Mısır da ciberilik asit ( hormon ) kullanan var mı?

Mısır bitkisinde duydugum kadarıyla buralarda üzümlere atılan hormon dediğimiz ciberilik asit kullananlar varmış firma mühendisinden duydum bunu forumda kullanan var mı merak ediyorum şu an bende uygulayacam hava sıcaklığının düşmesini bekliyorum 18-24 derece arası sıcaklıkta atılması gerekiyormuş şu an 28 derece beklemedeyim :)

• Beğen
Tepkiler: drtek
Ynt: Mısır da ciberilik asit ( hormon ) kullanan var mı?

Biz kullanıyoruz Gibbest Gübretaşın ürünü aynı zamanda satışınıda yapıyoruz 1 litresi 30TL gözle görülür fark var giberellik asitle birlikte bestonikte uyguluyoruz sodium içerikli bitki gelişim düzenleyici.

• Beğen

S@BİT link=topic=76611.msg905211#msg905211 date=1405152477' Alıntı:
Biz kullanıyoruz Gibbest Gübretaşın ürünü aynı zamanda satışınıda yapıyoruz 1 litresi 30TL gözle görülür fark var giberellik asitle birlikte bestonikte uyguluyoruz sodium içerikli bitki gelişim düzenleyici.
Dozaj olarak ne kullanıyorsunuz üzerinde mısırla ilgili dozaj yok ben dün tulumbaya 20 ve koyup attım denemek için azmı çok mu bilemedim

• Beğen

Ali SARAÇ link=topic=76611.msg905215#msg905215 date=1405154860' Alıntı:
Dozaj olarak ne kullanıyorsunuz üzerinde mısırla ilgili dozaj yok ben dün tulumbaya 20 ve koyup attım denemek için azmı çok mu bilemedim

Ben bağda 400 lt suya 1 litrelik bir adet kullanıyorum başka mahsülde hiç kullanmadım bilemiyecem şimdi

Ürünün ismi nedir Ali, hangi firmanın malı ?

Merhaba mısırda giberellic acid ve Na(sodyum) kaynaklı bitki gelişim düzenleyicilerin kullandınız mı, ürünün dozajı ne olmalı bilgilendirirseniz sevinirim. Kolay gelsin :)

Giberellik asit in yaklasik 125 cesiti var bunlardan bazilari bitki boy uzamasina veyahut genel olarak yesil aksamin gelismesini tesvik eder lakin ureticinin yaptigi en buyuk hata gereksiz yere hormon kullanimidir. Yani sen bitkiye disaridan mudahale ettin ve ga27 yi verdin yesil aksami gelismesini hizlandirirsin evet orasi kesin bu arada tavsiye etmem ama doz milyonda 1 dir yani 1 bitki 1 ppm gibi. Neyse devam edelim sen mudahaleni ettin her hormon bitki bunyesinde bir diger hormonu baskilayarak gorevini icra eder kendinden pay bic ayni anda korkup ayni anda mutlu olamazsin. Yani boy uzatirsin ama dol tutturamazsin boy uzatirsin ama kok gelisimini durdurursun gibi gibi cogaltilabilir. Birakin kendi boldigi gibi buyusun bitki. Tirnak acalim bitki gelisim duzenleyiciler olarak gecen hormonlar ne zaman kullanilmali. Bitki her turlu sitres sartlarina gore dogru hormon dogru miktarda kullanilmali fitotoksite oldugunda. Mevsimsel anormalliklerin etkisinden cikamamis bitkilerde. Don zararo dolu zarari dogal afetler sonucu zarar gormus bitkilerin daha hizli toparlanmasinda kullanilmasi dogrudur bana gore

• Beğen
gibrellik gibi hormonlar bitkinin büyümesinin hızlı oldugu dönemde kullanılmalı yani kullanacagın dönem önemli yanlış zamanda atılan gibrelligin bitkiyi olumsuz etkiledigide görülmüşdür
Mısır için hangi dönemde atılmasını tavsiye edersiniz?
Ayrıca Na kaynaklı bitki gelişim düzenleyici ile birlikte kullanılırsa dozaj nasıl ayarlanmalı?

• Beğen
Mısır için hangi dönemde atılmasını tavsiye edersiniz?
Ayrıca Na kaynaklı bitki gelişim düzenleyici ile birlikte kullanılırsa dozaj nasıl ayarlanmalı?

traktörle mısırın içine gire bilecegin son dönemi seç hava sicakligi 20 derece iyi dir ciberillik hormonunu atinca en kısa zamanda sula dozajını iyi ayarla kutunun üzerindeki dozajı asla geçmemelisin

traktörle mısırın içine gire bilecegin son dönemi seç hava sicakligi 20 derece iyi dir ciberillik hormonunu atinca en kısa zamanda sula dozajını iyi ayarla kutunun üzerindeki dozajı asla geçmemelisin

Merhabalar öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Kullanacağımız giberellic asidin dozu piyasadaki ürünlerde yazmıyor. Piyasadaki ürünlerin içeriği ise 20gr/lt şeklinde, sizin kullandığınız ürün de bu dozajda mı ve dekara kullanacağımız giberellic asid dozu kaç litre?