Hattat Traktör Avrupa bahçelerinde
13 Haziran 2014 Cuma - 11:15
Kategori: Haber

Hattat Tarım, Avrupa yönetmeliklerine uygun ürettiği bağ ve bahçe traktörleriyle iddialı.

Türkiye’nin yerli traktör üreticisi Hattat Tarım, Avrupa yönetmeliklerine uygun (2003/AT /37 yönetmeliği ) üretmiş olduğu bağ ve bahçe traktörleriyle Avrupalı çiftçilerin yeni gözdesi olmaya aday.

Hattat Bahçe serisi traktörler sera, bağ ve bahçeler de dar alanda yüksek manevra kabiliyeti, en küçük seralarda dahi alçak yapısı ve dar iz genişliği, bodur ve dar sıra arası meyve bahçelerinde seri çalışmayı sağlayan 12+12 ileri geri şanzımanı ve yüksek donanımı ile Avrupalı çiftçilerin ilk tercihi olmaya aday. Hattat Tarım, üretimini yaptığı Avrupa yönetmeliklerine uygun (2003/AT/37 Yönetmeliği) Hattat 3000 serisi bahçe traktörleri başta Avrupa olmak üzere, tüm dünya ve Türkiye çiftçilerinin kullanımına sunuyor. Sınıfının en az yakıt tüketimine sahip Hattat Bahçe traktörleri , 50 hp 3050 modeli,68 hp 3065 modeli ve 79 hp 3080 modeli olmak üzere 3 farklı model ve beygir gücünde Tekirdağ Çerkezköy ' deki tesislerde üretilmekte.

Hattat Tarım Genel Müdürü Murat Özcan

Hattat Tarım Genel Müdürü Murat Özcan konuyla ilgili yaptığı açıklamasında 'Dünya nüfusunun hızla artması ve insan ihtiyaçlarının çeşitlenmesi ve sulanabilen alanların çoğalması ile Türkiye ve Avrupa da buğday, arpa, ayçiceği ve mısır dışında alternatif tarım ürünlerinin üretilmesi önem kazanmaya başladı. Ekonomik değeri yüksek ürünler olduğu için çiftçiler tarafından da son yıllarda getirisi yüksek olan meyvecilik ve seracılık faaliyetleri önem kazandı. Bizde bu ilgiye karşılıksız kalmamak adına tamamen kendi tasarımımız Hattat Bahçe serisi traktörleri 2013 yılında üretmeye başladık. Tarım ürünlerde farklılaşma dünya devlerini, yüksek beygir güçlü büyük traktörlerinin satışının yanı sıra, yakıt tüketimi düşük bağ ve bahçe traktörlerin de pazarlanmasının yapılması için hareket geçirdi. Bahçe traktörlerimiz ile ilgili yapmış olduğumuz çalışma Avrupa devlerinden Valtra’nın dikkatini çekince alt beygir gücünde 50 beygirden 80 beygire kadar bahçe traktörlerini Türkiye ve Dünya pazarının yanı sıra Valtra traktör içinde üretmeye başladık. Üretimini yaptığımız traktörler Valtra tarafından da tüm dünyaya pazarlanmaktadır.

Otomotiv sektöründe yıllardır yapılamayanı yaparak yurtdışında kabul gören yerli traktör markası olarak Hattat Traktörü markasını oluşturduk. 5 yıl gibi kısa bir sürede 5 kıtada 50 den fazla ülkeye Hattat ve HTT markalarıyla traktör ihraç edilmektedir. Hattat Traktörün Bahçe traktörlerini, Fransa’nın üzüm bağlarında , İspanya’nın kiraz bahçelerinde ,Makedonya’nın şeftali bahçelerinde Polonya ‘nın elma bahçelerinde, Brezilya’nın portakal bahçelerinde , Hollanda ‘nın seralarında ve ABD’nin Domates bahçelerinde görürseniz hiç şaşırmayın…” dedi.