zootekni yi kazandım arkadaşlar mutluluğumu paylaşmak istedim....

Ynt: zootekni yi kazandım arkadaşlar mutluluğumu paylaşmak istedim....

Tebrikler. Çok isabetli bir seçim olmuş senin için. O bölümden çok şeyler öğreneceksin mutlaka ama eminim bölüme senin katkılarında çok olacak.

Hayırlı olsun. yaşın daha çok genç. ben 40 yaşındayım, bu hayvan sevgisi ve hayvancılık geçen sene 3. üni. olarak veterinerlik bölümüne kayıt oldum ve 1.sınıf bitti, sonuna kadar devam. babadan kalma uygulamaları sonlandırdım. şu anda hayvanlarımın altında yatak dahi var. hem özel bir firmada çalışıyorum hemde ekim biçim ve hayvancılık yapıyorum. hayvancılık özellikle süt ve besicilik çok güzel, yeterki düzeni kur.
HERKESE İYİ BAYRAMLAR, HAYIRLI İŞLER...

• Beğen
Tepkiler: deliefe

ELPRESACANARÝO link=topic=76809.msg907275#msg907275 date=1406161149' Alıntı:
Hayýrlý olsun, tebrik ederim.

Ben þuan iþletme okuyorum fakat okul bitince veterinerliði de deneyeceðim.
Tebrikler, başarılar dilerim. Allah ' ın izniyle başarılı bir şekilde okur bitirirsiniz inşallah.

Bu arada sınıftaki ilk tanışma faslında:

- kendi işletmen olduğunu
- işletmedeki hayvan başına ortalama süt verimini söyle

Hocalar ayağını denk alsın :)

• Beğen
Tepkiler: deliefe

tebrikler. ilgin olan bi bölüm okuman çok iyi başarılı olmanın yanında kendini iyi şekilde geliştirebilirsin. teorik bilginin yanında pratik yapma şansında var. büyük bi labaratuvar a sahipsin :) ilk sene sıkıntı çekebilirsin ama ilerleyen yıllarda ders seçimini ona göre yapıp belli günlerde okula gidersin. hocalarla aran iyi olursa fazlasıyla yardımcı olurlar. başarılar.

bende şuan sosyoloji 4. sınıftayım seneye açıköğretim veterinerlik yazıcam okumaya devam :) o bitincede 2 yıllık tarım yazmayı düşünüyorum.

Cevap: Ynt: zootekni yi kazandım arkadaşlar mutluluğumu paylaşmak istedim....

Tebrikler...

Bende Ege zootekni bölümü mezunuyum...Mesleğimi çok seviyorum...fakat yapamıyorum...nedeni biz hem memleket hemde aile olarak çiftçi kökenli değiliz...

Senin yerinde olmayı çok isterdim..sen işin pratik kısmını zaten biliyorsun...edindiğin bilgiler sana bize ifade ettiğinden daha fazlasını verecek...

Birde senin kurulu hazır bir düzenin ve tecrüben var...bende o yoktu kurmaya çalıştım ne param nede piyasa buna izin vermedi...

Tekrar söylüyorum bulundugun konumun ve edineceğin tecrübelerin kıymetini bil...

Çiftçi kökenli olmayanlar ve yeterli sermayesi olmayanlar için zootekni bölümü sadece piyasaya yem satış elemanı yetiştiriyor...pazarlamacı yani...

Fakat sen kendi işini kendin yapacaksın...mükemmmel...

İlk iki sene dersler standart matematik türkçe gibi ...basit ...asıl lazım olacak dersler son iki sene...

Gene konuşuruz arkadaş...hayırlı uğurlu olsun...
Abi selamaleyküm ben 16 yaşındayım kendimi bildim bileli bu işi çok seviyorum ailemizde de yapan yok ben ileriki mesleğimi hayvancılık olsun istiyorum da üniversitede de ne okumalıyım zootekni ve veterinerliğin farkı nedir çiftlik yonetmek icin hangisi daha iyi saygılar

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.