Fiat 450 Saman Makinesini Çevirir mi

Ynt: Fiat 450 Saman Makinesini Çevirir mi

Balya makinası servisi olan bir abim yıllar önce bir sezon çalıştığını söylemişti ama haşbay varmı yokmu bilmiyorum.
Çevirmek için çevirsede sağlıklı olmaz ekonomik olmaz çabuk tükenir gider .
FIAT 450 45 hp . kuyruk mili debriyajı da yok zaten en büyük sorun burada.

Arkadaşlar boyle demeyin bence. Çalıştırır tabiki fakat ne kadar uzun ömürlü olur orası bilinmez adanada bir tanıdığım var 3000 lik Ford ile piyasaya balya bağlıyor anlamam haşpaylı makina falan galignanni makinası var. O fordu 2000 Tl ye çift baskıya çevirmiş 15 seneden beri bağlıyorum diyor. Ve çok gördüm. 1130 la da bağlayanı 54c ilede bağlayanı 3600 ile bağlayanıda facemde bir video var celal izlemeni tavsiye ederim 3600 le 1 le cayır cayır bağlıyor adam bayır yerde. Burda önemli olan az maliyet çok iş 100 hp 4x4 makinayı balyaya koşan da var. Rahatlıkdan ziyade az yakıt çok iş. Marka önemli değil bence hararet hastası olarak bildiğimiz enteri turbolayıp gece gündüz balya bağlayanıda biliyorum bende çoğu sıfır motora bin basacak şekilde

Black.Boyss.37 link=topic=76824.msg907845#msg907845 date=1406478987' Alıntı:
Arkadaşlar boyle demeyin bence. Çalıştırır tabiki fakat ne kadar uzun ömürlü olur orası bilinmez adanada bir tanıdığım var 3000 lik Ford ile piyasaya balya bağlıyor anlamam haşpaylı makina falan galignanni makinası var. O fordu 2000 Tl ye çift baskıya çevirmiş 15 seneden beri bağlıyorum diyor. Ve çok gördüm. 1130 la da bağlayanı 54c ilede bağlayanı 3600 ile bağlayanıda facemde bir video var celal izlemeni tavsiye ederim 3600 le 1 le cayır cayır bağlıyor adam bayır yerde. Burda önemli olan az maliyet çok iş 100 hp 4x4 makinayı balyaya koşan da var. Rahatlıkdan ziyade az yakıt çok iş. Marka önemli değil bence hararet hastası olarak bildiğimiz enteri turbolayıp gece gündüz balya bağlayanıda biliyorum bende çoğu sıfır motora bin basacak şekilde
arkadaşım yapar yapmasına ama kendi işini yapar ticari düşününce verimli olmaz kanısındayım

Orası tabiki öyle ustam ama kendi işin olduk dan sonra hiçbir önemi yok. Tabiki piyasa işi daha çok hız ve az maliyet isteyecektir. Ama gel gelelim çalıştırırmı çalıştırır

ZAC isimli üyemiz nerde?

....... traktör balya makinası çevirir mi diye bir konu açılmış ve kendisi yok.

Çok ilginç.

Oysa şimdiye değin bu konu üzerinden bana gönderme yapması lazımdı :D

Beyler her traktör iş yapar az yada çok kimi farklı işlerde kimi farklı işlerde yok 450 kimmiş 398 çevirirmiş hikaye bunlar 398 yuvarlak balyayı bile çevirir. Tabiki her şey gücüne ve işlediği araziye göre verim sağlar arkadaşın gücü yetmez yeni traktör almaya yada yeri ufaktır bursa paylaşmak istemiştir fikirlerinizi. Bildiğiniz gibi Fiat traktör kuyruk mili güçlüdür. Neden çeviremesin elin gavuru x35 le yapıyor bu işi. Yeterki traktör bakımlı şoförü bilinçli olsun

Haklısın kara oğlan her motor çevirir kendi gücü ölçüsünde lakin Fiat ların güçlü olayını anlamadım onların 540, 750 ya da 1000 devirdeki dönüş hızı diğer markalardan fazla mıdır yoksa güçlü müdür samimi olarak merakımdan soruyorum

devir olarak aynı ama sağlamlık bakımından fiat üstün bizde önceden mf 185 vardı fırfırla gübre atarken kuyruk mili bozulmuştu bir örnek daha vereyim bize saman yapan arkadaşta 6056 var 10 yıldır saman makinesine koşuyor geçende 165 mf almış saman makinesine koşmuş aynı gün bozulmuş kuyruk mili

lgere link=topic=76824.msg908266#msg908266 date=1406729612' Alıntı:
Baling Hay With Horses and Kuhns Mfg 1534 Hay Accumulator

beyler millet nasıl iş yapıyor gerçi bunlar zevkine ama gerçekten ufak makinalarla iş yapılır şimdi genç arkadaşlar yazıyorlar yok 398 yok bilmemne ama onlar yoktu bir zamanlar en büyük makinalar ford 5000 ,hanomag ,buldog ,411 gibi makimalardı
ve de 270 leylandlar

• Beğen
Tepkiler: gesees

Celal bey birkaç Extreme örnek verip iki markaya indirmemek lazım zira diğer markalar dediğim halde yine fiat-mf kıyasına gittiniz şimdi de 185-165 kullanan birkaç arkadaş çıkıp biz yıllardır bu işi sorunsuz yapıyoruz diyebilir istisnalar kaideyi bozmaz şu marka şunu en iyi yapar devri kapandı