HİBELER AÇIKLANDI, ÇOK BÜYÜK OYUNLAR DÖNÜYO

hibeler sanırım 30 haziranda açıklandı ama, izmir manisa aydın ve balıkesir dün açıklandı diye biliyorum. itiraz süresini kısaltmak için böyle bi yönteme başvurdular. izmirde sadece 1 bayana bahçe traktörü çıktı ve 137 adet bahçe trakörü dosyası reddedildi. erkuntun hiçbir dosyası kabul edilmedi, bu red dosyalarının % 90ı erkunta ait. hükümeetin ağırlıklı olduğu illerde sadece bi ilçede 4, 5 adet bahçe traktörü dağıtılmış. önümüzdeki yıl hibeye yazılacaklar işi yaptı, seneye her yere hibeyi yığdırırlar. bu iş bazıları için çak***s böyle bazıları için de çar-*-s böyle

Ynt: HİBELER AÇIKLANDI, ÇOK BÜYÜK OYUNLAR DÖNÜYO

Arkadaslar yanlıs anlasılsın istemem ama kütahyada da bu durumlar dönüyo bizlerede balya makinesinde söylemişlerdi ama babam varsa nasibimiz çıksın yoksa hak yemeyelim dedi...

ahmet35 link=topic=76564.msg904548#msg904548 date=1404811368' Alıntı:
hibeler sanırım 30 haziranda açıklandı ama, izmir manisa aydın ve balıkesir dün açıklandı diye biliyorum. itiraz süresini kısaltmak için böyle bi yönteme başvurdular. izmirde sadece 1 bayana bahçe traktörü çıktı ve 137 adet bahçe trakörü dosyası reddedildi. erkuntun hiçbir dosyası kabul edilmedi, bu red dosyalarının % 90ı erkunta ait. hükümeetin ağırlıklı olduğu illerde sadece bi ilçede 4, 5 adet bahçe traktörü dağıtılmış. önümüzdeki yıl hibeye yazılacaklar işi yaptı, seneye her yere hibeyi yığdırırlar. bu iş bazıları için çak***s böyle bazıları için de çar-*-s böyle

Bende çok adil bir olay olduğuna inanmıyorum fakat net konuşmak lazım. Mışlı, mişli, muşlu konuşmak yerine tam olarak söylemek gerekiyor.

arkadaslar lutfen kulaktan dolma şeylere itibar etmeyinnn ben kesınlıkle dumenler doncegıne ınanmıorum cunku basvurular ıtınayla ıncelenıor her seyın bır puanlaması var senın hayvanın yoksa yoncan yoksa ekılmısın yoksa devlet sana neden balya makınası versın lutfen basvuru sartlarını ıyı okuyun ona gore ekıpmanlara basvurun ben 2 senedır basvurdum cıkmadı bu sene cıktı cunku butun gereken şartları yerıne getırdım . . .

Dümen dönmeyen iş var mi ki memelette konunun yolu siyaset yolu olacak önceki bi çok konu gibi ama bizim memlekette hile hurda torpil yok diyen bence çok ama çok yanlış düşünuyo onda da vardır yani ki konu sahibinin verdiği örnek gayet Acik.. .

Size ihtiyacımız yok bizim zaten vermiyonuz izmire doğru düzgün bişi.hepsini kendimiz destekledik.allah sağlık versin çalışalımda kendimiz alırız ekipmanlarımızı.

Yakın çevremde bu sene makina çıkan kimselerin çoğunluğu iktidar partisine muhalif olanlar , hatta tersine bir torpil var diye düşünmeye başladım.
Bu hibe olayı amacından şaştı , son kullanma tarihi doldu diye düşünüyorum.
Mesela biri var , epeyce arazisi var , olduça büyük bir çiftçi , kendi adına , çocuğu adına , eşi adına çks kaydı var , muhalif biri , bunlar ailecek 3 farklı makinaya başvurmuş , 3 ünede çıkmış , yerel bazda birşeyler dönmüş olabilir , iktidar veya muhaliflikten çok , bazı yerlerde oralarda çalışanların şahsi manfaatleri doğrultusunda birşeyler olmuş olabilir.
Bu kaynağın biz çiftçilerin daha verimli ve etkin kullabilmesi ve adaletin sağlanabilmesi adına revize edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Gereksiz yere piyasadaki fiyatlar yükseliyor , hibe çıkmayan kimselerin günahı ne? herkezede haliyle hibe çıkması mümkün değil. Bunun yerine makina alet edavat alacak olana eknomik hacmi ve gücü doğrultusunda çeşitli teşvikler olabilir , herkezin bundan faydalanması lazım , hepimiz devlete vergi veriyoruz.

Valla nebir tanıdıgımız var nede birine bisey söyledik sadece dosyayı teslim ederken ilçe tarima bölgemizde hic silaj makınası olmadıginı ayrıca bölgemizde modern hayvancılık bölgesi kurulduğunu dile getirdik.. bize dedikleri mibzer römork gibi makıneleri yazılan çok sansınız yüksek dediler makina cıktı.. Ama kesinlikle hersene bi ekipman alanlarıda duyuyoruz bişeyler var ..

volkanuzel link=topic=76564.msg904591#msg904591 date=1404827344' Alıntı:
Valla nebir tanıdıgımız var nede birine bisey söyledik sadece dosyayı teslim ederken ilçe tarima bölgemizde hic silaj makınası olmadıginı ayrıca bölgemizde modern hayvancılık bölgesi kurulduğunu dile getirdik.. bize dedikleri mibzer römork gibi makıneleri yazılan çok sansınız yüksek dediler makina cıktı.. Ama kesinlikle hersene bi ekipman alanlarıda duyuyoruz bişeyler var ..
Braderim lafımız sana değil , sakın yanlış anlama , güle güle kullan :)

aynen 2yıl cayır biçme makinasıına bu senede balya makinasına yazıldık puanımız 90 ama yinede cıkmadı bize söylenen varsa tanıdıgınız araya sokun başka türlü cıkmaz. hak yememek için yapmadık yedeklerde 5 sırada cıkmış bilmiyorum bir işe yararmı?

Yani köylü artık bu işlerde hukuk ve adaletin olduğuna inanmıyorsa bazı gerçkelr vardır.. Bu işlerde düzgün işleyen hibelerde olmuştur ama adam ayarlayarak yapılan hibelerde.. Sanki ülkede herşey güllük gülüstanlık ta bu hibe işleri bi bozuk.. Bende inanmıyorum ki bu hibe olayı tamıtamına düzgün yapılmış olsun.. Devlete güven sarsılıyorsa bunun suçlusu kendi halinde, beçara olan köylü değil galiba... noo*-*- noo*-*-

15 metre kanatlı 800 litre pulverizator yaziliyoruz 5 dönüm bahçesi olan ve 60 dekar tarlası olan benden çok puan alıyor. sanki 5 dönüm bahçe yi 15 metre kanatlı pulverizatorle ilaclayacak. ve 3 senedir makina alan kişiler var biz hala bi makina göremedik oda ayrı bu konu.biz makina diye çırpınırken kalkınmada öncelikli bölgelere bakıyorum herkes istediği makinaları alıyor ya bu yolla ya ipart la ya çatak la 1 sene kullanıp makinayı satıyor bunu da nasıl yapıyorlar bunu da anlamadım.
komple kaldırsinlar arkadaş yada herkese versinler. biz o kadar buğday ekelim adam 10 dönüm aspir eksin tüm destekleri alsin
. çok adaletli bir kalkınma yaşıyoruz bu ülkede.

bu işte hile ilk yıldan buyana var
fakat her makina almaya hak kazanan hileyle almıyor

sistem gayet basit
siyasi baglantısı olanların başvurusu direk kabul ediliyor kotada yer kalırsa normal başvuran kişilerde listeye giriyor

birde şahıs torpili var
hibe verilecek kişileri her ilde
il tarım müdürlügünce oluşturulan bir komisyon belirliyor
bu komisyonun bakanını veya üyelerinden birini tanıyorsanız yine torpil yapılıyor ve makina alıyorsunuz

safak262 link=topic=76564.msg904577#msg904577 date=1404819704' Alıntı:
Ne bekliyordunuz? Heryer de bir ayrımcılık var. KPSS de bile adamına göre muamele yapıldı,sen bizdensin geç,digerlerini donuna kadar ara..
aynen o kpss yokmu :)
yazsam roman olur :)
hele hele o sınav kaleminin üzerinde yazan cümle yokmu
EMEGİNİZ EMANETİMİZDİR (yıllardır hırsıza emanet etmişiz emegimizi)
nekadar masum ve siyasi slogan olmayan bir cümle degilmi
gerçi yazmama gerek yok nasılsa son kpss ye girdik artık bakanlıklar kendi personelini kpss sınavı yapmadan mülakatla alacak :)

ufukk link=topic=76564.msg904575#msg904575 date=1404819123' Alıntı:
Yakın çevremde bu sene makina çıkan kimselerin çoğunluğu iktidar partisine muhalif olanlar , hatta tersine bir torpil var diye düşünmeye başladım.
Bu hibe olayı amacından şaştı , son kullanma tarihi doldu diye düşünüyorum.
Mesela biri var , epeyce arazisi var , olduça büyük bir çiftçi , kendi adına , çocuğu adına , eşi adına çks kaydı var , muhalif biri , bunlar ailecek 3 farklı makinaya başvurmuş , 3 ünede çıkmış , yerel bazda birşeyler dönmüş olabilir , iktidar veya muhaliflikten çok , bazı yerlerde oralarda çalışanların şahsi manfaatleri doğrultusunda birşeyler olmuş olabilir.
Bu kaynağın biz çiftçilerin daha verimli ve etkin kullabilmesi ve adaletin sağlanabilmesi adına revize edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Gereksiz yere piyasadaki fiyatlar yükseliyor , hibe çıkmayan kimselerin günahı ne? herkezede haliyle hibe çıkması mümkün değil. Bunun yerine makina alet edavat alacak olana eknomik hacmi ve gücü doğrultusunda çeşitli teşvikler olabilir , herkezin bundan faydalanması lazım , hepimiz devlete vergi veriyoruz.
yazdıklarınıza katılıyorum ufuk bey
sadece 3 farklı çks konusuna katılmıyorum
sonuçta çks demek sadece bir kagıt parçası almak demek degil
ve oda bir haktır kaldıki şahsın üzerine tapu kaydı olamsı vs epey teferruatlı iş ve bu işi sadece hibe için kimse ugraşıpta çks almaz alamaz
nasılki il tarım ve ziraat odası bizleri sömürüyorsa bu çksler için ve slm versek borçlu çıkıyoruz bu kurumlara
bizlerde madem hakkımız varsa başvurabiliriz çıkar veya çıkmaz hibe biz başvuralımda(busene makina çıkmadı hibeden bana veya ailemden birine)
bu işin çözümü hibeyi komple kaldırmak
böylece makina ve ekipman fiyatlarıda normal fiyatına düşer ve herkes alabilir parasıyla