Slajlık mısırda humik asit uyguluyan var mı ?

İyi forumlar . Yaprak gübresi almak için gittiğimizde hap (giberellin) yerine bunu kullanmamızı önerdi aynı etkiyi vereceğini ekledi. Aranızdan yapraktan uygulan arkadaşlarımız var mı karşılaştırma yapabilir misiniz ? (tohum bolson)

Ynt: Slajlık mısırda humik asit uyguluyan var mı ?

eeemreee link=topic=76815.msg907330#msg907330 date=1406208651' Alıntı:
İyi forumlar . Yaprak gübresi almak için gittiğimizde hap (giberellin) yerine bunu kullanmamızı önerdi aynı etkiyi vereceğini ekledi. Aranızdan yapraktan uygulan arkadaşlarımız var mı karşılaştırma yapabilir misiniz ? (tohum bolson)
emre bizim sorularımıza pek cewap bekleme sitem edersen 3 4 kişi yazar biz yaprak gübresi atmayız buralarda ekimden önce 3 15 attım analiz yaptırtım tarlayı asitli tuzlu ve azotsuz kalmış şeker verdik bol bol bence ekimden önce bi analiz yaptır 3 15 attık die tahlili yapan kadın baya bi bana öfkelendi boşuna para vermişiniz die

esas işimiz farklı bizim analiz destekleme vs ile ben uğraşıyorum vakit boşluk olursa yapamadık. ekim öncesi fırfırla 3.15 attık şimdi yaprağa biomix le humik atıcaz hormon atmayalım diye bunu önerdi ziraat mühendisimiz.

eeemreee link=topic=76815.msg907392#msg907392 date=1406230748' Alıntı:
esas işimiz farklı bizim analiz destekleme vs ile ben uğraşıyorum vakit boşluk olursa yapamadık. ekim öncesi fırfırla 3.15 attık şimdi yaprağa biomix le humik atıcaz hormon atmayalım diye bunu önerdi ziraat mühendisimiz.
ziraat mühendisi böle bişi önerdiyse bence bi deneyin toprak analize göre zaten yerlerde fazla potasyum ve fosfor çok fazla mısır daha çok azot ve fosforu kullanmakta yine ekecek olursanız 3 15 atmayın ben biraz araştırdım ülke genelinde topraklarımızda fazla potasyum ve fosfor varmış eger denerseniz bizde paylaşırsanız memnun olurum biz sürekli slaj ekimi yapıyoruz hayvanlar için

bizimde ekme amacımız o zaten. kendimize ektğimiz için bolsonu seçtik. bi dahakine yaptırmayı düşünüyorum erken yetişip ihtiyacına göre beslicez artık.
Ödemiş genelinde 3.15 gidiyor zaten. gerçi patates ardı olsa ona bile gerek kalmıcakta .

hümik asiti topraktan uygulayın yapraktan uygulandığında molekülleri büyük olduğu için bitkinin stomalarını yani hava alma kanallarını tıkar ve fayda göstermez ama topraktan olursa bilemem ve kesinlikle leonardit asıllı olanı atın fiyatı fazla olabilir ama bitkisel olana hümk asit bile denmez yani

eeemreee link=topic=76815.msg907396#msg907396 date=1406231760' Alıntı:
bizimde ekme amacımız o zaten. kendimize ektğimiz için bolsonu seçtik. bi dahakine yaptırmayı düşünüyorum erken yetişip ihtiyacına göre beslicez artık.
Ödemiş genelinde 3.15 gidiyor zaten. gerçi patates ardı olsa ona bile gerek kalmıcakta .
dogru dionuz toprak analizini yapan bayan boşuna para vermişssin yazık parana dedi daha önce analiz yaptırmıyorduk demekki 2 senede bi yaptırmak gerekiyomuş bu arada size may hidoyuda öneririm süt ve dekara çıkan slaj çok iyi ben çok memnunum bi denemenizi isterim

Kendimize ekiyoruz mahsulü , hormon kelimesi kulağa hoş gelmiyor haliyle humik önerildi. giberellin tableti yerine.

şuan bi karışı geçti heryerde faydasız mı olur diyorsunuz ?

abdil link=topic=76815.msg907403#msg907403 date=1406232396' Alıntı:
dogru dionuz toprak analizini yapan bayan boşuna para vermişssin yazık parana dedi daha önce analiz yaptırmıyorduk demekki 2 senede bi yaptırmak gerekiyomuş bu arada size may hidoyuda öneririm süt ve dekara çıkan slaj çok iyi ben çok memnunum bi denemenizi isterim
seneye küçük bir parçada deneyelim bakalım nasıl olcak. sizde ödemişten misiniz

ismi pek yabancı gelmedi yaşar dediginiz pek çıkartamadım 3 5 kişi var biraz tarif etseniz tanırım şuan bu aralar yogun su işleri sanırım ama sade bizim köy cıvarında 4 5 kişi su çakıyo

arkadaşlar burda bir bilgi yanlışlığı var giberellik asit hormon değildir.!! Bitki gelişim düzenleyicidir sizin bitkilerinizde zaten 84 çeşit giberellin bulunur siz giberellik asit atarak bunların faaliyete geçmesini sağlıyorsunuz ben 2 senedir kullanıyorum giberellik asiti çokta memnunum ve hümik asitle arasında dağlar kadar fark vardır. hümik asit toprak düzenleyicisidir sizin toprağınızda bağlı olan makro ve mikro elementlerin bitkiniz tarafından alınabilir hale getirilmesini sağlar aynı zamanda en iyi köklendirici asittir.

hacimmet link=topic=76815.msg907555#msg907555 date=1406309683' Alıntı:
Hümik fulvik asit kombinlerini yapraktan ve damlama ile topraktan Mısır ve diğer birçok bitkidede yıllardır kullanıyoruz.

hocam aldığınız sonuç ne giberellin yerine geçer mi etki olarak

cem.ispir link=topic=76815.msg907588#msg907588 date=1406319290' Alıntı:
mikro element eksikliginden supheleniyorsaniz, gubretas mikro kullanabilirsiniz.

onun içinde yaprak gübreleri yeterli gelir mi sizce