çok acil arkadaşlar

Arkafaşlar ben traktörün tekniğinden anlamam busorun bi kere dmaha başımıxa gelmişti bizim dedemizin uzel msf 240 s 1985 model bir traktörü var kendi vefat edince bizde odun getirme gibi işlerde yazın geldiğimizde bu traktörü kullanıyorduk geçen senede yiğen vitesleri karıştırmıştı bu senede karıştırdı debriyaja basmadan oynamış gecen senr anlayan bi abi 2 dk lık bir işlemle düzeltmişti ama şimdi anlayan yok yardımlarınızı bekliyorum

Ynt: çok acil arkadaşlar

ibrahimyıldız link=topic=76373.msg902476#msg902476 date=1403820413' Alıntı:
Arkafaşlar ben traktörün tekniğinden anlamam busorun bi kere dmaha başımıxa gelmişti bizim dedemizin uzel msf 240 s 1985 model bir traktörü var kendi vefat edince bizde odun getirme gibi işlerde yazın geldiğimizde bu traktörü kullanıyorduk geçen senede yiğen vitesleri karıştırmıştı bu senede karıştırdı debriyaja basmadan oynamış gecen senr anlayan bi abi 2 dk lık bir işlemle düzeltmişti ama şimdi anlayan yok yardımlarınızı bekliyorum
1. vitesten 2. vitese geçerken bunu yapabilir genelde eski mf ler , vitesin gövdenin içindeki kafası tam arada kalıyor , zamanlar kafanın aşınmış olması bunun başlıca sebeplerinden birisi.
Arkadaşlarında yazdığı gibi sol taraftaki tapayı açıp levye , anahtar , tornavida gibi bir aletle yerine getirirsenin olay çözülür.

Vitesin yanındaki tapayı aç eline uzun bir levye al ama uzun olsun içine falan kaçırırsan alması kolay olsun ordan yükteki dişli zaten belli olaca onu o aradan çıkarırsın geriye sorun kalmaz bizim bi arkadaş bi kere ayırayım derken tornavidayı şansumana kaçırmış komple motoru böldüler tornavidayı almak için

Vitesin yanıdaki tapa sökülmüyor kendi üstünde büyük bi kare çıkıntı var 20 lik anahtar tutuyo ama ne kadar zorlasamda açılmıyor bide tapanın yanlarındada tapadan biraz uzak ayrı ayrı iki vida daha var onlarımı sökmeliyim yoksa