meteoroloji bazen denk getiriyor

Meteoroloji ' den 14 İle Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Düzce, Zonguldak, Bartın, Sinop, Trabzon, Rize, Osmaniye, Hatay ve Artvin ' i kuvvetli yağış konusunda uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun kuzey kesimleri ile Akdeniz bölgesinde görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışlar olacağını belirtip İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Düzce, Zonguldak, Bartın, Sinop, Trabzon, Rize ve Osmaniye ile Hatay ve Artvin ' in kıyı kesimlerinde kuvvetli olacağını bildirerek uyarıda bulundu.

14 İLE YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ' nden yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye ' nin kuzey kesimleri ile Akdeniz Bölgesi ' nde görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Düzce, Zonguldak, Bartın, Sinop, Trabzon, Rize ve Osmaniye ile Hatay ve Artvin ' in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR

Hava sıcaklığı, iç bölgelerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise genellikle kuzey yönlerden, güney ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege, Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu ' nun batısında yer yer esecek.

'YAĞIŞLAR KUVVETLİ OLACAK'

Yağışların, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Düzce, Zonguldak, Bartın, Sinop, Trabzon, Rize ve Osmaniye ile Hatay ve Artvin ' in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, su baskını, lokal dolu yağışı, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini bildirdi.

EVET BU HABER BUGÜN BAZI SİTLERDE YAYINLANDI
ve bugün benim şehirde işim vardı akşama dogru işim bitti dönüşte arabaya gaz aldım birazda bidonlara mazot aldım o sıra yagmur şiddetlendi
orda bekledim 10 dk falan
daha sonra yola çıktım tam da birkaç yıl önce açılışı yapılan yeni otogarın önünden geçerken bilginiz gölün içine girdim arabayla evet resmen yollar göl olmuş ve sonuçta gölün içinde kaldı araba
biraz ugraştım ama çalışmadı
buarada 6-7 araba ve birtane şehri içi dolmuş da aynı mevkide gölün içinde kaldı
tabi herşey bundan ibaret degil yardıma gelen giden yok belediyenin ekipleri yada polis yok yada karayollarından kimse yokyani öylece bekliyoruz
neyse başka işe yarayacak kimse yok sadece millet bizi seyrediyor kimse birşey yapamıyor veya yapmıyor telefonla bizim videoları çekenleri saymazsak :)
neyse o ara yagmur tekrar hızlandı ve göl yükselmeye başladı birde baktım ara su alıyor
velhasıl kelam arabanın içinede 15-20 cm su doldu
birkaç yeri aradım ama olumlu bir cevap yok
neyse o sıra birtane nh ci geldi suyun içinde kalan tüm arabaları çıkarı hala yetkili bir kişi yok olay bölgesinde tabi suyun içine kalan araba çalışırmı birde onla ugraşmaya başladık epey bir ugraştıktan sonra çalıştı tüm arabalar çalışıp yola çıktı tam biz yola çıkacakken belediye ekipleri ve bir polis aracı olay bölgesine geldi yani tahminen olayın oldugu saatten yaklaşık 2 saat sonra yetkililer geldi
vay benim güzel memleketim dedim o anda
şimdi burda suçlu kim
suçlu rastgele rant için gelişi güzel yol yapan yagmuru çamuru düşünmeyen tahliyesiz yol yapan karayollarımı
suçlu babalarının çiftligi mantıgıyla idarecilik yapan ve yandaşları işe yarleştirme kurumu gibi çalışan belediyemi
suçlu normal zamanlarda elimizii sallasak çarpan ama böyle olaylarda karaborsa olan polislermi
hangisine sövsem bilemedim

Ynt: meteoroloji bazen denk getiriyor

DemirdöğeN link=topic=76755.msg906613#msg906613 date=1405885456' Alıntı:
geçmiş olsun
Standartları yakalamamız için ülkece çok çalışmamız gerek tabi yetkili ve etkili yerlerde olanlar işi daha sıkı tutmalı

saolasın kardeşim
aynen bizim ülkemiz resmen 3. dünya ülkesi gibi köyde muhtarlık yapamaycak adamlar 2 inegi 5 keçiyi gütmeyi bilmeyen adamlar kurum ve kuruluş yönetiyor şehir yönetiyor ülke yönetiyor
ve sonuç ortada