285 S Kabin Döşemeleri ?

Arkadaşlar iyi aksamlar.Geçen kış köyde motor garajında fareler baya bi vardı naptıysak öldüremedik hepsini ve motorun içine girip döşemeleri hep kaldırdılar yan taraftaki bardak koyma yerini yukardaki hava deliklerinin ordaki döşemeyi sağ ve sol taraftaki gri kaplamaları yerdeki siyah kaplamaları kemirip kaldırmışlar.Direksiyonda bile bikaç diş izi var.Acaba bu döşemelerin orjinal yedekleri varmıdır varsada nerden bulurum ? Veya sanayide döşeme çok onlaramı yaptırsam.Gönlüm orjinallerinden yana ama nerden temin edeceğimi bilmiyorum bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim :)

Ynt: 285 S Kabin Döşemeleri ?

Semin orjinal kabin tavan döşemesi Hisarların elinde mevcut, fiyatını bilmiyorum, taban döşemesini forumdan bir arkadaş Çorum da bulmuş; orjinal ve yan sanayi diye 2 çeşit varmış. Biraz pahalı fakat aldığıma deydi dedi. Ben de kışa goldun taban döşemesinin orjinalini bulmayı planladım.

kardeşim geçmiş olsun .bunun önüne geçmek için . farenin düşmanı ( traktörün,arabanın ) düşmeyen bir yerine eski lavabolara ( WC) astığımız ERNET koku yuvarlak olandan al . traktörün görünmeyen bir yerine as 1 veya 2 tane . onun kokusunu hiç sevmezler . biz daha önce denedik faydalı oldu . basit bir yöntem araba kablolarını yemesinler diye konur . tekrar geçmiş olsun . belki faydası olur .

nailyetek link=topic=76455.msg903404#msg903404 date=1404241100' Alıntı:
Semin orjinal kabin tavan döşemesi Hisarların elinde mevcut, fiyatını bilmiyorum, taban döşemesini forumdan bir arkadaş Çorum da bulmuş; orjinal ve yan sanayi diye 2 çeşit varmış. Biraz pahalı fakat aldığıma deydi dedi. Ben de kışa goldun taban döşemesinin orjinalini bulmayı planladım.
Hisarların sitesine baktım göremedim ama dediğin gibi vardır heralde nail abi.Çoruma yolum düşerse birde oraya bakıyım fiyat pek önemli değil çok çirkin duruyo böle abi. Senin golduda fare kemirmedi demi abi :)
Hüseyin Akkaya link=topic=76455.msg903616#msg903616 date=1404320415' Alıntı:
vardır semih abi olmadı konyada çıkma parça satan yerleri bi araştır
Sağolasn hüseyin gardasım :) Konyada bize uzak yav ama değiştircem böle motora binesi gelmiyo insanın içerisi gözükmesin diye film çektim :)
kepirli_ercan link=topic=76455.msg903619#msg903619 date=1404320795' Alıntı:
Fare traktöre de el attı desenize Allah muhafaza elektrik tesisatına da zarar verirler düz kontak bile yaptırırlar olmaz demeyin geçmiş olsun.
Teşekkür ederim sağolasn.Elektrik tesisatınada zarar vermişti pervanenin ordan çıkarıyodum fareleri.
EROL AKGÜN link=topic=76455.msg903620#msg903620 date=1404321794' Alıntı:
kardeşim geçmiş olsun .bunun önüne geçmek için . farenin düşmanı ( traktörün,arabanın ) düşmeyen bir yerine eski lavabolara ( WC) astığımız ERNET koku yuvarlak olandan al . traktörün görünmeyen bir yerine as 1 veya 2 tane . onun kokusunu hiç sevmezler . biz daha önce denedik faydalı oldu . basit bir yöntem araba kablolarını yemesinler diye konur . tekrar geçmiş olsun . belki faydası olur .
Çok teşekkür ederim sağolasın erol abi.Dediğin yöntemi kullanmadık ama kartonlara yapıştırıcı yapıştırdık ortasına peynir koyduk öyle öyle 8-10 tane öldürdük yine bitiremedik ama o sene garajlarda soğan vardı zannedersem soğandan geldiler hep havalı tüfekle vuruyodum namusszları :)

Semih_ link=topic=76455.msg903730#msg903730 date=1404383517' Alıntı:
Hisarların sitesine baktım göremedim ama dediğin gibi vardır heralde nail abi.Çoruma yolum düşerse birde oraya bakıyım fiyat pek önemli değil çok çirkin duruyo böle abi. Senin golduda fare kemirmedi demi abi :)
Hisarlara telefon aç, onlar yardımcı oluyor, taban döşemesinin imalatcısı Çorum daymış, ağzından yel asın :D fareye kemirmeye fırsat kalmıyor, her gün gibi işi var Goldun.

bizimde 80nin kabin lambalarının kablolarınını, döşemeleri, tavanı vs kemirmiş şer...arabının içine girmişler su haznesinin borusunu kemirmişler dolduruyorum su boşalıyor falan, polen filtresine kadar gelmişler koku geliyor koku geliyor bir götürdüm servise yok böyle birşey:((( baya bir masraf açmışlardı...sonra pasta şeklinde zehirlerden aldık koyduk ama köylük yer olduğu için bitmiyor yani bizde bitti komşudan geldi yinede:((( bizim kabinde hisarlar mail atmıştım bu yönde ama geriye dönüş yapmadılar telefonla aramadım ama bende takipteyim konuyu:(((

nailyetek link=topic=76455.msg903834#msg903834 date=1404412423' Alıntı:
Hisarlara telefon aç, onlar yardımcı oluyor, taban döşemesinin imalatcısı Çorum daymış, ağzından yel asın :D fareye kemirmeye fırsat kalmıyor, her gün gibi işi var Goldun.
Telefon açıyım bi ara kış gelmeden yaptıralım :) Saman bağlıyon heralde bu aralar abi.
susurluklu10 link=topic=76455.msg903844#msg903844 date=1404413130' Alıntı:
bizimde 80nin kabin lambalarının kablolarınını, döşemeleri, tavanı vs kemirmiş şer...arabının içine girmişler su haznesinin borusunu kemirmişler dolduruyorum su boşalıyor falan, polen filtresine kadar gelmişler koku geliyor koku geliyor bir götürdüm servise yok böyle birşey:((( baya bir masraf açmışlardı...sonra pasta şeklinde zehirlerden aldık koyduk ama köylük yer olduğu için bitmiyor yani bizde bitti komşudan geldi yinede:((( bizim kabinde hisarlar mail atmıştım bu yönde ama geriye dönüş yapmadılar telefonla aramadım ama bende takipteyim konuyu:(((
Seninkisi dahada kötüymüş biz yine döşemelerle atlattık.Allah kolaylık versin gerçekten zor bizim garajlardan gittiler iyiki.

Semih_ link=topic=76455.msg903937#msg903937 date=1404471477' Alıntı:
Telefon açıyım bi ara kış gelmeden yaptıralım :) Saman bağlıyon heralde bu aralar abi.Seninkisi dahada kötüymüş biz yine döşemelerle atlattık.Allah kolaylık versin gerçekten zor bizim garajlardan gittiler iyiki.
Ot bağlıyorum, bağlama ve taşıma işi bitti samanlığa 90 balyayı atsam benden bahtiyarı yok .

Semih_ link=topic=76455.msg904050#msg904050 date=1404517015' Alıntı:
Allah kolaylık versin abi.Sap durumu nedir tarlalarda bizim buralarda yok denilecek kadar az.
Otlar iyiydi, arpalardan dönüme 8 balya gibi çıkıyor, buğdayların biçimine dün yağmurdan dolayı ara verdik, dolu dan dolayı hasar çok. dekardan 10 balya çıksa razıyım.