Emanet Versen Bi Türlü Vermesen Bi Türlü

28.07.2010
2,411
371
KONYA

Durum ortada buyrun yorumu size bırakıyorum...

Köylünün biri emanet istedi verdik geldiğinde bu hal söyledik kabul etmedi ben damper flan oynamadım elimle boşalttım dedi ne diyelim bizde inkar eden adama kabullendik :(

pimi sökmeden damper kaldırmaya kalkmış herhalde eğmiş atmış şaseyi

Ynt: Emanet Versen Bi Türlü Vermesen Bi Türlü

Geçmiş olsun.Ya pimi sökmeden kaldırmıştır yada dengesiz yük yükleyip onu boşaltırken olmuş olabilir.Bizimde başımıza geldi.Römorku evin bodrumuna sokup eğik yerin üstüne tavana kadar dayanan ağaç koyduk altanda krikoyu vurunca düzeldi.

GECMİŞ OLSUN ABİ
aslan26 link=topic=76181.msg900475#msg900475 date=1402937469' Alıntı:
Geçmiş olsun.Ya pimi sökmeden kaldırmıştır yada dengesiz yük yükleyip onu boşaltırken olmuş olabilir.Bizimde başımıza geldi.Römorku evin bodrumuna sokup eğik yerin üstüne tavana kadar dayanan ağaç koyduk altanda krikoyu vurunca düzeldi.
işte TÜRK aklı diye buna denir. helal olsun rıdvan

geçmiş olsun az parada değil ramork larsıfır ramork 8 10 bin tl yük ata ata belki düzelir zamanla yada arkadaşın dedigi gibi kirko vuracan yada sanayide demirciye düzelttircen belki orayı ısıtıp düzeltirler.

aynen vermicen 2 gündür komşu romorka geliyo kendi romorkuna 2 cuval gübre atmış bizim romorkla işçi taşıyo bende bu gün boru yükledim üzerine vesselam :D

Geçmiş olsun abi... yük atıp geri geri şasenin altına birer tane 10 a 10 ağaç koyup onun üzerine çıksan da krikoyla yüklü halde kaldırsan da faydası olabilir son çare iyi bir demirciye götürüp yaptırmak tekrar geçmiş olsun abi...

Geçmiş olsun kardeşim, olur böyle durumlar canını sıkmaya değmez, komşu komşunun külüne muhtaç dır unutmayalım.

geçmiş olsun.
adam haklı ama.elle boşaltmış.muhtemelen damperi devreye sokamadı :D
bu tarz durumların önüne geçilmiyor.komşu komşunun külüne muhtaçdır diyip sineye çekiyorsun

geçmiş olsun da anlamadığım o pimi neden oraya takmışsiniz onun orası galiba sonradan yapılma onu yaptırmakta ki amaç ne araziniz çok mu eğimli römork ile yokuş yukarı çıkarken kalkmasından fln mı endiselenipte yaptirdiniz orayı

iki yıl önce bizde verdik. 1200 kilo top küspeyi tırın üzerinden bizim römorka atmışlar.şasi büküldü. sanayide kamyon şasesi düzeltenler 250 tl ye düzelttiler. oraya lama koydular.yine büküldü. şimdi bükük kullanıyorum.

komşu ise küstü o kadar.