HATTAT - URSUS İLİŞKİSİ!!!!

Hattat ve Ursus bu kadar birbirine nasıl benziyor anlamadım :) hatta ikiside birbirinin aynısı :D

Hattat ' ın teknik özellikleri ve tasarımı hepsi aynı :) a90, a100 ve a110 modelleri Ursus olarak 8014h, 9014h ve 10014h olarak adlandırılmış.

BU URSUS 8014H traktörün resmi

BU HATTAT A90 traktörün resmi

BU İSE URSUS 8014H ' NİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ :)

HATTAT VE URSUS ASLINDA AYNI MARKA MI BEN ANLAYAMADIM :)

Ynt: HATTAT - URSUS İLİŞKİSİ!!!!

Aygün ATALIK link=topic=76528.msg904174#msg904174 date=1404595727' Alıntı:
bende çözemedim bunu bi tuhaflık var ama nedir bilinmez ortaklık falanmı var acaba

haklısın kardeşim belki ortaklık felanda vardır araarında :)

çiftçilikhayatı link=topic=76528.msg904177#msg904177 date=1404596241' Alıntı:
büyük ihtimalle hattatın bir kısmı yabancılara ait . direk aynısını ürettiğine göre ursusun türkiyede ki markası da olabilir hattat..

ursusun katalogun da Ursus - Hema transmission diye bir şey yazıyordu :)

volkanuzel link=topic=76528.msg904180#msg904180 date=1404596791' Alıntı:
Polmot diye bir marka var oda aynısı :D

abi bunlar topluca sülale galiba :) aşiret gibiler

Yukarida ornegi verilen modeller tamami, Hattat tarafından Cerkezkoy ' de uretilip yurtdışına ithal edilen traktörler. Ursus sadece üzerine adını yazıp satıyor. İliski bundan ibaret.

Aynı Başak ' in 'Carraro ve AGRİTALİA' isimli İtalyan firmalarına ürettirip ihraç ettigi, üzerine sadece 'Başak' yazarak satışa sunduğu yeni seri (B70, B80, B90) gibi.

sebazios link=topic=76528.msg904187#msg904187 date=1404599444' Alıntı:
Yukarida ornegi verilen modeller tamami, Hattat tarafından Cerkezkoy ' de uretilip yurtdışına ithal edilen traktörler. Ursus sadece üzerine adını yazıp satıyor. İliski bundan ibaret.

Aynı Başak ' in 'Carraro ve AGRİTALİA' isimli İtalyan firmalarına ürettirip ihraç ettigi, üzerine sadece 'Başak' yazarak satışa sunduğu yeni seri (B70, B80, B90) gibi.

Yılmaz Abi haklısın Ursus ' un tarihçesine baktım dediğiniz gibi :) ayrıca abi bende sevinmiştim başak be serisinin kendi düzenledi diye ama Carraro yapmış :)

Ben bu konu hakkında da konu açmiştım daha neler var bakarsanız link aşağıda...
Bunlar iyice karıştı...Hattatı Valtranın çakması bilirken bir de ursus çıkageldi bu Hattatın dışarı gidenlerine POLMOT yazıyo sadece polanyaya gidene galiba iş karışık...

http://www.trakkulup.net/ciftci-muhabbetleri/mf-ursus-hattat-baskent-bozok/

hattatın ihraç ettiği traktörler bence başarı avrupa pazarına traktör satabiliyoruz büyük markalarda dahil massey ve valtra ismini yazıp satıyor. bence hattat artık biraz övülmeyi hakediyor ;)

sugarman_20 link=topic=76528.msg922120#msg922120 date=1411761419' Alıntı:
hattatın ihraç ettiği traktörler bence başarı avrupa pazarına traktör satabiliyoruz büyük markalarda dahil massey ve valtra ismini yazıp satıyor. bence hattat artık biraz övülmeyi hakediyor ;)
Hattat 110la erkunt110 ardarda aynı makinayla silaj biciyoruz hattatın camlar açık niye diye sordum bunların klimaları sogutmaz dedi iyi dedim
Sıcaklarda duruyomuş niye dedim bunun radyatörü küçük dedi iyi dedim
Yanyana abi kardeşin tarlalarına girdik o benden 1gün sonra öglen bitirdi
Tarlanın sahibi bana rica etti bu bitiremeyecek sende gir ardından diye ayıp olur diye gitmedim :)

volkanuzel link=topic=76528.msg922138#msg922138 date=1411763156' Alıntı:
Hattat 110la erkunt110 ardarda aynı makinayla silaj biciyoruz hattatın camlar açık niye diye sordum bunların klimaları sogutmaz dedi iyi dedim
Sıcaklarda duruyomuş niye dedim bunun radyatörü küçük dedi iyi dedim
Yanyana abi kardeşin tarlalarına girdik o benden 1gün sonra öglen bitirdi
Tarlanın sahibi bana rica etti bu bitiremeyecek sende gir ardından diye ayıp olur diye gitmedim :)
arkadaş bizim burada erkun lüks 70 var saman basıyolar hattat a60 tekçeker ile yan yana 1800 dekar tarlada ikiside turbolu intercool yok birisi çiftçeker günde 3 sefer hararet yapıyor tarlada erkunt ben yollucam videoları buyur bide burdan yak ilisininde paket makinesi elibollar 2011 model 😀