Erkunt'a xenon

2011 Model Erkuntuma xenon far Takmayı dusunuyorum. Bu araçlardaki gibi bi beyın yakma vede başka bı arıza yaparmı yada başka bi problem cıkarırmı? Bilen abilerim kardeşlerim varsa ince balans ne oluyor ? Önerdiginiz xenon markası varmı ?

Ynt: Erkunt'a xenon

Merhaba kardeş çook güzel oluyor ben bi kez forumda benim meyveci beraber foto çektiğim kıymet 90e+ vardı benim kuzenin onda var uzun kısa zenon ama gece karşıdan gelen çok şikayet ediyor mercekli far ya erkuntlar birde xenon far olunca karşıdan geleni mahvediyor eğer gece yolda işin olmuyorsa tak derim ışık ve görüntü 10 numara oluyor 10.000 kelvın olanlardan tak masmavi mora yakın yanıyor

Valla fazla bınmıyoz zaten belli işlerde bizim burda bi abimiz 54c ye takmış cok guzel duruyodu erkunt bıde merceklı daha bı acayıp durur bnde 30 bın yada 32 bın kelvın dusundum

Zenon iyi olqbilir belki ama esas sorun şu: uzunları yakınca alttakiler sönüyor üsttekiler yanıyor onun yerine uzun yakınca hem alt hem üst yansa kısada da sadece alt yansa süper olacak. Bu şekilde uzunu yakınca karşıki daği aydınlatıyor ama önünü aydınlatmıyor :)

Ama şimdi cogu araçlarda bu sistem var vw transporter ve vw jettalarda bıle bole buna nasıl bı sıstem bılmıyorum ama zaten uzun kullanmıyoz yola kısaları yakınca herkez kufur edıyo karsıdan gelenler :)

Xenon ampullerin meceksiz farlarda kullanılması hem tehlikelidir, hem de kanunen suçtur.

Xenon ampuller difizyona uğramadıkları için klasik reflektörlerde takılmazlar. Takılmamalıdırlar.

Aksi taktirde karşıdan gelen sürücünün görme kabiliyetini tamamen yitirmesine neden olur.

Senin can güvenliğin ile karşıdakinin görme kabiliyetinin doğrudan ilişkili olduğu düşünülürse tavsiye etmem.

İşlemden sonra gece yolculuklarında bir çok kör sürücü ile karşı karşıya geleceksin. Kıl payı yanından geçenlere, arabayı üstüne üstüne sürenlere de bağıracaksın:

'KÖR MÜSÜN BE KARDEŞİM!..'

Evet körler.

Senin ve xenon farların sayesinde..

Yorumun ıcın tesekkur ederım guzel bır bılgılendırme ama ben kendım ıcın deyım traktor oturdugumuz yere 30 km uzakta koyde duruyor bız sadece traktoru biçim zamanı gece kullana bılıyoruz veya cok nadır zaten erkuntun varları xenon almasada göz alıyor rahatsız edıyor xenon olsada bı kaç sefer gece ana yolda gıttım karsıdan sellektor yapıp uyarıyolardı kabın farlarını yakıp kısaları sonduruyorum gece calıştıgı yer tarla kabın farları komple yanık zaten traktor kullanılmıycak bı zarar verecek gbı durmuyor