kudret hidrolik sorunu

bugün ikileme yapmak için tarlaya gittiğimde hidroliği indiriyorum biraz gidince veya hemen indirirken hidrolik arıza lambası yanıyor hidrolik kitleniyor. ancak tekrar yukarı aşağı yapınca düzeliyor fakat az sonra yine aynı arıza lambasını yakıyor. lamba 2 kere ard arda hızlı yanıp sönüyor sonra 3-4 saniye bekliyor yine ard arda 2 kere yanıp sönüyor. kalibrasyon ayarı yaptım kabloları kontrol ettim herhangi bir kopukluk falan da yok ama düzelmedi. niye oluyor bu acaba o arıza lambasının anlamı ne fikri olanların cevabını bekliyorum

Ynt: kudret hidrolik sorunu

dün fabrikayı aradım. sorunumu anlattım. ara sıra arıza lambası yanıyor ve kitleniyor dedim.ve bu sefer tam kitlendi dedim. fabrikadan turgut usta adında kıymetli bir ustayla görüştüm. dediki kalibrasyon yapman değil neden kalibrasyon istediği önemli. sol tarafta bir müşür var hassasiyet müşürü, kolları en aşağı indir. indirdikten sonra müşürün fişini çek, altındaki somunu gevşet. daha sonra müşürü boşa çıkar. müşürün ucundaki bilya üstteki diske değdiği an dur ve o andan itibaren tam 360 derece daha müşürü yukarı çek, sonra sık fişini tak traktörü çalıştır. önce çamurluktaki düğmeden en üste kadar kesintisiz bir şekilde kaldır. en üste geldiğinde traktörün sesinde bir değişme oluyor yine devamlı tutuyoruz.(eğer o zorlanma 3-10 sn içinde geçer traktör kendini kurtarırsa tamam ama kurtarmazsa müşürü 10-20 derece daha yukarı çek) daha sonra traktör kendini kurtarınca elimizi çektik. bu sefer en aşağı aynı şekilde basıyoruz. traktörü stop edip yeniden çalıştırınca sorunlar kalkıyor. bu arada müşürün önceki ayarı bu ayardan 5-6 diş daha yukarıdaydı.

bu işlemden sonra tarlaya gittim hem hassasiyeti çok düzeltti hem de hassasiyetten dolayı traktör de rahatladı.
bunu sorun yaşayanlar için detaylı anlattım. servisler açıkçası doğru düzgün bilmiyor.bazıları fabrikanın anlattığını bile anlayamıyorlar maalesef. eski alıştığının haricinde en ufak birşey karşılarına çıktımı öküzün trene baktığı gibi bakıyorlar. o yüzden bazı sorunları çözmek bizlere kalıyor. neyseki fabrikanın fazlasıyla yeterli bilgili ustaları var da tarif ediyorlar.