu yağmış.yarın ve cumada meteoroloji kuvvetli sağanak gösteriyor diyecek bişey bulamıyorum artık Allah yardımcımız olsun

Moral wereyim biraz, bu sene Tayland ' da darbe oldu gidilemiyor we diğer muson ülkeleri de uzun yolculuk ile uzak kalır, bari bu sene tatilleri topyekün memleketimizin güzide muson bölgesi Trakya ' mız da geçirelim...:)