Siz olsaydınız ne yapardınız?

Arkadaşlar ben denizli çal ' ın isabey mah. İkamet ediyorum ovamız baklan ovası baklan sol sahil pompaj sulama birliği bu ovanın sulanmasını sağlıyor.yaklaşık sulanabilir alan 250.000 dekar civarında.bu ovanın sulama projesi hazırlanırken sadece %60 sulanacak şekilde hazırlanmış şimdi bizim ovamızda onca çiftçi mağdur suyunu kimse zamanında alamıyor ayçekirdekleri mısırlar soldu ne yapmamız gerekir kapasiteyi artırmak adına nerelere başvurulmalı bi sonuç alabilirmiyiz.görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

Ynt: Siz olsaydınız ne yapardınız?

Yeni bi proje lazım okan kardeşim buraya onu yapmaları bilmiyorum türkiyede sulama projesi olupta sulamaya açılmamış bir sürü ova var iyileştirme projesi olurmu yapılırmı bilmiyorum

bizim tavasta sulama göleti bir tane var ama kullanılmıyo şimdi bi tane daha yapıyorlar ama oda 200 dekar biyer suluyacak bizce gereksiz... yeni yapılan göleti 10-12 sene önce buraya gölet yapalım bu boşuna akıp gidiyor diye dilekçe vermişler ama yapılmamış... 2-3 sene önce bi amcamız önderlik yapıp yine dilekçe verdi 2 ay sonra zemin etütleri ve kot alma çalışmaları yapıldı ve ihaleye verildi şimdi yapılıyor ama bizce olmaz... dediğim gibi dsi ye dilekçe verin arkasında durun biraz o zaman ilgilenmeye başlarlar...

Türk tarımını ancak sulama kurtarır , mümkün olan her cm yerin sulamaya açılması lazım. Sizde pes etmeyin yetkililere sesinizi duyurmaya çalışın. Devlette yapılmaz diye birşey yok , ama zaman problemi var , 3 senedemi olru , 10 senede mi olur mesele burda yani