Traktör Abartı Egzos Zararı Ve Pompa hakkında?????

Meraba Arkadaşlar.
Traktörüme Abartı Egzos (Power Sound) taktım Gaz verirken güzel kalın ses çıkartıyor ama o gazda yada kendi halindeyken eski sesini çıkartıyor yükle bayırdan çıkınca bağırıyor resmen titriyor.Bunun Motora yada yakıta bi zararı varmı yada yararı :S
bide bu mozot pompasından gaz ayarı yapılabiliyor onu biliyorumda bide gaz ayarı değil gazı yükseltiyomuşşsun hız ve güç değişiyomuş motorda nilen var sa açıklayabilirmi ?

Ynt: Traktör Abartı Egzos Zararı Ve Pompa hakkında?????

pompayı falan açtırma gaz ayarı fln oynama zaten leyland 45 50 km hızı var eger pompayla oynarsan hız ve güç yukselir ama motoru yersin perişan edersin ben bile leylandımla yarımdizel oldugu için genelde 2000 deviri geçmem

Ynt: Traktör Abartı Egzos Zararı Ve Pompa hakkında?????

omerfarukkoc link=topic=76706.msg917565#msg917565 date=1410208139' Alıntı:
Egsos ' un Fotoğrafını Ve Traktörün Gaz Verme Anındaki Exhaust Sound Videosunu Görebilirmiyiz :)
doğru diyosun aslında.Motor soğukken 25-30 km hız yapıyo ama tarla 5 dönüm tarla sürmüştüm asfaltta eve giderken tekerlerklerin çamurunu attırmak için 3 e taktım takmaz olaydım debriyajı kaldırıp gaza abanmamla bi anda fırladı arkamdada araba varmış görmemiştim ön tekerin çamuru adamın çamına yapıştı hiç durmadan bastım bayır aşağı :D yaşım 17 bu arada