285 KULLANICILARI TRAKTÖR HAKKINDA YARDIM

TD95 son zamanlarda iyice tek başına yetişememeye başladı ara işler için kullanabileceğimiz 95 ' İn yanına yardımcı düz buçuksuz feguson 285 tek çeker bakıyoruz acaba kullananlar yakıtı hakkında biraz bilgi verirmi sadece tırmık ilaç makinası ve gübre makinası römork takıcaz birde hidrolik bakımından ilaç makinası 800 kg ve 1 tonluk gübre makinasını tam randımanlı bir şekilde bu makinaları kullanabilirmiyiz yerlerimiz bayır o yüzden kafamda soru işratleri var

Ynt: 285 KULLANICILARI TRAKTÖR HAKKINDA YARDIM

bende 285s buçuklu var.Satışa çıkartıcaz yakında.1999 model 6000 saatte yaklaşık.anahtar değmedi daha.Euro dizelde cok yakar.Düz olanlar rampa aşağılada sıkıntılı biraz.Ama sağlam makinadır.Yamada füzde gider.tırmıklarda yamalarda sıkıntı yaşarsın bıraz ama işini görür.Yakıt bakımından 1 depo ile(80lt) yaklaşık 8 saat sürüm yapar,havalı makina ve mibzerde iyi gider.

talataga link=topic=76609.msg905119#msg905119 date=1405102306' Alıntı:
bende 285s buçuklu var.Satışa çıkartıcaz yakında.1999 model 6000 saatte yaklaşık.anahtar değmedi daha.Euro dizelde cok yakar.Düz olanlar rampa aşağılada sıkıntılı biraz.Ama sağlam makinadır.Yamada füzde gider.tırmıklarda yamalarda sıkıntı yaşarsın bıraz ama işini görür.Yakıt bakımından 1 depo ile(80lt) yaklaşık 8 saat sürüm yapar,havalı makina ve mibzerde iyi gider.
havalı mibzerde kullanabilirde buğdayda mibzer büyük olduğu için sıkıntı çıkartır sürüme yer hazırlamaya girmiycek tek düşündüren acaba ilaç makinasını ve gübre makinasını hidroliklerden sakatlık çıkartmadan kullanabilirmiyiz önü kalkma vs

Bizim 285 87 model sıfır alınmış ara işler için ideal yakıtı normal çekişi yeterli hızı da çok iyi biz 20li mibzer takıyoruz arkaya ağırlık attığımız için iyi çekiyor. Fazla zora getirirsen işi yapmam demez ama adamı kanser edebilir zamanında mecburiyetten 2500 dönüm sürmüş sonuçta :)

Bende tam bu işler için bir 285 düşünüyorum , düz ve detaysız bir makina , rektefesi nispeten ucuz , yedek parça bol , ön ağırlıkları tam yapıp , birde öne ağır bir tampon yaptırırsan işini görür , hidroliklere piston setleri var , onlardanda almayı planlıyorum.

sertackrbck link=topic=76609.msg905128#msg905128 date=1405106058' Alıntı:
Eski 285 lerde bagimsiz damper yok ilac ve gubre makinasi pistonluysa zorluk cekersin 99 model ve uzeri tavsiye ederim. Hem bucuklu sanziman.
hepsi pistonlu 99 üzeri çok para 30 binlira civarı değmez tek çeker için ona o paraları verdikten sonra 70-56 çift çeker alınır
ufukk link=topic=76609.msg905144#msg905144 date=1405107849' Alıntı:
Bende tam bu işler için bir 285 düşünüyorum , düz ve detaysız bir makina , rektefesi nispeten ucuz , yedek parça bol , ön ağırlıkları tam yapıp , birde öne ağır bir tampon yaptırırsan işini görür , hidroliklere piston setleri var , onlardanda almayı planlıyorum.
biz ilk önce 6610 ford baktık ama temizini bulmak artık çok sıkıntılı fergusonda aynen abi değin gibi sade parçaları ucuz yapacağı işte belli zaten normal işlerin hepsini TD95 ile yapıyoruz tırmık römork ilaçtı gübreydi belki ilaçtan bile şüpheliyim ağır gelirse 800lük makina kışın çamurlarda 95 ile atarız 285 ile tankerle su götürürüz kısmet bakalım yarın bir çıkıcaz sizin o taraflara galerilere bulabilicezmi kafamıza göre

Dediğin işler için en ideal traktör denilebilir ancak ilaç ve gübre makinasında randıman alamazsın, öne çok ağırlık takman lazım ama 1000 kgyi kaldırması zor zaten masseylerde kronik hidrolik hastalığı var biliyorsundur.. birde römorkta da bayır aşağı düz 85ler sıkıntılıdır düzde fırtına gibi gidiyor ama artık pompasından mıdır bilmem çok salınıyolar.. 21li mibzerde, havalıda, tırmıkta, 7li çizelde rahatça kullanırsın hem gayet az yakar mazota yağ katarsan, euro dizelde su gibi yakıyor mübarekler :D

Aykut Güler link=topic=76609.msg905183#msg905183 date=1405115763' Alıntı:
Dediğin işler için en ideal traktör denilebilir ancak ilaç ve gübre makinasında randıman alamazsın, öne çok ağırlık takman lazım ama 1000 kgyi kaldırması zor zaten masseylerde kronik hidrolik hastalığı var biliyorsundur.. birde römorkta da bayır aşağı düz 85ler sıkıntılıdır düzde fırtına gibi gidiyor ama artık pompasından mıdır bilmem çok salınıyolar.. 21li mibzerde, havalıda, tırmıkta, 7li çizelde rahatça kullanırsın hem gayet az yakar mazota yağ katarsan, euro dizelde su gibi yakıyor mübarekler :D
eyvallah usta yağ mazot işinde sıkıntı yok karıştırıp mazot kalınlaşınca yakıtı düşerde diğer işler sıkıntı gibi görünüyor zaten bizim bütün takımlarımız 95e göre mibzer 32li aysan 35li tiller 15li fergusona hafif işler düşerde ondada tedirgin olmaya başladım ekimde filan çok sıkışıyoruz tırmıktı getir götür işleri bütün işlerde sıkıntı gerçi tek traktör ilaçta çok şüpheliyim ondada bare tankerle su götürürüz tarlaya

Bu sene yeni aldığımız taral 800 lt makinayı 1990 model 285 4x2 ye taktık , ön ağırlıkları tam değildi , fakat buna rağmen sorun çıkarmadı. Yük kısa olduğu için çok sorun olmaz. Fakat çift diskli 19 sıralı irtem mibzer var , bunda makina yolda giderken arkasına römork takında biraz tehlikeli oluyor , römorkta mibzer arkası bağlı olunca ön çabuk kalkmaya meyilli oluyor , yokuş yukarı ekimlerdede hidrolikleri dengesiz kaldırırsan olduçka tehlikeli oluyor , dönüşlerde dikkat etmek lazım , her tarlayı 285 ile ekemiyoruz. Bu tarlaların ekimlerini 2095 4x4 e denk getiriyoruz, bizim niyetimiz 97-98 model mümkünse orjinal kabinliyi 25-26 civarına almak , bağımsız kuyruk mili olması lazım bu şart bana göre , ön ağırlıkları tam yapıp öne ağır bir tampon düşünüyorum , arkayada hidroliklere yardımcı piston.

ufukk link=topic=76609.msg905255#msg905255 date=1405172014' Alıntı:
Bu sene yeni aldığımız taral 800 lt makinayı 1990 model 285 4x2 ye taktık , ön ağırlıkları tam değildi , fakat buna rağmen sorun çıkarmadı. Yük kısa olduğu için çok sorun olmaz. Fakat çift diskli 19 sıralı irtem mibzer var , bunda makina yolda giderken arkasına römork takında biraz tehlikeli oluyor , römorkta mibzer arkası bağlı olunca ön çabuk kalkmaya meyilli oluyor , yokuş yukarı ekimlerdede hidrolikleri dengesiz kaldırırsan olduçka tehlikeli oluyor , dönüşlerde dikkat etmek lazım , her tarlayı 285 ile ekemiyoruz. Bu tarlaların ekimlerini 2095 4x4 e denk getiriyoruz, bizim niyetimiz 97-98 model mümkünse orjinal kabinliyi 25-26 civarına almak , bağımsız kuyruk mili olması lazım bu şart bana göre , ön ağırlıkları tam yapıp öne ağır bir tampon düşünüyorum , arkayada hidroliklere yardımcı piston.
valla abi burada kullananların çoğu buçuklu tavsiye etti hiç istemeye istemeye mecburen 97 model sadece temizliği için aldık bizim hemen hemen 7-8 km ilerimizde bir köyden ilk sahibinden orj lastikleri üzerinde daha 2800 saatte kısmet buymuş hep 6610 S istedik onlara baktık hiç 285 düşünmedik bile istemedik ama işlerin başlamasıyla temizde ford bulamadık iyimi yaptık kötümü yaptık artık kullandıkça görücez 2 ' li 17 numara pulluk yaptırıyoruz eğer arkaları hafif gelirse bayırlarda filan çiziye geri gelirken patinaja arkalara daha ağırlık koyucaz

Mahzen link=topic=76609.msg905714#msg905714 date=1405465535' Alıntı:
valla abi burada kullananların çoğu buçuklu tavsiye etti hiç istemeye istemeye mecburen 97 model sadece temizliği için aldık bizim hemen hemen 7-8 km ilerimizde bir köyden ilk sahibinden orj lastikleri üzerinde daha 2800 saatte kısmet buymuş hep 6610 S istedik onlara baktık hiç 285 düşünmedik bile istemedik ama işlerin başlamasıyla temizde ford bulamadık iyimi yaptık kötümü yaptık artık kullandıkça görücez 2 ' li 17 numara pulluk yaptırıyoruz eğer arkaları hafif gelirse bayırlarda filan çiziye geri gelirken patinaja arkalara daha ağırlık koyucaz

Hayırlı olsun , kuyruk mili IPTO mu?
Güle güle kullanın , sakıncası yoksa kaça aldığınızı paylaşır mısın? Tam benim istediğim modellerden.

ufukk link=topic=76609.msg905845#msg905845 date=1405543159' Alıntı:
Hayırlı olsun , kuyruk mili IPTO mu?
Güle güle kullanın , sakıncası yoksa kaça aldığınızı paylaşır mısın? Tam benim istediğim modellerden.
Allah razı olsun abi sağol fiyatı 26.500 valla kuyruk milini bilmiyorum daha önce böyle traktör kullanmadığımız için hiç bir yerini bilmiyoruz damperi kaldır desen bilmiyorum nerden kalktığını o kadar incelemedim bile daha tam traktörü aldığımız gün köye götürüp çekip depoya kilitleyip bıraktım bir daha gitmedim ama koltuğun sol tarafında bir tane kol var o kuyruk milini çalıştırıp kapıyormuş
nailyetek link=topic=76609.msg905856#msg905856 date=1405553409' Alıntı:
Hayırlı olsun, direksiyon sistemi hariç 10 numara bir traktör.
direksiyon sistemiyle bir sorunları varmı abi bunların gerçi pek elle tutulur bir yeri yok piyasa traktörü işte piyasa çok tutuyor o yüzden bu kadar para yapıyor bizde daha önce 70-56 çift çeker vardı 8000 saatte sattık bir şeyi yoktu şimdi sahibinde 10000 saatte daha motor yapmamış bu fergusonun motorları 5000-6000 saatte temiz hidrolikleri desen ona keza

Mahzen link=topic=76609.msg905863#msg905863 date=1405556619' Alıntı:
Allah razı olsun abi sağol fiyatı 26.500 valla kuyruk milini bilmiyorum daha önce böyle traktör kullanmadığımız için hiç bir yerini bilmiyoruz damperi kaldır desen bilmiyorum nerden kalktığını o kadar incelemedim bile daha tam traktörü aldığımız gün köye götürüp çekip depoya kilitleyip bıraktım bir daha gitmedim ama koltuğun sol tarafında bir tane kol var o kuyruk milini çalıştırıp kapıyormuş direksiyon sistemiyle bir sorunları varmı abi bunların gerçi pek elle tutulur bir yeri yok piyasa traktörü işte piyasa çok tutuyor o yüzden bu kadar para yapıyor bizde daha önce 70-56 çift çeker vardı 8000 saatte sattık bir şeyi yoktu şimdi sahibinde 10000 saatte daha motor yapmamış bu fergusonun motorları 5000-6000 saatte temiz hidrolikleri desen ona keza
rotsuz olan yani 98 model üzeri lan direksiyonlar sorunsuz, bu modeller bir türlü istenilen rahatlığı vermiyor. Harici damper valfi varsa hidrolikten yana sıkıntı yaşamazsın, motor ömrü 5-6 bin civarı olduğu doğrudur.