ford 3610 hidrolik yavaş yavaş salıveriyor

Ynt: ford 3610 hidrolik yavaş yavaş salıveriyor

1- hidrolik filitresi tıkanmış olabilir.
2- koltuğun altında yuvarlık görünümlü ayar yeri var. çocuklar oynamış olabilir.
3- koltuğun sağ altında sabitleme mandalı ters takılmış olabilir.
4- hidroliğin içinden contayı patlatmış olabilir.
aklıma gelenler bunlar.

serdar_37 link=topic=76547.msg905009#msg905009 date=1405024357' Alıntı:
koltuğun sağ altında siyah bişi var o yavaş kaldırıp inirme ayarı ama diğeri ne anlamadım
yani sabitleme mandalı ne onu anlamadım

koltuğun sağ alt tarafında ki mandal iki vaziyette çalışır bizdeki hatırladığım kadarıyla alta basık durumdaydı. sabitleme mandalı o. birde koltuğa oturunca koltuğun altında tam ortada içi dolu küçük simide benzer yer var hız (indirme kaldırma) ayarını oradan yapardık. aradan 30 yıla yakın zaman geçti hatırlayabildiklerim bunlar.

ford un hidroliğin den bende çok çektim. inan tüylerim diken diken oldu hatırlayınca.. hatta bir seferinde yönümü tarlaya dönüyorum hidrolik kalkmıyor köye dönüyorum iyi ce kalkıyordu deli oluyordum neredeyse (meğer eğimli arazi hidrolik yağda azalmış).
senin sorun contalar dan kaynaklanıyor olabilir kaçırıyor yani.. pullukla sürerken dalma yapmıyorsa ayar kolu sabit bir yerde tarlayı sürebiliyorsan eğer hiç uğraşma bence böyle idare et yavas yavas bıraksın isterse..

FEHİM link=topic=76547.msg905044#msg905044 date=1405058526' Alıntı:
koltuğun sağ alt tarafında ki mandal iki vaziyette çalışır bizdeki hatırladığım kadarıyla alta basık durumdaydı. sabitleme mandalı o. birde koltuğa oturunca koltuğun altında tam ortada içi dolu küçük simide benzer yer var hız (indirme kaldırma) ayarını oradan yapardık. aradan 30 yıla yakın zaman geçti hatırlayabildiklerim bunlar.
abi o mandal otomatik kaldırma aşağıda iken derinliği ayarlıyorsun. Mandalı kaldırınca kalkıyor indirince ayarladığın konuma geri geliyor tambur la bıçme tırmık kazayağı gibi hafif işlerde ıyi pulluk ta ıyi değil pek iş görmüyor.

arkadaşım traktörün hidroliği komple sokulecek dürtüş bel pimi ve keceleri değişecek ve o keçelere ek olarak bi keçe daha atacaksın sonra en önemlisi yağ ve filtre. 3610 fordun hidrolik sistemi dif aldığı yağ ile çalışır yağ pislenince kaçırma ve titreme yapar ve yağı çok koy difsiyele normalden bi kaç litre çok koy bunların pompa diğer traktörler gibi içerde değil motordan alır gücünü bu mesafeye yetecek kadarda yağ koyulması temizlenmesi gerek yag değişimi yaptığında filtreyi de değiştir sorun çözulur ve salma yapmaz