tamamen yerli sermaye ile üretimi yapılıyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arkadaşlar okuduğum bir haberde başak traktörün tamamen yerli sermaye ile üretilen bir traktör diye başlık atılmış siz ne düşünüyorsunuz...

Ynt: tamamen yerli sermaye ile üretimi yapılıyor...

yerli sermaye derken şirketin sahibinin Türk olduğunu anlıyorum...başak traktörlerinin steyr kadar kaliteli olmasını we daha yüksek dg güçlerinde traktör çıkarmasını istiyorum...yoqsa piyasadan düşer....

kral39 link=topic=8579.msg90556#msg90556 date=1225464639' Alıntı:
yerli sermaye derken şirketin sahibinin Türk olduğunu anlıyorum...başak traktörlerinin steyr kadar kaliteli olmasını we daha yüksek dg güçlerinde traktör çıkarmasını istiyorum...yoqsa piyasadan düşer....
ewet sana katılıyorum..ama şirketin sahibinin Türk olup olmadığı konusunda bir bilgim yok...tek temennimiz Türk markalarının piyasada tutunması...

mrram link=topic=8579.msg90558#msg90558 date=1225464773' Alıntı:
ewet sana katılıyorum..ama şirketin sahibinin Türk olup olmadığı konusunda bir bilgim yok...tek temennimiz Türk markalarının piyasada tutunması...
mrhaba başak traktör fabrikasını sahipleri türk ve elhamdürüllah müslümandırlar resimdede 1000 kişilik başak cami bile var fabrikada ,fabrika hızla büyüyor işmakinası hattı jenaratör ve traktör yogun bir şekilde devam ediliyor 85 bg en yüksek traktörü 2003 devleden alınan fabrikada büyük gelişme saglandı degişikler oldu başak traktör fabrikası baya gelişti devletden sonra . .

=>$@m£T<= link=topic=8579.msg91055#msg91055 date=1225526528' Alıntı:
ewt başak traktörün sahibi türktür tamamen yerli diyolar ama tamamen türkmü bilmiyorum ama türk olmasa o caminin orada ne işi war :)

samet kadeşime teşekkür ediyorum tamamen yerli diye hiç bişey yoktur bunu unutmayınız yerli olanlar traktör,motorlar,arabalar v.s en az %80 yerlidir geri kalan %20 yurt dışından tedarik ediliyor. yani yüzde yüz yerli diye birsey yoktur yine arasına incik boncuk kesin karışmıştır yabancı malzemeler .. ..

far029 link=topic=8579.msg91058#msg91058 date=1225526735' Alıntı:
yerli diye hiç bişey yoktur bunu unutmayınız yerli olanlar traktör,motorlar,arabalar v.s en az %80 yerlidir geri kalan %20 yurt dışından tedarik ediliyor. yani yüzde yüz yerli diye birsey yoktur yine arasına incik boncuk kesin karışmıştır yabancı malzemeler .. ..
katılıyorum

samet kadeşime teşekkür ediyorum tamamen yerli diye hiç bişey yoktur bunu unutmayınız yerli olanlar traktör,motorlar,arabalar v.s en az %80 yerlidir geri kalan %20 yurt dışından tedarik ediliyor. yani yüzde yüz yerli diye birsey yoktur yine arasına incik boncuk kesin karışmıştır yabancı malzemeler .. ..
bence Türkiye için %80 oran bile çok iyi..eğer hep böyle devam ederse bu oran tam anlamıyla %100 olmasa bile %100e çok yakın olacaktır...

%80de olsa sonuçta yerli bir üretim var çinden ithalat yapmadan türk işçisinin emeğiyle gerçekleşen bir üretim var
hatta bunun yanında ihracat yapan vergi ödeyen bir türk firması var daha ne olsun

arkadaşlar ben steyr de başak da kullandım askerden sonra istanbula yerleştim ama yine de takip ediyorum çalıştığım yer gümrüklü saha olduğu için yurtdışından gelen malların çıkışı bizim oradan yapılıyor başak traktör de mal getiriyor ama ne kadar ne getiriyor bilgim yok kolilerde çıkış yaptığı için....

sermaya herşeyin Türkiyede üretilmesi demek degil siz yanlış anlıyorsunuz yurtdışından getirilen parçaların parası tamamiyle yerli birinin parası ile getirilmesi demektir buda Türkiyede üretiliyor olmaz Türkün parasıyla üretiliyor olur

NesranJk link=topic=8579.msg95599#msg95599 date=1226511750' Alıntı:
sermaya herşeyin Türkiyede üretilmesi demek degil siz yanlış anlıyorsunuz yurtdışından getirilen parçaların parası tamamiyle yerli birinin parası ile getirilmesi demektir buda Türkiyede üretiliyor olmaz Türkün parasıyla üretiliyor olur
güzel bir açıklama tşk...

yıllarca steyr adı adı altında devlet bunyesınde resmi kuruluş olarak uretım yaptı zıraı donatımın o zaman için denediği en ustun traktördu ve tarım kredi kooperatiflerinde dahi satışı yapıldı hatta ilk orjınal önden kepcelı ılk traktor oldu özelleşti gücüne güç kattı 15 yıl önce özelleşseydi bugun uzelin yanında turk traktör ve birkac marka daha tarihin karanlık sayfaları arasında yerini alırdı

CAMİ İLE YERLİ ÜRETİMİN NE İLGİSİ VAR ÇÖZEMEDİM. ÇALIŞANLAR YERLİ TAMAMDA, TRAKTÖRÜ BİLMİYORUM.

gökoğlu link=topic=8579.msg107210#msg107210 date=1228952673' Alıntı:
CAMİ İLE YERLİ ÜRETİMİN NE İLGİSİ VAR ÇÖZEMEDİM. ÇALIŞANLAR YERLİ TAMAMDA, TRAKTÖRÜ BİLMİYORUM.

Evet, suudi arabistanda da bir sürü cami var, ozaman orada yaşayanlarda türk..biraz geniş düşünelim arkadaşlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...