*** Köyde JD Patlaması ***

son 1-2 yıl içinde köyde hatta çevre köyler ve ilçelerde gördüğüm
acyip bi JD traktörlere yöneliş var.
sadece bizim köyde 60+ JD traktör oldu.

bu konuda ne düşünüyorsunuz ?
her yerde durum aynı mı ?
sebepleri nelerdir ?

Ynt: *** Köyde JD Patlaması ***

edirne22 link=topic=76829.msg907496#msg907496 date=1406286133' Alıntı:
son 1-2 yıl içinde köyde hatta çevre köyler ve ilçelerde gördüğüm
acyip bi JD traktörlere yöneliş var.
sadece bizim köyde 60+ JD traktör oldu.

bu konuda ne düşünüyorsunuz ?
her yerde durum aynı mı ?
sebepleri nelerdir ?

jd iyi makina ondandır
arazilerim toplu halde olsa bende alman malı birtane 100 beygir üstü jd alırdım :)
tabi burda eklemem gereken bir unsur var
alman ve amerikan jd leri saymazsan(bu ikisi bence harbiden kaliteli)
diger üleklerde üretilen jd ler ülkemzde satılan yada üretilen yada montajlanan traktörlerden çokda iyi degiller sırf marka almış olunur yani kalite alınmaz eger alman veya amerikan malı degilse :)

YAVUZ_13 link=topic=76829.msg907500#msg907500 date=1406287914' Alıntı:
jd iyi makina ondandır
arazilerim toplu halde olsa bende alman malı birtane 100 beygir üstü jd alırdım :)
tabi burda eklemem gereken bir unsur var
alman ve amerikan jd leri saymazsan(bu ikisi bence harbiden kaliteli)
diger üleklerde üretilen jd ler ülkemzde satılan yada üretilen yada montajlanan traktörlerden çokda iyi degiller sırf marka almış olunur yani kalite alınmaz eger alman veya amerikan malı degilse :)
Amerikanlarin yakıtları çok ama Alman ' dan şaşılmaz.

Bizim köye de 3 sene önce bi 4 tane girdi ikisi ertesi yıl hemen geri gitti 3 senedir de 1 tane bile alan olmadı nedense anlamadım bu işler millet birbirinden görerek oluyor heralde ama birde bizim burda ortalama hp 60 65 o yüzden john deere nin 60-65 hp katagorisi sadece e serisi onlarda pek randıman tutmuyor vites azlığı hidrolik kapasitesi vs yönünden millet tamamen nh ve birazda olsa erkunta yöneldi başka marka alan yok sadece 1 adet de tümosan girdi geçen yıl oda bu sene gidecek adam ben petrolcüyemi çalışam diyor.