Terkedilmiş Göcen

Dün bağda ilaç atarken denk geldi. Ya anasının başına birşey gelmiş, ya da kaybolmuş.

Karnını doyurmak için eve getirdim, çocuklardan zor kurtardım. Böyle bir sevimlilik olmaz.

Boyutu anlaşılsın diye yanına telefonu koydum, ordan hesap edin..

2a9yga9y.jpg

veputese.jpg

ere7usyj.jpg

esy3ujed.jpg

Ynt: Terkedilmiş Göcen

İsmail abi ilkokula giderken bizde bi hayli vardı tavşan sonra vatandaş kedi köpek yedi bitirdi. İnan insana alışınca çekinmeden gelip yanına bile yatıyordu elma soyardık ayaklarının üzerine çıkıp bi taraftan yerdi şimdi çocukluğumu hatırlattı bu konu. Bu evcil değil biraz bak doğaya sal... :)

Nail abi her konuda aktifsin maşallah.. :)

nailyetek link=topic=76573.msg904683#msg904683 date=1404863993' Alıntı:
Bu da benden olsun, ben doğaya bıraktım.

Nail Abi seninki biraz daha palazmış.

işi bilen bir abimiz anlattı. Tavşanlar sütten kesilmeye yaklaşınca yavrularını dağınık şekilde bırakırmış. Kendisi de o civarda otlarımış. Bu şekilde bir yırtıcı yada köpek geldiğinde, avcıyı kendi peşine takıp yavruları kurtarıyormuş. En kötü ihtimal tek yavruyu verip diğerlerini yaşatıyor. Hem mantıklı, hem de tüm yavruların kaybedilmesinden iyi.

Kısaca benim bulduğum yavrunun anası da oralarda bir yerdedir dendi.

Öğrenir öğrenmez yavruyu aldığım noktaya bıraktım. Doğrusu bu herhalde. Gerisi Allah ' a emanet.

Tesadufun böylesi zor olur :)

Bugün bağda ilaç atarken aynı göceni tekrar yakaladım. Tam olarak saldığımız yerdeydi. Ama bayağı büyümüş:)

Kocaman tavşan olmuş. Hala kendini yakalatiyor salak:)

Bu şapşallık ile bir tilkiye nasıl denk gelmemiş ya, hakikaten şerbetli..

apatu2a7.jpg

urajana8.jpg

3uratasa.jpg

a6a7ezyq.jpg

etada5ud.jpg

Şimdi eve getirdim. Cocuklar seviyor. Yarın aynı yere geri birakicam.

Olur da bir kez daha yakalarsam, İlce tarım ' a götürüp küpe taktiricam. Üstüme kayıtlı olsun bari :D

Yılmaz kardeşim çok güzel iş yapmışsın . tekrar doğaya kazandırmakla . zamanında bende yakalayıp evdeki tavşanların arasına saldım fakat yabani olduğu için onu Kabul etmediler . aralarına kesinlikle almadılar . sonar tekrar saldım . inşallah en kısa zamanda yalnızlığa alışır yoksa işi zor olur .