Zetor 6421-Römork Performansı

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Zetor 6421-Bayburt.. römork testi.. geçen tam ilave bu römorkla hayvan gübresiyle düzde seri 6 ile son gazı tam vuramadı yaklaştı (7441 ve 90 vuruyo)..

Bugünde gübreden zorlu bi hafriyat işi..

Zetor 90 ve 7441 ' e göre 10 üzerinden 7.

64 ' lük motorlara göre 10 üzerinden 11.

Ynt: Zetor 6421-Römork Performansı

evet ama mesela.. şu 6421 ' in piyasası ile yapabildiği işler arasında HİÇ bi mantık yok..

4/10 pulluğu seri 3 ile çeken

15 tonluk hafriyatı götürebilen

13 ton civarı hayvan gübresi yüküyle düzde seri 6 son gaza yakın basabilen

hadi taşıdı.. 4 kademe 18 tonluk damperi rölantide tatlı talı kaldırabilen

bi motor bugün kaca alınır acaba :)

Zetor = az para ÇOK iş:) vesselam..

Şu yedek parça işi otursun alacağım bi 64 lük geçende kawasaki motorlu tırpanın bıçağı tutan civatası yalama olmuş kawasaki burda satılmıyor oleomac tırpanlar var dükkanlara sordum tamircilere sordum aşağı sanayi ye gittim yukarı sanayiye gittim yok sıradan bir civata adamlar özel yapım diyor hatta adamın biri civatayı görünce şaskınkınlıkta elindeki telefonu düşürdü zetor gibi kendi civatasını yapmış kawasaki sonra tornacıya yaptırdık bir 18.5 numara civata tırpan sınıfında tek bizim ki 3bg emsallerinin en güçlüsü 2.8 bg:D yani diyeceğim o ki bi tırpanın civatasının bulunmadığı yere Zetor u getırirsek babam parça buluncaya kadar beni eve sokmaz:D helal 64 ğe dün 640 patos ettirdik yonca az ıslakmıs 640 ağlıyodu bu olsa öttürürdü patosu herhal

640 diyince.. geçen bi köye kiraladık 6421 ' i.. 4/8 pulluğu seri 4 ile çekti.. aynı tarlalarda 640 aşağı gider yukarı gitmezdi diye anlattılar..

geçende birisi merak etmiş geldi incelemeye 6421 ' i..

dedi ki 'bizde Türkiye ' de sayılıdır ÇOK temiz bi 640 var.. ama değişcez römork basıyo'

'taş-toprak mı taşıyosunuz dedim' iş gereği aklımız hep hafriyatta

'yo dedi saman'

'abi saman 1 ton römork 1 ton nasıl olur dedim'

'bizim oralar çok dik, yamaç.. ayrıca saman 1 değil 1,5 ton dedi'

sen bunun 4x4 ' ünü bul alalım dediler.. bunu alın kiralayan hodri meydan dedik.. yok illa 6441 yani 4x4 olacak dediler.. tanıdıklara yönlendirdim..

şimdi ayıp olmasın diye 'abi bizim römorkun BOŞU 3.300 KG.. ne samanı bizim römorkun darası sizin yükünüz diyecektim' boşver maksat muhabbet olsun dedik :)

onu bunu bilmem işte motor işte yük.. vesselam:)

90 ve 7441 ile bu römorkla biçok videomuz var.. 6421 ile çekemedik;

*mesafe çok yakındı 100-200 metre iniş 100-200 metre tatlı rampa.. yani doldur boşalt..

*motorun önünde 300 kg ağırlık olmasına rağman rampa çıkarken yer yer ön tekerler yerden kesildi.. önüne 1 kişi çıkmak zorunda kaldı.. baktık olacak gibi değil.. önüne ne bulduysak taktık yaklaşık 100-150 kg daha..

yani bu hengamede bide video çekmeye kalsak bugün aranızda olmayabilirdim :)

şaka bi yana doldur-boşaltta 6421 bu römorkun hakkından geldi ki.. 64 ' lük bi motor için son noktadır derim.. ama her yerde ve her zaman yapamaz.. yalan yok..

yalnız o yükü bile motor freni ve freniyle tutması ÇOK iyiydi.. çoıkışta da nerdeyse HİÇ zorlanmadı.. sadece ön tekerler zaman zaman yeden kesildi..

düzde yarısından az verir-basar.. bizim römorku yapan Lütfü usta tam milimetrik en iyi çeki/fren için böyle yaptı.. 2 gündür toprak da değil resmen taş-kaya dolduruyoz.. römork duymuyo..

ama 3 tona yakın 6421 gübrede değil ama taş-toprak hafriyatta tatlı rampada önler yerden kesildi.. düşün yani motorun çekide uzun değil kısa merkezli olmasına rağmen burna ilave 100 küsür kilo atmak zorunda kaldık..

şimdi kitabın ortasından konuşursak 6421 Zetorun seri üretimdeki EN küçüğü.. yani bu bile bunu yapıyorsa büyükleri..

lakin römorkun da hakkını yemeyelim ağır yüke-hafriyata römork ikiz dingillidir.. gayri yalan.. vesselam.

Nail.. yükün yarısı binse HİÇ bi motor dayanamaz şahlanır, çekilerde dayanmaz..

Zetorun arka çeki sistemi ÇOK güçlü, oturaklı.. sisteme uzun-kısa çeki takmak mümkün ve asansörlü.. kısa merkezli olan Alaman malı ve gerçekten kaliteli 15 küsür ton yatay dayanımı var..

15-20 ton yükü seri 6 ile kasise-çukura girmek şartıyla çekti dayandı..

bizde fazladan yedek bi kendi yaptırdığımız bi çeki var.. zetor 90 ' a monte özel yaptırdık.. 2 kişi zor taşıyo diyim anla..

CELAL KARABULUT link=topic=76242.msg901526#msg901526 date=1403339377' Alıntı:
abi bunun 4x4 ü bu remorku rahat götürür o zaman 4x4 ler de mi 24 lastik

büyük ihtimalle önler 24 olabilir.. bizimkinin-6421 arkalar 28.. ama 6421, 64 ' lük motorlara göre 10 üzerinden 11 ' lük bi çekiş yaptı..

6441 bile olsa rahat götürür lafı için dikkatli olmak lazım.. eğer dikkat edilmezse 90 ' lıkla bile olmaz.. yükte çok geniş dönüp makaslatmamak lazım.. asflat dışında sürekli takviye lazım.. zetorda takviye 6 = seri 2,5 oluyo ama takviye iyidir.. mesela 90 ' lık düzde 15-20 tonla 40 km son gazı vuruyo.. ama asfalt dışında sürekli takviye 4-5-6 kullanıyoz..

çekermi çeker ama durmak lazım, dönmek lazım, çukuru var, çamuru var.. bazen trafik çoluk çocuk oluyo vs. geç olsun güç olmasın..

motor 5 ton arkada 20 ton var.. dalgınlığa dikkatsizliğe gelmez..

hafriyat hayvan gübresinden ÇOK ağır.. tv büyüklüğünde bildiğin beton-taş-kaya ne olsa çıkıyo.. sadece toprak olsa yine iyi..

normalde piyasaya çalışırken müşterinin motoruna Hidromekle 2-3 kepçe atıyoz gidiyo.. bizim römorka 10-12 kepçe atıyoz diyim anla..

6441 için şunu garantilerim hele yeni kasaysa.. piyasadaki 100 ' lük yerli-yabancı motorların bazısından az geri kalsada bazısından da az ilerde.. aksi çıkarsa biz alırız:)

Zafer.. eğer bigün 6441 ' den bu motor niye bayılmıyo-hararet yapmıyo diye sıkılırsan yada Düzceye büyük gelir uygun römork/pulluk ekipman bulamayıp kızıp satacak olursan ilk şu numarayı ara: 0537 4170269 :)

tek sorunun sizin yörenin tarlaları 6441 ' e çerez gelir daha ısınmadan maç biter..