Meteorolojiden Uyarı - Marmara Bölgesi

Bugün akşam saatleri ve yarın Marmara Bölgesi ' nde gök gürültülü sağanak yağış ve dolu bekleniyor. Meteoroloji, sel ve su baskını tehlikesi için de uyardı.

Bugün Marmara bölgesinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların öğleden sonra Trakya ile Çanakkale, Balıkesir ve Bursa ' da, akşam saatlerine doğru Yalova ve İstanbul ' da, yarın ise Marmara bölgesinin güney ve doğusunda dolu yağışı ile birlikte yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskınları, dolu yağışı, yıldırım, yağış anı kısa süreli kuvvetli rüzgar ve fırtına) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Ynt: Meteorolojiden Uyarı - Marmara Bölgesi

Geldi geldi hepsi beraber dolu yağmur ne varsa hepsi toplanmışlar aniden geldiler.
Harmana koştuk arpa öbeğini örttük ot balyası taşıyordu çocuklar aradı ne yapalım dedi , getirin dedim çok fazla ıslanmayınca balyalar depoda alışır ıslak yeri kuru yerine denk getirilir .
Çoğunu almıştık otların 500 balya kadar kaldı , biçerler de çalışıyor akşam 12:30 da bıraktık arpa biçmeyi bu gün yoktu benim biçer işi ama arpaların çoğu duruyor , harmanda dolunun videosunu da çekti yeğenim yüklerse bende paylaşırım , ceviz gibi vardı en büyüğü şu an gök gürültülü hafif yağmur var .

ismail_17 link=topic=76238.msg901178#msg901178 date=1403183087' Alıntı:
Geldi geldi hepsi beraber dolu yağmur ne varsa hepsi toplanmışlar aniden geldiler.
Harmana koştuk arpa öbeğini örttük ot balyası taşıyordu çocuklar aradı ne yapalım dedi , getirin dedim çok fazla ıslanmayınca balyalar depoda alışır ıslak yeri kuru yerine denk getirilir .
Çoğunu almıştık otların 500 balya kadar kaldı , biçerler de çalışıyor akşam 12:30 da bıraktık arpa biçmeyi bu gün yoktu benim biçer işi ama arpaların çoğu duruyor , harmanda dolunun videosunu da çekti yeğenim yüklerse bende paylaşırım , ceviz gibi vardı en büyüğü şu an gök gürültülü hafif yağmur var .
çok geçmiş olsun.bu sene gerçekten anlatılmaz yaşanır bi iklim var.Allah yardımcımız olsun

ismail_17 link=topic=76238.msg901178#msg901178 date=1403183087' Alıntı:
Geçmiş olsun abi.Allah hepimize yardım etsin.

Biraz evel çiftlik tarafı fena karardı.Zoruna birilerine ulaştım.Abi çapacı kadınları zor depoya soktum dedi.Fırtına ile birlikte yağıyormuş yağmur.Halada devam ediyormuş.Allah beterinden korusun.Buğdayları yatırır dedi.Bu gidişle ayakta buğday bulamayacağız. :( Hasat nasıl olacak Allah kerim.

zarar gören arkadaşlara geçmiş olsun bizim bu taraflarada 4 aydır 2 defa düzgün bi yağış düştü başkada yağış olmadı,bazı bölgelere hiç yağmıyor yağan bölgelerdede durmak bilmiyor Allah hayırlısını nasip etsin