TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİTKİ ISLAHI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ
Balkan Tarım Kongresi, 08-11 Eylül, 2014, Edirne

Balkan Tarım Kongresi, Trakya Üniversitesi Edirne tarafından, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi, Plovdiv Tarım Üniversitesi, Filibe-Bulgaristan, Trakia Üniversitesi, Stara Zagora-Bulgaristan ve Trakya Demokritus Üniversitesi, Orestiada-Yunanistan destekleri ve diğer Balkan Üniversiteleri ve Kuruluşlarının işbirliğiyle, 8-11 Eylül 2014 tarihleri arasında Edirne’de Trakya Ün. Balkan Kongre Merkezinde düzenlenecektir.

Kongremizin onursal başkanları Bulgaristan’ın şu anki Tarım Bakanı ve Plovdiv Tarım Üniv. Rektörü Prof Dimitar GREKOV, bir önceki Tarım Bakanı Stara Zagora Trakia Üniv, Prof Ivan STANKOV ve Trakya Bölgesi Üniversite Rektörleri olup, bölge araştırma enstitüleri ve bazı kuruluşlar stantlar açarak, kongrede Balkan bölgesinin tüm kurumları üst düzeyde temsil edilecektir.

Bu kongremize dünyanın her yerinden yoğun bir ilgi olup; gerek Balkan ülkeleri, gerekse Ülkemizin ve Dünyanın değişik bölgelerinden Üniversite, tarımsal kuruluşlardan öğretim üyeleri, araştırmacı ve temsilciler katılacaktır. Büyük bir katılımla gerçekleşeceğini düşündüğümüz bu kongreye, kuruluşunuzu da gerek katılımcı, gerekse destekleyici olarak aramızda görmek istiyoruz.

Desteğiniz ve İlginiz için şimdiden teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.
www.agribalkan.com

Doç. Dr Yalçın KAYA
Kongre Organizasyon Komitesi Başkanı
Bitki Islahı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü
Trakya Üniversitesi - Edirne
İletişim: Balkan Yerleşkesi, Enstitüler Binası, 22100, Edirne,
Doç. Dr Yalcin KAYA E-posta: yalcinkaya@trakya.edu.tr, yalcinkaya22@gmail.com, Cep tel: 0 542 2828184