John Deere 1174 SII Biçerdöverler hk.

Merhaba arkadaşlar,

1990 lı yıllarda ülkemize JD ' nin bu seri biçerdöverleri gelmişti , fiyatlarına bakıyorum 50.000-60.000 aralığında , makul görünüyor. Bu makinaları kullanmış , sahibi olmu üyelerimizin saha performansları ile ilgili yorumlarına ihtiyacım var. Aşağıda özellikle öğrenmek isteğim yönlerini vurgulamaya çalıştım.

Yakıtı nasıldır?
Sap kıyıcı ile kullanınca , kıyıcı ve makina performansı yeterli oluyor mu?
Bu makinaların farklı modelleri var mıdır? Varsa en çok tutulanı hangisidir?
Bir tanıdıktan yokuşlarda çok yoğun kullanımda motorun yağlama tarafı ile ilgili bir sorun olduğunu kolayca yatak sarabildiğini aktar mıştı? Doğru mudur acaba?
Genel anlamda iyi ve kötü yanları nelerdir?
Yedek parça ile ilgili JD 630 ve JD 955 lerin oldukça yaygın parça piyasası , usta ve servis piyasası var , eski makinalar olduğu için için sezon içinde birçok kez parça veya usta lazım oluyor. 1990 lı yıllarda bir arkadaşımızın aktardığına göre Çukurova grubu yüklenici firmaymış , fakat JD ile aralarında bazı sorunlardan dolayı bu çok devam etmedi , bu süreçte yedek parça sıkıntısı yaşanmış , artık ülkemizde JD nin kendi firması var , bu parça sıkıntısı devam ediyor mu?
Benim aklıma gelen sorular bunlar , sizlerde aklınaza gelen soruları , kullanan ve shaibi olan üyelerimizde tecrübe önerilerini yazarsa , herkezin istifade edebileceği referans bir konu ortaya çıkmış olur.
Değerli katkılarınızı bekliyorum.

Ynt: John Deere 1174 SII Biçerdöverler hk.

valla bir tane adamın yerlerini biçtim geçen sene onun komşusunda varmış 1174 öyle ayak üstü konuştuk adamla dışarı biçmiyormuş sadece kendi yerlerini biçip çekiyomuş kenara benim cs640 ' a baktı sırf dışarı yer biçmek için büyük makina alacakmış john deere için çok süper makina yakıt çok az bakımı parçası ucuz yalnız eğimli dik tarlalarda motor performansı pek iç değil demişti

djzeus link=topic=76567.msg904646#msg904646 date=1404855990' Alıntı:
valla bir tane adamın yerlerini biçtim geçen sene onun komşusunda varmış 1174 öyle ayak üstü konuştuk adamla dışarı biçmiyormuş sadece kendi yerlerini biçip çekiyomuş kenara benim cs640 ' a baktı sırf dışarı yer biçmek için büyük makina alacakmış john deere için çok süper makina yakıt çok az bakımı parçası ucuz yalnız eğimli dik tarlalarda motor performansı pek iç değil demişti
memnun yani makinadan :)

aslan26 link=topic=76567.msg904642#msg904642 date=1404852960' Alıntı:
Bizim burada birisi bu modelin aynisi bir bicerdover aldi.İki sene kullandi satıliga çikardi usta ve yedek parça bulamadi.Bu jdler ulkemizde en az tutulan bicerdoverdir.
bu modeller az geldi , o yıllarda çukurova ve jd nin problemli yıllarıydı sanırım