ENTER 654 S

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Yeni kuracağımız 200 dekar badem bahçesinde ağaç arasını sürmek ve günlük işlerimizde kullanmak için ucuz bir traktör ararken enter 654s yandan levyeli model denk geldi. 78 model ve 5000 TL civarında bir fiyat istiyor. Bazıları alma diyor bazıları iyidir diyor kafam karıştı yorumlarınızı bekliyorum.karış-*-s

Ynt: ENTER 654 S

Bütçene bakar. Eğer temizse senin işini rahat görür. 200 dekar araziyi iki sene işlesen kendini amorti eder. Traktör işi şans işidir. En iyisinden sıfır traktör alısın, tarladan çok serviste yatar, 5000 liraya enter alırsın 10 sene tamirciyi görmezsin. Eğer çevrende kullanılan ve bu traktörden anlayan insanlar var ise al. Yoksa en ufak arızada tamirci ararsın.

Tanıdığım bi arkadaşım, bir de abimde var. Arıza yapmaz, yapmaz, yapmaz ama en sonunda öyle bi yerde yapar ki, o güne kadar kazandırdığı ne varsa götürür. Entlerin huyu böyle :)

Hani derler ya, 'bizim bi inek var, sütü güzel, 1 kova süt veriyor. Ama bi huyu var, hepsini bi tekmeyle döker' diye. O misal.

Adam 150 dekar mısır ekti. Bunu da sulama için aldı. O güne kadar çalışan motor lazım olduğu gün çalışmadı. Adamın 110 hp sıfır motoru kanal başında su basıyor şimdi.

Yani işinin yarım kalacağına emin ol, öyle al. Yarım kalması sıkıntı yaratmıyorsa, acelesi olan bir işin yoksa mutlu mesut yaşarsınız.

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Traktör konusunda tam bilgim olmadığı için bir soru daha sormak istiyorum. Bahsettiğim Enter de yürürken uğultu geliyor. (arabaların şanzıman ötmesi gibi bişey) sıkıntı yaratırmı yaptırmak gereklimi yoksa zaten 5 bine aldığımız motar patlayana kadar gitsin mi?