Nohutu Ve Mercimeği Nasıl Hasat Ediyorsunuz?

bu yıl nohut ekmeyi düşünüyoruz çevremizde ekenler elle söküm yaptırıyor ve masrafı çok oluyor biçerdöverle hasat edilebilmesi için ne gibi ayarlar yapılmalı tabla değişmelimi veya bunun bir makinası varmıdır yorumlarınızı bekliyorum..

Ynt: Nohutu Ve Mercimeği Nasıl Hasat Ediyorsunuz?

Tabla yada bi ayar gerekmiyo sadece tarlayi duzlemen gerekli mesela ekimi yaptiktan sonra uzerine yuvarlak silindir le duzlemen lazim yada ekim oncesi serme tirmikla falan duzlersen bicerdoverle hasati gayet rahat bi sekilde yaparsiniz ıuy*u-*

tavaslı_okan link=topic=76459.msg903453#msg903453 date=1404246636' Alıntı:
biz biçerdöver ile değilde traktörle biçiyoruz...
peki makinanın markası modeli fiyatı nedir verimli oluyormu tavsiye edermisiniz? bide hangi tohumu ekiyorsunuz makinayla ekim için tohum boylu olmalı...
Mustafa 66 link=topic=76459.msg903455#msg903455 date=1404246935' Alıntı:
Tabla yada bi ayar gerekmiyo sadece tarlayi duzlemen gerekli mesela ekimi yaptiktan sonra uzerine yuvarlak silindir le duzlemen lazim yada ekim oncesi serme tirmikla falan duzlersen bicerdoverle hasati gayet rahat bi sekilde yaparsiniz ıuy*u-*
evet onları zaten yapacağız ama bi kaç kişiye sordum biçerdövere ayar yapılmalı tabla vs. değişmeli dolap ayarı falan yapılmalı dediler sonuçta buğdayın ve nohutun tane boyları baya farklı

Yok tablaya bisey gerekmez ama bicerdovere gereken ayari falan oparatoru bilir zaten bator ayari falan ufak tefek ayarlar olmasi gerekecektir illaki ama sorun olmaz bicerdoverle hasat edersiniz

Mustafa 66 link=topic=76459.msg903460#msg903460 date=1404247714' Alıntı:
Yok tablaya bisey gerekmez ama bicerdovere gereken ayari falan oparatoru bilir zaten bator ayari falan ufak tefek ayarlar olmasi gerekecektir illaki ama sorun olmaz bicerdoverle hasat edersiniz
siz ekiyormusunuz peki hangi cinsleri ekiyorsunuz biz bu sene ilk defa ekeceğiz tohumuda azkan cinsi alacağız tarım krediden

4_5 yildir ekmiyoruz bu yil ekmeyi dusunuyoruz bakalim da suan ekecegimiz cins belli degil daha oncekileri tam hatirlamiyorum ama ilgazmi gokce mi oyle bisidi galiba