Valtra ; Deux nouvelles transmissions pour 2009

valtrat-01_1224582629.jpg

valtrat-09_1224584157.jpg

valtratncarac_1224584749.jpg

valtrat-12_1224584667.jpg

valtrat-02_1224584667.jpg

valtrat-03_1224584667.jpg

valtrat-01b_1224584667.jpg

valtrat-04_1224584667.jpg

valtrat-07_1224584667.jpg

valtrat-15_1224584667.jpg

valtrat-06_1224584789.jpg

Ynt: Valtra ; Deux nouvelles transmissions pour 2009

ağır abi emeğine sağlık:

bir iki satırda bişeyler sormak istiyorum.sakın yanlış algılanmasın...koltuk dönüyor arkadaki direksiyon kullanılıyor,joystıc ve hidrolik kontrolu dönüyor..peki traktör terse giderken (uzun çalışma günlerinde)yağ,yakıt,hararet göstergeleri nasıl kontrol ediliyor?merak ediyorum doğrusu...
eğer kullanım esnasında hidrolik sistemle ilgili değişiklik gerekiyorsa...hepimizin alışkanlığı hep sağ eldir...sol elle nasıl yapılabilir?bilmem bu konuda yorum yapılabilirmi?içinden başka detay fotoları varsa(bulabilirsen)atarmısın...hep merak etmişimdir bu konuyu...nerede ve nasıl kontrol ediliyor bu önemli unsurlar,ekstra bir panel varmı. selam ve sevgilerimle.....

önder çifçi link=topic=8593.msg90356#msg90356 date=1225398938' Alıntı:
ağır abi emeğine sağlık:

bir iki satırda bişeyler sormak istiyorum.sakın yanlış algılanmasın...koltuk dönüyor arkadaki direksiyon kullanılıyor,joystıc ve hidrolik kontrolu dönüyor..peki traktör terse giderken (uzun çalışma günlerinde)yağ,yakıt,hararet göstergeleri nasıl kontrol ediliyor?merak ediyorum doğrusu...
eğer kullanım esnasında hidrolik sistemle ilgili değişiklik gerekiyorsa...hepimizin alışkanlığı hep sağ eldir...sol elle nasıl yapılabilir?bilmem bu konuda yorum yapılabilirmi?içinden başka detay fotoları varsa(bulabilirsen)atarmısın...hep merak etmişimdir bu konuyu...nerede ve nasıl kontrol ediliyor bu önemli unsurlar,ekstra bir panel varmı. selam ve sevgilerimle.....
abicim adım hıdır elımdekınler budur yorumun ıcın tsk

önder çifçi link=topic=8593.msg90356#msg90356 date=1225398938' Alıntı:
ağır abi emeğine sağlık:

sitede t serisi valtra kullanıcı olarak bende bunu çok düşündüm.....fakat dikkat ederseniz arkada sadece power vites ekranı war...fuarda incelemediğim kadarıyla arka panel devir saati,hararet göstergesi göremedim.....hidrolik kullanımına gelince sağ tarafta bulunan joystick le hidrolik kolları kullanılıyor.zaten fuarda yetkili kişiye sorduğum bu direksiyonun amacı 2 veya 3 sıralı sılaj makinaları vb. tarım aletleri için demişti...yani trafik kullanımını çokta tavsiye etmio.çünkü arkada dikiz aynası fln yoq...
not:valtra kullanıcı derken yasal olarak kullanamam yasak fakat işçi kıtlığından dolayı bazı işlerde traktörü kullandığım ve bazı özelliklerini bildiğim için öyle yazdım.... :D

sevgili kardeşim.gerekli olduğuna inandığım bilgiler saadece trafikte lazım değilki.ben uzun çalışma günlerinde dedim...yani bir slaj tarlasına girdiniz.sabahtan akşama dek hep çalışmak zorundasınız.işte bu durumda nasıl kontrol edilir dedim..yoksa keyif için yolda ters şekilde kullanılmasını bende önermem,tasvip etmem.saadece neden gerek duyulmamış acaba diye aklıma geldi.ben göremedim,görenler varsa belirtsin dedim..yoksa kendimi valtra mühendislerinin üzerinde görmek için değil..muhakkak bir sbebi vardır,belki sesli uyarıları vardır..bilenlerden yorum istedim.yinede duyarlılığına teşekkürler...selamlarımla..

önder çifçi link=topic=8593.msg90727#msg90727 date=1225476368' Alıntı:
sevgili kardeşim.gerekli olduğuna inandığım bilgiler saadece trafikte lazım değilki.ben uzun çalışma günlerinde dedim...yani bir slaj tarlasına girdiniz.sabahtan akşama dek hep çalışmak zorundasınız.işte bu durumda nasıl kontrol edilir dedim..yoksa keyif için yolda ters şekilde kullanılmasını bende önermem,tasvip etmem.saadece neden gerek duyulmamış acaba diye aklıma geldi.ben göremedim,görenler varsa belirtsin dedim..yoksa kendimi valtra mühendislerinin üzerinde görmek için değil..muhakkak bir sbebi vardır,belki sesli uyarıları vardır..bilenlerden yorum istedim.yinede duyarlılığına teşekkürler...selamlarımla..
ben demek istediğinizi yanlış anlamışım kusura baqmayın.......

Zaten traktörün uzun süreli olarak ters yönde kullanımı verimli de olmayacaktır... çok daha basit amaçlar için öngörüldüğünü sanıyorum bu sistemin...

pamukçu link=topic=8593.msg90854#msg90854 date=1225484563' Alıntı:
Zaten traktörün uzun süreli olarak ters yönde kullanımı verimli de olmayacaktır... çok daha basit amaçlar için öngörüldüğünü sanıyorum bu sistemin...

değerli yorumcu arkadaşım;

bu makineler kısa süreli kullanım amacıyla üretilmezler..hiçbir üretici makinasını kullanıcak kişilere günde kaç saat terse kullanıcaksınız diye sormaz.dolayısı ile eğer benim işimi bu makine görüyor ve imkanlarımda müsaitse,alıyorum dediğimde,satıcı bu makineyi şukadar saat geriye doğru kullanabilirsin kısıtlaması getiremez.dolayısı ile bu şartlar altında kullanılırsa kontrol nasıl olur sorusunu yönelttim...bu düzen ucuz bir düzen değil,insanların keyif için ödeyeceeği bir bedelden biraz büyük..kullanılmıyacaksa?direksiyonun işi ne orada değilmi?
bizim bölgemizde böyle ters konumda günde 15-16 saat toplamda ara vermeden 2-2,5 ay çalışan makinalar var..ben saadece bu şartlar altında nasıl kullanılır dedim..selam ve sevgilerimle...

önder çifçi link=topic=8593.msg91507#msg91507 date=1225576145' Alıntı:
değerli yorumcu arkadaşım;

bu makineler kısa süreli kullanım amacıyla üretilmezler..hiçbir üretici makinasını kullanıcak kişilere günde kaç saat terse kullanıcaksınız diye sormaz.dolayısı ile eğer benim işimi bu makine görüyor ve imkanlarımda müsaitse,alıyorum dediğimde,satıcı bu makineyi şukadar saat geriye doğru kullanabilirsin kısıtlaması getiremez.dolayısı ile bu şartlar altında kullanılırsa kontrol nasıl olur sorusunu yönelttim...bu düzen ucuz bir düzen değil,insanların keyif için ödeyeceeği bir bedelden biraz büyük..kullanılmıyacaksa?direksiyonun işi ne orada değilmi?
bizim bölgemizde böyle ters konumda günde 15-16 saat toplamda ara vermeden 2-2,5 ay çalışan makinalar var..ben saadece bu şartlar altında nasıl kullanılır dedim..selam ve sevgilerimle...
Zannederim aynı şeyleri söylüyoruz üstad... Evet kullanıcı böyle bir kısıtlama getiremez... Bu bedel zevk için ödenen bir bedel de değildir muhakkak... Ancak bu traktörün ters yönde gitmesi; yakıt, tutunma gibi hususlarda verimsiz bir durum ortaya çıkaracaktır hiç şüphesiz... Ön hidrolik sistemine sahip bir traktörde eğer ekipman ağırlığı ve boyutları izin veriyorsa zaten onu arkaya takmaya gerek yok diye düşünüyorum... Ama 2,5 ay ve 16 saat ortalama ile çalışan işlerde farklı seçenekler daha uygun olur diye düşünüyorum...

pamukçu link=topic=8593.msg93437#msg93437 date=1226000306' Alıntı:
Zannederim aynı şeyleri söylüyoruz üstad... Evet kullanıcı böyle bir kısıtlama getiremez... Bu bedel zevk için ödenen bir bedel de değildir muhakkak... Ancak bu traktörün ters yönde gitmesi; yakıt, tutunma gibi hususlarda verimsiz bir durum ortaya çıkaracaktır hiç şüphesiz... Ön hidrolik sistemine sahip bir traktörde eğer ekipman ağırlığı ve boyutları izin veriyorsa zaten onu arkaya takmaya gerek yok diye düşünüyorum... Ama 2,5 ay ve 16 saat ortalama ile çalışan işlerde farklı seçenekler daha uygun olur diye düşünüyorum...
yorumunuza teşekkkürler...
bazı kullanıcılar bir makinayı birden fazla maksatla kullanmak ister..yani hem traktör,hem çayır biçme hem slaj makinesi gibi...bahse konu olan traktörün motor gücü bu işlere müsait.ancak donanımları (kontrol üniteleri)müsait değil.yani bu base konu olan traktör güç olarak bu işleri yapabilir..ancak kabin içindeki eksik donanımları buna engel olur bağlamında dedim...
eğer farklı seçenekler düşünülürse..ekonomik olarak bir hayli külfet..örneğin kendi yürür bir slaj makinası yaklaşık 200.000 250.000€ civarında.ve saadece bir iş yapabilmekte..yani bir biçerdöver saadece hasat yapar.tarla süremiyeceğine göre..oysa bu tip traktörler farklı işler yapabilir...
ha diyeceksinizki önünde bu makineyi taşımazmı? taşımaz..çünki öndeki pto gücü arkadan düşüktür,aynı zamanda görüş açısı bu işlere uygun olmaz..tabii bunlar benim izlenimlerim..katılan olur olmaz farklı düşüncelerede saygı duymak lazım...
daha öncede vermiştim ama bilgi için tekrarlamak gereği duydum.reklam degil,bilgi amaçlıdır.selam ve sevgilerimle...

Ferruh Usta, size ukalalık yapmak istemem, Ben bir adet 265 bg gücünde Deutz görmüştüm ön ekipmanda 4 sıralı sıra bağımsız silaj makinası takılı halde. Traktör de makina da gayet güzel çalışıyordu. Ama zaten 265 bg de 4 sıra bir makina için biraz fazla bir güç gibi geliyor

peki bişi sorcam bu konuda bilgili olanlara...john deere in claasın rostselmash ın falan kendi yürür sılaj makineleri war..bunda en düşük motor rus malı rostselmash de war 290 bg v8 motor war...bakıyorum fendt ise 240 bg düz sıra 6 silindir motor war...eğer bu traktörle bu iş yapılıyorsa bu kendi yürür makinelerin avantajı nedir acaba biz bi ara bu makinelerden almayı düşündük fakat yakı konusunda uygun gelmedi.örn nh in makinesinde Türkiye satışa sunulan fr 9050 we 500 bg bu kadar güç makine demek yakıt we maliyet demek...ondan sordum..acaba biçtiği sıra sayısı mı fazla...

kral39 link=topic=8593.msg93482#msg93482 date=1226009607' Alıntı:
peki bişi sorcam bu konuda bilgili olanlara...john deere in claasın rostselmash ın falan kendi yürür sılaj makineleri war..bunda en düşük motor rus malı rostselmash de war 290 bg v8 motor war...bakıyorum fendt ise 240 bg düz sıra 6 silindir motor war...eğer bu traktörle bu iş yapılıyorsa bu kendi yürür makinelerin avantajı nedir acaba biz bi ara bu makinelerden almayı düşündük fakat yakı konusunda uygun gelmedi.örn nh in makinesinde Türkiye satışa sunulan fr 9050 we 500 bg bu kadar güç makine demek yakıt we maliyet demek...ondan sordum..acaba biçtiği sıra sayısı mı fazla...

Rostselmash ' ın fuarda gördüğüm modelinde sanırsam 4 sıralı silaj tablası vardı. Fakat 4 sıra için bence o makinayı almak biraz gereksiz. Eğer sıra sayısı arttırılıyorsa bence tercih edilebilir. Kendi yürür silaj makinalarının avantajları şöyle söyleyebilirim. CLAAS Jaguar üzerinden bildiğim bilgiler saatte yapılan silaj tonajı traktörle yapılana göre fazla oluyor. Aynı zamanda sıra sayısı daha fazla (6,8,12 gibi) oluyor. Yine Jaguar ' a has bir özellik silaj esnasında silaja ilaçlama yapabiliyor. İçindeki CEBIS terminal ile yapılan silaj tonajını, kaç saatte ne kadar silaj yapıldığını, ne kadar yakıt harcandığını vb.. özellikleri görebiliyorsunuz. İsterseniz müşteriye çalıştığınız zaman özel bir makina sayesinde müşteriye tonaj üzerinden fiş kesebiliyorsunuz. Otomatik pilot sistemi sayesinde bir namluyu biçip verileri kaydettiğiniz takdirde diğer namlularda makina kendi hareket edebiliyor. Operatör sadece boşaltma kısmınla ilgileniyor. Motor güçleri fazla olduğu için sıkışma yapmadan seri bir şekilde çalışabiliyorlar. Şuan Türkiye ' de Jaguar 850 ' ye bile silaj esnasında zorla yetişebiliyorlar. O açıdan baya performans farkı oluyor. Ayrıca kendi yürür silaj makinalarının silaj parçalama sistemleri filan bildiğim kadarıyla daha iyi bir işlem sunuyor. Bunlar gibi daha birçok avantajları vardır diye düşünüyorum. Şuan için bildiklerim bu kadar.....