New Holland TDD 2013 ve 2014 Shuttle Ayarı

Arkadaslar bildiğiniz gibi tdd kullanan arkdasların tamamı SHUTTLE dan dolayı sıkıntı yasıyor. Bizde ilk aldıgımız sıralarda yasıyorduk. Fakat servisimizin uzman ustaları bu konuda bize yardımcı oldular. 70 saatlerde gelip shuttle ayarını yapmıslar ben sehirde oldugum için göremedim. Gecenlerde ufak bir valf arızamız olunca onun tamirine gelen usta bana detaylı olarak açıklma yaptı.
2013 ve 2014 kullanan arkadaslar KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE SERVİSİ AYAR YAPMALIDIR.
Resimde gösterecegim kutucugun altında 2014 ve 13 ler için söylüyorum...
İleri ve geri yag çıkısları var bu noktalara ileri için 12 bar geri için 10 bar yag basıncı ayarı veriliyor. 13 lerde direk tapa kutucugun yanında bulundugu için rahatlıkla yapılabiliyordu fakat ehli olmayan kişiler kavramayı tam ayarlayamadıgı için servislerin istegi ile 14 lerde tapa içeri alındı bunun ayarı ise shuttlein iç kısmında bulundugu için tamamı açılıp tapa torna üzerinde kısaltılarak ayar yapılabiliyor. Tabiki yine bunu servis yapıyor. Kesinlikle servis ile kurculayın aksi taktirde debrayaj kavramasına kadar sıkıntılar yaratabilecegini ögrendim.
td100d ve ismail pelit adlı arkadaslar umarıım yardımcı olabilmişimdir :)

Ynt: New Holland TDD 2013 ve 2014 Shuttle Ayarı

Cihan_özece link=topic=76525.msg904108#msg904108 date=1404576633' Alıntı:
Arkadaşlar bu nasıl bi ayarmış?bizide bilgilendirirseniz seviniriz.evde 3 tane tapa oldu.tapayla bi alakası yok.
hepsinde oluyo tapayla 110da olmuyomuş benimkini 2 senedir çözemediler :) öyle tapalardan kule oldu söküleb tkılan ama sonuş yine kalkış sert engüzeli seri 3 te kullancan shutle o zmn tadına doyum olmuyo bayıldığından yavaş kalkıyo

New holland ' çı kardeşlerim hepinizin probleminin kökten çözülmesi temenni ediyorum inşallah gönlünüze göre ayarlarlar bu Shutlle işi baya can sıkıcı olmuş gerçekten yakışmıyor New hollanda KOÇ duy bunları uyy-*s uyy-*s...
Fabrika gezisinde yetkililere TDD serisinde şunu istiyoz bunu istyoz diyince adam biz satışlardan memnunuz diye sorulan soruları geçiştiriyordu kız-*sw

Paylaşım için teşekkür ederim ama bu iş kolay çözülecek bir işe benzemiyor.Ben iki aydır uğraşıyorum en sonunda shutle kutusunu komple değiştirecekler haftaya.Yinede çözüm olacağını zannetmiyorum..Bakalım daha sonra ne değiştireceğiz.Belkide motoru komple değiştiririz.

Ali SARAÇ link=topic=76525.msg904109#msg904109 date=1404577486' Alıntı:
hepsinde oluyo tapayla 110da olmuyomuş benimkini 2 senedir çözemediler :) öyle tapalardan kule oldu söküleb tkılan ama sonuş yine kalkış sert engüzeli seri 3 te kullancan shutle o zmn tadına doyum olmuyo bayıldığından yavaş kalkıyo
güzel bir yontem ;D

hacı bugün servise gittik o gösterdiğin yerden değil sol tarafındaki debriyaj ayar kutusundan yaptı ben o kutuyu gösterdim ordan yapsana diye onu karıştırma boşver bunun ayarı burdan yapılır dedi başka servis getirecez artık şimdi kavrama biraz daha yumuşadı ama şatıl geçişlerinde beklemiyo yine birden kavramaya geçiyo yani yumuşak kavrıyo ama geçişte beklemediği için traktörün hareketi kesilmiyo ve yine zorlama oluyo seninkinde nasıl mesela ilerdeyken geri çekince 1 saniye falan kavramadan bekliyomu? verimli olması için geçişlerde biraz beklemesi lazım

bide aklıma takılan bişey var mevcut direksiyon pompası çok küçük bunu hidrostatik direksiyona çevirebilirmiyiz? bu şekilde eski pejo minibüsler gibi döndermekten adamın kolu yoruluyo zaten az dönüyo t5000 serisininkini uydurabilirmiyizki acaba...

Arkadaşlar hiç fabrikayı arayanınız oldumu?
Ali SARAÇ link=topic=76525.msg904109#msg904109 date=1404577486' Alıntı:
:)

Cihan_özece link=topic=76525.msg904524#msg904524 date=1404801294' Alıntı:
Arkadaşlar hiç fabrikayı arayanınız oldumu?:)
Aradık cihan abi hemen arıza kaydı açıyolar mevcut servisinizi arıyolar sonra servis diyoki bana öyle bißey demediler sonra servis seni arıyo yarn getir bakalım diye gidiyon aynı tas aynı hamam bunun için ayrı bi servis göndermiyolar çünkü gönderseler mevcut servisede bi ceza verilecek onuda servis kabul etmiyo benim bi hatam yok ben öyle bişey demedim getirsinler yapıym vs. Konuşuyo olay bu işte ne yapacaz bilmiyorum

İsmail Pelit link=topic=76525.msg904544#msg904544 date=1404810776' Alıntı:
Hacı geçişlerde traktör kavramadan 1 saniyede olsa bekliyomu? Bi video çekebilirmisinn seri 1de
bekleme yapmıyor ama kalkarken önceleri pati çekiyordu su anda hafif bi şekilde asılıyor yani gün gectikçe shuttle hassasiyeti artıyor aslında traktörlerimiz hiç biri bi 500 saat devirmiş değil. ondan dolayı. biraz daha beklemekte yarar var. Dün sabah sunu ögrendim bizim komsunun birindede 5095m jd var o ilk zamanlarda stop ettiğini söyledi inanmadım çünkü traktör su anda resmen bekliyor shuttle geçişlerinde.