[img width=800 height=532]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/1528752_502544219859514_1570791785_n.jpg[/img]

[img width=800 height=530]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/1514967_499349336845669_1245331729_n.jpg?oh=6bcbc2 4b742a81eb75b7c33e472f0b39&oe=5448E702[/img]


Kombine Hububat ve Bakliyat Mibzeri
HBM / HBM-B

Genel Özellikler


Kombine hububat mibzeri ile hububat, bakliyat ve yemlik tohumlar ile gübreyi derece sistemi yardımıyla istenilen miktar ve derinlikte helisel oluklu makaralar sayesinde kesintisiz olarak disklerin açtığı tohum yatağına bırakan kullanımı kolay çekilir tip ekim makineleridir.

Sandığı yapı itibariyle tohum ve gübrenin birikmesini engelleyen ve bu sayede her sandıkta bulunan boşaltma kolları sayesinde temizlenmesi kolay, tohum ve gübrenin istenilen derinliğe kolayca ekilebilmesini sağlayan isteğe bağlı olarak yapılan otomatik veya hidrolik disk batım ayarı ile birlikte disklerde kuru sistemli çift rulman kullanılarak tozluk sistemi ile rulmanların toz alması engellenip sağlıklı bir ekim gerçekleştirir.

Kombine hububat mibzerimizin bu standart özelliklerinin yanında hem üç askı sistemi ve ok sistemi standart özelliktir. Bu özellikleri sayesinde her türlü toprak şartlarında ekim yapabilme ve traktör ile kullanıma uygundur.


Üniversal Hububat ve Bakliyat Mibzeri
ÜHBM
Genel Özellikler


Üniversal hububat ve bakliyat mibzeri ile hububat tohumları (buğday, arpa, yulaf v.b) iri tohumlar ( kabak, fasulye, mısır v.b ) orta büyüklükte ki tohumlar ( kanola, susam, kuşyemi, keten v.b ) ve küçük tohumlar ( soğan, havuç, yonca v.b ) gibi tohumların kademesiz ve ayarlanabilir şanzımanı sayesinde istenilen miktarda hassas olarak üç sıralı yaylı bacakların açtığı tohum yatağına bırakan kullanımı kolay askılı tip ekim makinasıdır.

Özel şanzımanı sayesinde, tohum dişli çarkları çok düşük hızlarda bile dönebilmekte ve tohumlar düzgün bir şekilde ekilebilmektedir. Kurs mekanizmaları aşınmaya dirençli, paslanmaya ve kırılmaya dayanıklı plastik malzemeden yapılmıştır.

Sandığı yapı itibariyle tohum ve gübrenin birikmesini engelleyen ve bu sayede her sandıkta bulunan boşaltma kolları sayesinde temizlenmesi kolay, tohum ve gübrenin istenilen derinliğe kolayca ekilebilmesini sağlar. Yaylı bacakları yılandili uç demiri ile toprağı yararken üç sıralı hat şeklinde ekim yapabilir. Bacakların istenilen derinlikte ve baskıda ayrı ayrı ayarlama imkanı verirken bu sayede düz ve eğimli arazilerde ekim yapılabilmesini sağlar. Bacakların açtığı toprağı tüm ekim makinalarında bulunan toprağı tesviyesi ve tohumun üzerinin örtülmesini sağlayacak tırmık düzeneği bulunmaktadır.

Havalı Mibzer (Baltalı)
HVM
Genel Özellikler

Pnomatik ekim makinesi sıra üzerine ekim yapılması gereken her türlü tohumu (pancar, mısır, ayçiçeği, pamuk, soğan, kavun, karpuz, yer fıstığı v.b) hassas bir şekilde sıra arası ve istenen ölçüde sıra üstü mesafesinde ekilmesini sağlayan bir makinedir.

Pnomatik ekim makinesi 4 ' lü, 5 ' li, 6 ' lı ve 8 ' li olarak imal edilmektedir. isteğe bağlı gübre teşkilatı makineye saç ve plastik olmak üzere iki çeşit olarak takılabilir. Gübre sandıkları ' V ' şeklinde ve elekli olup ekim sonrası kolay temizleme için gübre boşaltma kolları mevcuttur.

Pnomatik ekim makinasında bulunan hareket tekerlerinden aldığı hareketi, sıra üstü mesafesini kolay bir şekilde ayarlama imkanı sağlayan şanzımandan ekim ünitelerine şaft yardımıyla iletildiğinden hassas bir ekim sağlanır.

Bu özellikleri sayesinde her türlü toprak şartlarında ekim yapabilme ve eşit derinliğe tohum ve gübreyi atma imkanı sağlar.


Havalı Mibzer (Diskli)
HVM-D

Genel Özellikler

*Pnomatik ekim makinesi sıra üzerine ekim yapılması gereken her türlü tohumu (pancar, mısır, ayçiçeği, pamuk, soğan, kavun, karpuz, yer fıstığı vb) hassas bir şekilde sıra arası ve istenen ölçüde sıra üstü mesafesinde ekilmesini sağlayan bir makinedir.
*Ekici ünitelerin diskli tip olması sayesinde anızlı tarlalarda ekimi kolayca yapılabilmesini sağlar. Diskli pnomatik mibzerlerin ünite önlerine parçalayıcı bağlayarak işlenmiş yada yarı işlenmiş tarlalarda da çalışması sağlanmıştır.
*Pnomatik ekim makinesi 4 ' lü, 5 ' li, 6 ' lı ve 8 ' li olarak imal edilmektedir. isteğe bağlı gübre teşkilatı makineye saç ve plastik olmak üzere iki çeşit olarak takılabilir. Gübre sandıkları ' V ' şeklinde ve elekli olup ekim sonrası kolay temizleme için gübre boşaltma kolları mevcuttur.
*Pnomatik ekim makinasında bulunan hareket tekerlerinden aldığı hareketi, sıra üstü mesafesini kolay bir şekilde ayarlama imkanı sağlayan şanzımandan ekim ünitelerine şaft yardımıyla iletildiğinden hassas bir ekim sağlanır.
*Bu özellikleri sayesinde her türlü toprak şartlarında ekim yapabilme ve eşit derinliğe tohum ve gübreyi atma imkanı sağlar.


[size=10pt]
İletişim Adresi
Adres

1. Organize San. Böl. Bayrampaşa Cad.Güvençli Sk. No :7 Konya / TÜRKİYE
Telefon
+90 332 248 23 57
+90 332 251 10 35
[/size]

[size=14pt]http://www.ozduman.com/

https://www.facebook.com/ozduman
[/size]