massey ferguson 148ve240 patinajı tek tekerin yapmasının nedeni ne?giderilebilir

MF135-3.jpg

Ynt: massey ferguson 148ve240 patinajı tek tekerin yapmasının nedeni ne?giderilebilir

yükten kaynaklanan bi durum lastik hafiflediği için motorun yükü dizinin içindeki lastiğe düştüğünden motorda kendini ayna mahruti den boşa alıyor janta ağırlık takılsa büyük miktarda keser bu tek teker kaçırma olayını

ekerin yapmasının nedeni ne?giderilebilir

ağırlığın faydası büyük olur ancak patinaj yapan tekeri frenlemek diğer tekere güç aktarmasına sebeb olur. veya patinaj mandalına basmak lazım ki ben bilinçsiz kullanımdan iç dişlilerini dağıttım....

Ynt: massey ferguson 148ve240 patinajı tek tekerin yapmasının nedeni ne?giderilebilir

Diferansiyel kilidi askıda kalma batma kaydırma gibi durumlarda kullanılır ama kimi arkadaşlar çifttede motor çok seksin diye kullanıyorlar ondan sonrada dağıtıyor arkayı anlık kullanılan bir şeydir devamlı kullanılmaz

çift sürerken patinaja geldimi sol teker yerinden çıkacak gibi patinaj atarken sağ teker de tık bile yok acaba difransiyelin içindeki dişliler sıyırmış veya dağılmış olabilir mi

her işi yaparken patinajı tek teker yapıyor anlam veremedim 2 tekerli römorkla kum çekerken patinaja fazla düşmüyor 4 tekerli de patinaj yapıyor patinaj pedali boşta herhal bastım farklılık göremedim

Patinaj edınce patınaj eden tekerliğin frenıne bas mf 135 240 boyledir.cunku cer dişlisi bunlarda yoktur.

Takviyede tek tekerin patinaj etmesi normal.
Patinaj pedalı çalışıyorsa, pedala basınca kesinlikle tek teker patinaj etmez , pedal içeriden iki tarafı birbirine kilitler , hatta traktör dönmez düz gider, tabi pedal çalışıyorsa.
Videodaki 3610 un patinaj pedalı basılı değil.

ismail_17 link=topic=76596.msg905556#msg905556 date=1405372966' Alıntı:
Takviyede tek tekerin patinaj etmesi normal.
Patinaj pedalı çalışıyorsa, pedala basınca kesinlikle tek teker patinaj etmez , pedal içeriden iki tarafı birbirine kilitler , hatta traktör dönmez düz gider, tabi pedal çalışıyorsa.
Videodaki 3610 un patinaj pedalı basılı değil.
tmm kardeş saolasın bizden önceki sahibi ile görüştüm patinaj pedali bizdeyken bozuldu dedi o da sağ tekere giden dişleye zarar vermiş bu yüzden sorun 300 tl ile halledildi.

İki lastigin de ayni anda patinaj cekmesi arazi kosullarinda cok zor cifte veya engebeli bi alanda traktorun yuk dagilimi esit olmuyor bu yuzden ayna mshruti ve istavroz a baski esit olmadigindan bi taraf patinaj bi tarafsa sabit kaliyor