LEXION 580 CLAAS

1151_1_5368.jpg

1151_1_5369.jpg

Ynt: LEXION 580 CLAAS

DoYRaNLı link=topic=8596.msg90401#msg90401 date=1225402217' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler,ellerine sağlık yine söylüyorum en basit bi özellik kabin içinden elekleri ayarlanabilen tek makina Claas,,,basit gibi görünüyo ama başka makinada yok sanırım,,,

Evet bu özelliğe değindiğin çok iyi olmuş. Basit görünmesine rağmen çok önemli bir özellik diye düşünüyorum. Operatör biçerdöverden inmeden elekleri istediği aralıkta ayarlayabiliyor. İsterse biçim esnasında yapabiliyor. İsterse makina kendisi biçtiği ekini takip ederek gerekli ayarları yapabiliyor. Basit ama çok rahatlık sağlayan bir özellik. Diğer makinalarda var mı bende bilmiyorum. Ülkemize gelen diğer markaların modellerinde hiç dikkatimi çekmedi. Bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırsalar sevinirim...

DoYRaNLı link=topic=8596.msg90401#msg90401 date=1225402217' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler,ellerine sağlık yine söylüyorum en basit bi özellik kabin içinden elekleri ayarlanabilen tek makina Claas,,,basit gibi görünüyo ama başka makinada yok sanırım,,,

Güzel paylaşım teşekkürler. Doyranlı kardeşim siz bu ara nerede çeltik biçiyorsunuz. Bu ara bizim buralarda 2 tane cs5060 çalışıyor birinin peşindede alaçam plaka kartal dolaşıyor merak ettim kaç gündür görüyorum sizmisiniz onlar?

Cemoboy link=topic=8596.msg90410#msg90410 date=1225402952' Alıntı:
Güzel paylaşım teşekkürler. Doyranlı kardeşim siz bu ara nerede çeltik biçiyorsunuz. Bu ara bizim buralarda 2 tane cs5060 çalışıyor birinin peşindede alaçam plaka kartal dolaşıyor merak ettim kaç gündür görüyorum sizmisiniz onlar?
bizim makina 2-3 gün önce Doğancada 600 dönüm bi yer kalmış orada çalısıyodu,makinanın arkasında Alaçamlı Hüseyin Ağalar yazar,ama arabamız Ford transit çift kabin arkası açık olanlardan,,,görmüş olabilirsin,,

ÖZzGÜR link=topic=8596.msg90450#msg90450 date=1225435710' Alıntı:
Bu elek ayarlama denilen olay tüm Claas ' larda var mı? Yoksa sadece Lexion ' damı var ?

Özgür bu sistem CEBIS sistemi sayesinde çalışan bir sistemdir. Onun için LEXION ve TUCANO modellerinde mevcuttur. Zaten CEBIS sistemi üzerinden eleklerden tut, batöre batörden tut, pervanenin tırmıklarına vb... bir çok şey biçerdöver üzerinden anlık olarak ayarlanabiliyor. Biçerdöver biçtiği ekinin cinsini takip edip gerekli ayarlamalarıda otomatik olarak yapabiliyor. İstersen gerekli verileri kaydetip istediğin zaman aynı ekini biçerken kullanabiliyorsun.

alipasalierkan link=topic=8596.msg90462#msg90462 date=1225441120' Alıntı:
Özgür bu sistem CEBIS sistemi sayesinde çalışan bir sistemdir. Onun için LEXION ve TUCANO modellerinde mevcuttur. Zaten CEBIS sistemi üzerinden eleklerden tut, batöre batörden tut, pervanenin tırmıklarına vb... bir çok şey biçerdöver üzerinden anlık olarak ayarlanabiliyor. Biçerdöver biçtiği ekinin cinsini takip edip gerekli ayarlamalarıda otomatik olarak yapabiliyor. İstersen gerekli verileri kaydetip istediğin zaman aynı ekini biçerken kullanabiliyorsun.
Bilgiler için saol Erkan...