ÇİFT KABİN PICK UP !!!!!YARDIM!!!!!!!!!

ÇİFT KABİN PICK UP !!!!!YARDIM!!!!!!!!!

Abilerim kardeşlerim herkesin Ramazanı mübarek olsunn..
köyde kullanılmak üzere çift kabin pıck up almaya karar verdik ama marka model yakıt konusunda net bilgimiz yokk
25-30 bin rakamlarında tavsiye edecğiniz marka model 4*2 4*4 önerilerinizi rica ediyorum.

Ynt: ÇİFT KABİN PICK UP !!!!!YARDIM!!!!!!!!!

Merhaba,

2007 yılından beri Isuzu D-Max 4*2 kullanıyoruz. Şuana kadar iyi performans sergiledi. Motor ve diğer aksamlarından şimdiye kadar bir sorun yaşamadık. 2 yıl önce yakıt göstergesi bozuldu sadece onu değiştirdik. Yaklaşık 130.000 km yol yaptı, kaldı ki bu miktarının büyük çoğunluğu köy ve ya tarla yollarında yaptı.

Arkadaki kasanın yük taşıma kapasitesi 900 Kg civarı, Kasaya 600-700 bazen 800 Kg gübre koyup çeltik tarlasına bir çok kez götürdük. Gayet dayanaklı ve sağlam çıktı. Hatta ve hatta tarlaya sulama borusu bile taşıdığımız oldu :)

Binek bir otomobil kadar konforlu değil, otomobil kadar da az yakmıyor ancak özellikle yük taşıma konusunda yaptığı işin hakkını veriyor.
Bu aracı almadan önce Ford Connect almayı düşünüyoruk ancak iyi ki almamışız. Çifçilik ile uğraşan gücü yeten kişilerin binek otomobil yerine PİCK-UP almalarını şiddetle tavsiye ederim.

Yakıt olarak 2000-2005 arası toyota hilux 2.4 motolular içlerinde en uygunu olur. Ayrıca sağlam ve masrafsıztır. Isuzu d-max ler biraz daha fazla yakar ama onlarında 100 hp likleri pek tutulmuyor 130 hp likleri daha uygun. Mitsubishi L200 magnum kasa 2001-2007 arası olanlar daha konforlu fakat onunda yakıtı toyotaya göre biraz fazla. Arazi ve şehir içi karışık yolda 60 litre yakıtla toyota 750 km yol giderken mitsubishi magnum ile 600 km yol gidebiliyorum. Komşularda Isuzu D-max var oda bu civarlarda yol yapıyor.

Lakin 4x4 ' kerde vergi tutarı, Kasko degerinin %5 ' ini astığında vergi dairesine müracaat edip vergi indirimi alabiliyorsun. Vergilendirme bir alt dilimden yapılıyor.

arkadaşım öncelikle kullanım amacı ve istek önemli bildiğimiz üzere lüksün sınırı yok bi mal alırken özellikle iyi paralar verilecekse ömrü ve kullanımına bakılmalı en iyisi bi araba alınacakken maddi durum kullanım yeri ne için alındığı önemli öncelikle abilerimizn dediği gibi yakıt ve vergi dezavantajı var malesef dayanıklılık konusu arazide toprakta kullanılacak araçlarda en önemlisi dayanıklılık konusunda dünya da Mercedes Toyota rekabeti aldı yürüdü ve bu dayanıklılıkta arazi taşıtları için üst seviyede olan bi marka var o da tabiki Mercedes ( gerçi almanlar her konuda birinciliği elde tutuyorlar) ikincisi de Toyota hi-lux biçilmiş kaftan olabilir senin için tabi beklenine bağlı iş görsün gelsin gitsin katır gibi inatçı olsun dersen eski modellere yönelmek mantıklı tabiki de aracın temizliği önemli yok abi gösteriş olsun klima mılima abs esr falan filan dersen yeni modeller tabiki daha rahat ve konforlu. Ben sadece anlattım ama şunu al bunu al diyemem sadece yanından geçme diyebileceğim arabalar vardır uzun ömürlü olsun dersen bunlar Mahindra (hindistan) Tata ( hindistan) Dacia ( romanya) olacaktır yok dersen ki arkadaş biz bunu eşşek niyetine kullancaz az yaksın konfor sıkıntı değil düz olsun dersen 5000 Tl ye alacağın Dacia da işini hayli hayli görür ( yük hariç max 750 kg alıyo sonra susta kırdı :D :D :D ) ama sağlam olsun satarkende alırkende kullanırkende kazanmak hoşuma gider dersen japon gruplara yönelmen daha iyi olacaktır. Isuzu- Toyota- Mıtsubishi(ki bu bayağı iyidir)- Nissan gibi tabi önce kullanım amacı ve cabe uygunluk

ben 2 hafta önce uzun araştırmalar sonucu 98 model 2700 motor nissan çiftkabin 4x2 aldım ve aldığımada şuan çok memnunum. niyetim 4x4 tü fakat vergi oranı 4x2 ye göre 3 katı olduğundan vazgeçtim. benim tavsiyem hoşuna hangisi gidiyorsa onu al. çünkü bu japon pickupların aralarında pek fark yok. nissanda karar kılacaksan 2700 motor tutulan modeli 2500 motora göre daha az yakar ve kuvvetlidir.