240 tutmayan firen.

2011 yılında motoru aldığımda firenleri tutmuyodu. üzerinden orjinal balataları çıktı tabi bitik durumda.
balataları çaktırdım. kampanaları sildirdim taktım eskisinden iyi ama yine tutmuyordu.
6 ay önce gidip yeni balata takımı aldım onları taktım sonuç aynı. tutmuyor tutmuyor tutmuyor.
dün aldığım lastikleri takarken hacı baba geldi 82 mod. 240 lıkla ön tekeri patlatmış. neyse laf lafı açtı iyiki kaplama almamışsın dedi ben pişmanım az süratte hop hop hoplatıyor, firenlerde tutmuyor dedim ne demek tutmuyor. benimki taksi gibi tutar dedi. 3 sene önce çaktırmış. adı aklına gelmedi ama çokk memnunum dedi. bende bindim bakıyım diye, valla doğru yağlı balata gibi tutuyor.
bu konuda çok mağdurum. bugün sanayiye uğradım benim balatacıya durumu anlattım doğru dedi bi balata gösterdi bundan olucak yoksa tutmaz orjinal takımda satıyorum ama oda tutmuyor sök gel değiştireyim 60 tl olur dedi yalnız kampanalarınıda getir. bi bakalım belki altına lastik atarız dedi.
yarın elim değerse hasattan önce şu işi hallediyim bide bu balatayı deneyim diyorum.
başına gelen varsa fikirlirini bekliyorum acilen.
iyi akşamlar arkadaşlar.....

Ynt: 240 tutmayan firen.

tatarsedat link=topic=76271.msg901577#msg901577 date=1403370616' Alıntı:
2011 yılında motoru aldığımda firenleri tutmuyodu. üzerinden orjinal balataları çıktı tabi bitik durumda.
balataları çaktırdım. kampanaları sildirdim taktım eskisinden iyi ama yine tutmuyordu.
6 ay önce gidip yeni balata takımı aldım onları taktım sonuç aynı. tutmuyor tutmuyor tutmuyor.
dün aldığım lastikleri takarken hacı baba geldi 82 mod. 240 lıkla ön tekeri patlatmış. neyse laf lafı açtı iyiki kaplama almamışsın dedi ben pişmanım az süratte hop hop hoplatıyor, firenlerde tutmuyor dedim ne demek tutmuyor. benimki taksi gibi tutar dedi. 3 sene önce çaktırmış. adı aklına gelmedi ama çokk memnunum dedi. bende bindim bakıyım diye, valla doğru yağlı balata gibi tutuyor.
bu konuda çok mağdurum. bugün sanayiye uğradım benim balatacıya durumu anlattım doğru dedi bi balata gösterdi bundan olucak yoksa tutmaz orjinal takımda satıyorum ama oda tutmuyor sök gel değiştireyim 60 tl olur dedi yalnız kampanalarınıda getir. bi bakalım belki altına lastik atarız dedi.
yarın elim değerse hasattan önce şu işi hallediyim bide bu balatayı deneyim diyorum.
başına gelen varsa fikirlirini bekliyorum acilen.
iyi akşamlar arkadaşlar.....
dediğiniz balata hasır balata galiba benimkide aceeye gelmişti beşer balata takmıştık ciyaklama zor tutma ve ısınma problemi var hasırda bunlar yok :)

Hasir balata dediginiz telli balatadir nami deger greyderlere cakilan balatalardan bu frenler icin cok caba sarfetmistim ford 3610 traktorum icin onu oyuklu ve greyder balatali sattim galerici cok şaşırmıştı frenlerine kazik gibi tutuyordu cunki. Galerici uc hafta icinde boya ve nominal bakimlar icinde satti traktoru ve beni ariyor fren yaptirmak için:) balatalari oyuklatirsaniz ve telli asbesli olursa ne oter ne isinir kazik gibide tutar.

hazır alınan bitek ben bu sayar otomativ in sitesinde gördüm
onun dışında burdurda çakan var çemberleri yolluyosun adam balatayı çakıp geri yolluyor
imkan varsa kesinlikle hasır balata kullanılmalı beşer balataya frenlerim yeni diye hiç güvenmeyin anında ısınır koyuverir ama hasır balatada ısınma problemi yok
benimki aceleye geldi beşer balata taktık ciyak ciyak ötüyo ama sorn yok benim için pek fren kullanmam traktör benim elime geçtiğinde yarım olan balatalar 3 sene gitmişti bakalım bu ne kadar gidecek 1 senesi doldu bile :)