telefon önerisi

Ynt: telefon önerisi

TarımTraktör link=topic=76831.msg907649#msg907649 date=1406366839' Alıntı:
Bence Xperia Z1 alın hem donanımı daha iyi hemde xperia z ' nin kronik sorunları var.
1300 Tl civarı falan Z1
Tasarımları çok güzel zaten.
xperia z nın kronık bır sorunu var demıssın bende Z kullanıcısıyım Z nın kronık sorununu soler mısın ? neymıs merak ettım dogrusu bu arada Z1 i 1300 e alamasssınız.

öneriler için tüm yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim
burda önerilen telefon modellerini inceledim daha öncede inceledigim bazı modellerde önerildi
7-8 telefon inceledim nette mini leri baştan eledim fiyatları makul ama içi boş minilerin :) iphone yide başta eledim o fiyatlara o telefon olmaz sadece isim satıyorlar :)
teknik özellikleri fiyatı vs vs epey araştırdım ve 1500 sınırını geçmemesi dogrultusunda
gm discovery
gm elit
gm discoveriy2
lg g2
htc nin birkaç modeli
samsung s3 s4 note 2
sony experia z1 ve z
ve birkaç markaya daha baktım hepsinin artısı ve eksisi var
mesela bir telefon 32gb sabit diskli fakat ekleme yapılamıyor
mesela bir telefon da radyo yok
mesela bir telefonda batarya çıkarılamıyor yani yedek batarya işi olmaz
mesela bir telefonun herşeyi süper ama ekran çok kötü ekran gibi ekran renkleride kötü
ve buna benzer birçok durum gördüm yani her telefonun bir eksigi kusuru var

bu dogrultuda seçenekleri 2 telefona indirdim
tabi bu belirledigim 2 telefonun eksigi yokmu derseniz eksikelri var elbette ama ancak bukadar azaltabildim seçenekleri :)

bunlar
samsung galaxy s4 ve sony experia z1
nette yazan fiyatlar dogruysa s4 1100-1300 lira aralıgında z1 1400-1600 fiyat aralıgında reeldede bu fiyatlar ciavrıysa bunalrdan birini alacagım

artık seçenek az olduguna göre daha net sorabilirim sizce hangisini almalıyım ve neden almalıyım yada hangisinin negibi kötü yönleri var :)

benim inceledigim kadarıyla
samsung s4 ısınıyor radyosu yok parça kalitesi çok düşük özellikle arkakapak vs plastik agırlıklı olması kötü
sony z1 ekran ve renkler kötü ve ısınıyor biraz kaba biraz agır ve en önemlisi batarya sabit çıkarılamıyor

sony z1 derim dierını yere atınca caattt dıye ekranı gıder samsung hele teknık servısıne git musterısı dolu hepsıde kırık ekrandan dolayı sony z1 de evet batarya cıkarılmıyor ama telefon kendını korumaya alıyor stamina modu ile dıer telefonlarda o ozellık var mı bılmıyorum ama sony nın gercekten bataryası tatmın edıcı yanı 2. bır bataryaya ıhtıyac duyulmuyor ısınıyor demıssın telefon arkası ve önü cam oldugu için ısıyı dısarıya verıyor ama performansta bır eksıklık yok iphone bıle kamerayı sony den alıyor kamerasına laf yok zaten tek bır kusuru var oda bence kusurdan sayılmaz ısınması ama bu eksı yonde etkılemıor telefonu aslında dıer telefonlarda ısınıyor ama dısı plastık oldugu ıcın fazla ıletmıyor dısarı bence z1 al kardes saglamlıga ozellığe ver paranı hepsı z1 de mevcut ama suda var sony i kıramaz sın ama kırıncada parcasi bu dıger telefon lardan pahalıdır buda kalıteyı one cıkarıyor z1 de ekran ve renkler kotu değil sen ızledıgın vıdeolara bakma ben cok arastırdım ve memnunum z den.

YAVUZ_13 link=topic=76831.msg907709#msg907709 date=1406399788' Alıntı:
burda önerilen telefon modellerini inceledim daha öncede inceledigim bazı modellerde önerildi
7-8 telefon inceledim nette mini leri baştan eledim fiyatları makul ama içi boş minilerin :) iphone yide başta eledim o fiyatlara o telefon olmaz sadece isim satıyorlar :)
teknik özellikleri fiyatı vs vs epey araştırdım ve 1500 sınırını geçmemesi dogrultusunda
gm discovery
gm elit
gm discoveriy2
lg g2
htc nin birkaç modeli
samsung s3 s4 note 2
sony experia z1 ve z
mesela bir telefonun herşeyi süper ama ekran çok kötü ekran gibi ekran renkleride kötü

tabi bu belirledigim 2 telefonun eksigi yokmu derseniz eksikelri var elbette ama ancak bukadar azaltabildim seçenekleri :)

bunlar
nette yazan fiyatlar dogruysa s4 1100-1300 lira aralıgında z1 1400-1600 fiyat aralıgında reeldede bu fiyatlar ciavrıysa bunalrdan birini alacagım

artık seçenek az olduguna göre daha net sorabilirim sizce hangisini almalıyım ve neden almalıyım yada hangisinin negibi kötü yönleri var :)

samsung s4 ısınıyor radyosu yok parça kalitesi çok düşük özellikle arkakapak vs plastik agırlıklı olması kötü
sony z1 ekran ve renkler kötü ve ısınıyor biraz kaba biraz agır ve en önemlisi batarya sabit çıkarılamıyor

Abi kendim GM Discovery kullanıcısıyım emsalleri arasında özellik fiyat ve performans bakımından üstün telefon olacağını sanmıyorum şimdiye kadar görmedim GM elit kullanmadım ama çevremde kullananlar memnun.
Ha tercih yine senin S4 ve Xperia Z1 de çok şahane telefonlar Z1 i çok metediyorlar gerek özellik gerek kalite bakımından güzel telefon özellikle sudan etkilenmemesi çok hoşuma gidiyo aslında tam çiftçi telefonu.
S4 e gelince 1-2 hafta önce KVK lı S4 ü 1450 tl ye aldık ilk şarjında telefon aşırı ısındı (şarj aleti dahil) fakat şuanda ısınma problemi yok. En çok hoşuma giden özelliği kamerası hava karardığı halde çektiğim fotoğraflar gündüz çekilmiş gibi çıktı.
İkiside güzel telefon şimdiden hayırlı olsun..

YAVUZ_13 link=topic=76831.msg907709#msg907709 date=1406399788' Alıntı:
gm discovery
gm elit
gm discoveriy2
lg g2
htc nin birkaç modeli
samsung s3 s4 note 2
sony experia z1 ve z

bunlar

Bir çiftçiye en iyi gidecek akıllı telefon Sony Z serileri su geçirmez toza dayanıklı ekranı kaliteli kamerası mükemmel Sony sonuçta Sony den şaşmayın sakın benden size tavsiye yağmurlamanin altına mi girdin hiç telefonu düşünme çamur mu oldu köpurt yıka :) ya Z alın 1200-1300 civarı veya z1 alın oda 1500-1700 civarı olması lazım

Ben Z yi aldıgım da 6 ay once falandı z1 yoktu 1600 e almıstım ben z yı aldım ertesı ay z1 cıktı z suan
1400 e dusmus http://www.bimeks.com.tr/urun/127462/sony-xperia-z-c6603-white.aspx

Z1 de 1800 lira cıvarında
http://www.bimeks.com.tr/urun/129654/sony-xperia-z1-c6903-black.aspx

ben telefon alırken cep telofoncuları tercıh etmıyorum malum kacak macak vs olayları var o yuzden teknolojı marketlerı tercıh edıyorum suan ıcın bır sorunum yok ama z ile z1 arasında bır fark yok sadece kamera farklı olması gerekıyo bıldıgım kadarıyla

S4 mini 4 ay önce aldım faturamın üstüne telefon çok iyiydi aynı zamanda lumia 620 vardı elimde hala dağa var 225 Tl ye ikinci el aldım bu telefonlar Windows Phone yi tanıtmak için üretildi eksikleri ilk başta çoktu sürüm yenilendikçe androidi yakalar gibi oldu. S4 u paraya sıkıştığım için satmk zorunda kaldım çizik yoktu 789 tlye geldi vodafondan 700 Tl ye ancak verebildim. Telefon alacaksan servisi ve parça fiyatlarını da iyi olması gerekli önce bunu duşun derim çiftçi insanlarız sonuçta 1 aylık iphone nu traktör den düşürünce aklıma dank etti 4s nin ilk çıktığı zamanlar. Kardeşim sana tavsiyem uygun bulabilirsen samsung s4 mini almanı tavsiye ederim küçük boyutlu telefon öyle not 3 gibi yüzü kapatmıyor konuşurken al pişman olmazsın. Sakın htc miş Nokia lumialarmış uğraşma pişman olursun. Htc nin parçası yok nokianında kullanım rahatlığı yok fakat alışınca kullanılıyor parçalarıda ucuzdur. Lumiayı ucuza aldığım için kamera ve ses olayı için satmadım samsungdan çok iyi. Ama oyunmuş proğrammış samsungu tutmaz

En çok satılanlar Samsung iphone ve diğerleri fakat iphoneni adı var kasmıyo ama donanım özellik yok Samsungun özelliği felan iyi donanım kamera vesaire iyi fakat dış kasa dandik bide bi süre sonra kasma yapıyoo

Bana kalsa xperia z1 veya z al derim abi, hergün tarladayım toprakmış tozmuş suymuş umrumda olmuyor, çok rahat kullanıyorum her açıdan da şu anda telefon piyasasında liderler arasında.Ama ısınma vs bu gibi problemin olmadığı tek telefon Nokia Lumia Serisidir, bunuda bilmeni isterim, İnternette çok da hzlıdır.

Ali experia z bozulduğu için 1020 aldım ve inan experia bunun yanında ferrari hızında desem abartmış olmam 12-13 sayfa sekme açardım yine hızından ödün vermezdi 1020 geberiyor sekmeler arasında gezerken bile, bağlantı hızından hiç bahsetmeye bile gerek yok ama 1020 nin kamerası dslr aratmayacak kadar kotarıyor günlük fotoğraf ihtiyacını

sertackrbck link=topic=76831.msg907853#msg907853 date=1406480956' Alıntı:
General mobile discovery den uzak dur ne alirsan al tanidigim iki kiside o telefondan var ikisindede sebeke sorunu var.

21 kişilik sınıfımda 10 veya daha fazla discovery kullanıcısı var ben ve kardeşim de kullanıyoruz ama şebekeden yana bir sorunumuz olmadı.

historyman link=topic=76831.msg907861#msg907861 date=1406484324' Alıntı:
Ali experia z bozulduğu için 1020 aldım ve inan experia bunun yanında ferrari hızında desem abartmış olmam 12-13 sayfa sekme açardım yine hızından ödün vermezdi 1020 geberiyor sekmeler arasında gezerken bile, bağlantı hızından hiç bahsetmeye bile gerek yok ama 1020 nin kamerası dslr aratmayacak kadar kotarıyor günlük fotoğraf ihtiyacını
Uğur abi, xperia z den sonra windows phone işletimi sistemli telefon almakla yanlış bir başlangıc yapmışsın diye düşünüyorum ki şu da var 1020 xperia z nin muadili değil malesef
http://kiyas.la/tr/cell-phone/compare/Nokia-Lumia-1020-vs-Sony-Xperia-Z

Karşılaştırma tablosundada görüyoruz bunu eğer bakarsak.
Kamera olarak çok iyi bi telefon sadece 1020 değil Nokia alt yapılı çoğu telefon.

iPhone ve digerleri..

Bu kadar net.

2008 ' den beri, sırasıyla:

iPhone 2
iPhone 3
iPhone 4

kullanıyorum.

Ayrıca iPad 1 ve iPad 3 de mevcut.

İlk zamanlar bende 'ulan bu kadar para verilir mı? Adamlar marka satıyor resmen' dıyordum.

Öyle değilmiş.

Son 6 yıldır sırf denemek adına 2 kez, sırf özelliklerine tav, biraz da degisiklik olsun diye 2 farklı telefon denedim:

1-) LG Optimus X4
2-) Sony experia Z

İkisi de paramparça oldu.

2010 ' da 1890 liraya sıfır aldığım iPhone 4 sayamayacağım kadar darbe geçirdi.

2. Kattan yere düştü
Balya makinasının üstünden pikaba düştü.
L200 ile 110 ' la kamyona çarptığımda elimdeydi.
Elimden belki de yüzlerce kez düştü.
Sinirlendim, fırlattım.
Çiftlikte düşürdüm, koyunlar üstüne işedi.
Üzerine su, kola, çay, bira envai meşrubat döküldü.

Sonuc olarak sadece 3 kez ekranı değiştirdim. Su an elimde ve tıkır tıkır çalışıyor.

Ağır iste çalışıyorsanız iPhone 4 (çelik kasa dolayısı ile) tek seçenek. 5 almama sebeplerimden biri de bu sağlamlığı aslında.